rss
12/12/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#365

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Син Стуса був у журі конкурсу, який проводив Медведчук

Син відомого українського поета і політв'язня Василя Стуса Дмитро Стус у 2013 році був членом журі поетичного конкурсу, який організував «Український вибір» Віктора Медведчука.

 

Відео з конкурсу опубліковане на YouTube.  Одна з конкурсанток після прочитання поезії запитала у Стуса, як він ставиться до того, що людина, яка засадила його батька, фінансує даний поетичний конкурс.

«Така людина тут сидить - Дмитро Стус. Не очікувала вас тут побачити. Скажіть, а яке ваше ставлення до того, що подібні літературні заходи як політичний піар оплачує людина, яка засадила великого українського поета Василя Стуса за грати?» - запитала вона.

Зал зустрів питання оплесками.

Дмитро Стус подякував за питання і заявив, що не знав, хто спонсор даного конкурсу. «Відвертість за відвертість. Коли мене сюди запрошували, я не питав, хто спонсор», - сказав син поета-політв'язня.

Його відповідь зустріли сміхом і вигуками, що про спонсора знали всі.

Стус після цього звинуватив дівчину, що вона «залежить від політики».

«Я давно вже працюю у культурі і хочу вам сказати, що дуже мало людей, які підтримують поетичні конкурси. А для вас я хочу сказати і ваших колег: ви занадто залежите від політики. Якщо ви вже говорите про Василя Стуса, то в нього є дуже добрі слова: «А ще зневажаю політиків». Люди, які служать політикам, це - ще гірше. У даному випадку ви говорите не своїми словами», - сказав син поета.

Він також додав, що «якщо вам буде легше, я можу звідси піти», однак, залишився у залі.

Раніше стало відомо, що зі сценарію фільму про дисидента Василя Стуса, який має вийти на екрани у 2019 році, видалили усі згадки про Віктора Медведчука, який виступав захисником у процесі над поетом, хоча сам Стус від нього відмовився.

Зі слів учасників знімального процесу, «продюсерам зателефонували з адміністрації Медведчука» і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом».

Фільм створює UM-GROUP Production за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Продюсер стрічки Артем Денисов підтвердив інформацію про видалення сцен зі стрічки, однак, за його словами, сцену з Медведчуком вирізали лише через питання хронометражу фільму. Інформацію про дзвінок від імені Медведчука Денисов назвав фейком.

Глава уряду Володимир Гройсман доручив очільникам Мінкульту та Держкіно «зробити все можливе», щоб у фільмі про Стуса історію було подано «чесно, повністю і без перекручувань».

11 серпня знімальна група фільму «Стус» оприлюднила повідомлення про те, що вирішила дозняти видалену раніше зі сценарію сцену суду за участю адвоката Стуса Віктора Медведчука.

У Медведчука пригрозили судом і забороною на демонстрацію фільму, якщо «Стус» вийде у прокат з недостовірною інформацією про лідера громадського руху «Український вибір» і кума президента РФ Віктора Медведчука.

У Держкіно заявили, що влада не вказує, як знімати фільм про Стуса.

Син Стуса відмовився працювати з авторами фільму про батька.

Джерело: «Українська правда»

 

Роль Віктора Медведчука у долях Василя Стуса й Олега Сенцова

Півострів чиновників і солдатів

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com