rss
07/12/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наука \ Освіта \ Мінкульт запустив проект із залучення молоді до читання

Міністерство культури України здійснило пілотний проект - цикл семінарів для працівників бібліотек для дітей та юнацтва «Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники».

 

На цьому наголосив на прес-кон­фе­рен­ції в Укрінформі заступник міністра культури України Юрій Рибачук.

Зазначається, що його мета - зацікавити дітей та підлітків читанням, зокрема, сучасною українською літературою.

«Налагодити контакт між читачем і письменником - надзвичайно актуальне завдання для бібліотек, зокрема, бібліотек для дітей та юнацтва. Бібліотеки перестають бути просто книгозбірнями, а стають інформаційними і культурними центрами, що повинні тримати в орбіті не тільки читачів, а й авторів, налагоджувати між ними діалог. Це і був один із задумів циклу семінарів «Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники», цільовою аудиторією якого були бібліотекарі. Це був, передусім, професійний діалог з метою налагодити системну роботу з бібліотечними закладами, щоб залучати підліткову аудиторію до читання, ознайомлення з творами сучасних українських письменників», - сказав Рибачук.

Він додав, що у рамках проекту відбулася низка зустрічей з молодими українськими авторами, бібліотекарями і читачами. Семінари пройшли в Києві - на базі Державної бібліотеки України для юнацтва, а також у Миколаєві, Херсоні, Дніпрі, Запоріжжі, Львові та Ужгороді.

«Дуже важливо, щоб молодь сьогодні читала. Те, що до неї на зустрічі приходять молоді автори, дає поштовх до читання. Тож дуже важливо, щоб ці семінари продовжувалися», - підкреслив директор Державної бібліотеки України для юнацтва Георгій Саприкін.

Він відзначив високу організацію семінарів, те, що в зустрічах брали участь молоді автори, які пишуть у різних жанрах, обговорювалися різні теми, автори мали змогу виступити в місцевих ЗМІ. А також поінформував, що те, як пройшли семінари у всіх шести областях та місті Київ, можна буде побачити в Інтернеті - на сайті їхньої бібліотеки буде відповідне посилання.

Учасниця проекту - письменниця, журналістка Оксана Щирба підтримала ініціативу подальшого проведення циклу семінарів. «На прилавках книгарень сьогодні - величезна кількість різноманітних книжок, діти не знають, що читати. Цим містком між читачем і письменниками повинні стати бібліотеки. Проведення таких семінарів дає можливість донести інформацію», - сказала авторка.

Ще одна учасниця проекту - письменниця, блогерка Оксамитка Блажевська поінформувала, що вони радили бібліотекарям на зустрічах співпрацювати з Іnstagram та YouTube-блогерами, оскільки саме у мережах більшість підлітків і молоді можуть собі щось вибрати для читання; наповнювати сторінку кожної бібліотеки порадами, які книжки прочитати; влаштовувати книжкові флешмоби, цікаві майстер-класи, а зустрічі з письменниками робити нестандартними, тобто, вигадувати нові цікаві формати.

Директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова Вікторія Лобзова сказала, що перші семінари були дуже вдалі, і необхідно об'єднати зусилля громадськості, письменників, бібліотекарів і створити потужний проект, який буде цікавий нашій молоді, яка хоче не тільки читати, а й спілкуватися.

«Я була вражена, що на семінар не тільки приїхали бібліотекарі, а й блогери, журналісти, вчителі. Такі проекти повинні жити, їх треба фінансувати, тому що бібліотекам важко запросити письменників і взяти на себе фінансування», - сказала вона.

Водночас, Лобзова поінформувала, що їхня бібліотека проводить презентації, онлайн-зустрічі, вже працює над проектами, які спрямовані на популяризацію книги, просування читання у молодіжне середовище.

«Ми вісім років проводимо обласний фестиваль «Відкрий свою книгу», також цьогоріч стартував проект «Книгомандри» - запрошуємо письменників у літературний тур нашими районами, до бібліотек і читачів», - зазначила вона.

А представник ТОВ «Брайт Стар Паблішинг» Надія Кудринецька додала, що кожна бібліотека, де відбувалися заходи, отримали від їхнього видавництва подарункові набори з 5-ти книжок.

Як повідомлялося, на проведення семінарів Міністерством культури заплановано 100 тис. грн. Відбулося три поїздки, кожна з яких охопила три бібліотеки, стартовою була Державна бібліотека України для юнацтва в Києві, тобто, усього 10. Участь у турах взяли 10 молодих авторів.

 

Джерело: «Укрінформ»

 

Медіаосвіта для дітей. Кому це потрібно?

Києво-Могилянська бізнес-школа завершила перший випуск програми стратегічного лідерства у сфері безпеки та оборони України

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com