rss
10/17/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#338

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ У Каліфорнії колеги скинулися по 2 долари – і виграли півмільярда

У Каліфорнії колеги скинулися по 2 долари - і виграли півмільярда

 

Група працівників у Сан-Хосе, штат Каліфорнія, виграла джекпот у розмірі 543 мільйони доларів, - повідомляє Bloomberg. Це найбільший приз на один квиток в історії штату, згідно з повідомленням California Lottery.

Один із членів групи з 11 осіб був ідентифікований як Ролан Рейєс, сказав, що працює у фінансовій сфері. Рейєс купив квиток у крамниці Ernie's Liquor, яка отримає нагороду 1 мільйон доларів за продаж виграшного квитка.

Рейєс розповів AP, що придбання квитка було спонтанним рішенням. Група співробітників віком від 21 до 60 років вирішила скинутися по два долари з людини, коли сума джекпоту зросла.

Члени групи не планують залишати роботу, за словами Рейєса.

«Ми любимо цю компанію, - сказав він AP. - Ми любимо те, що там побудували. Ми чудово проводимо час і хочемо залишитися разом».

 

У Південній Каліфорнії впав легкомоторний літак, є жертви

 

Жертвами аварії двомоторного легкого літака в Південній Каліфорнії стали п'ятеро осіб, - заявив офіційний представник Управління авіатранспорту США Арлен Салак. Про це повідомляє телеканал ABC.

Аварія сталася на відстані півтора кілометра від Південнокаліфорнійського аеропорту Джон Уейн, біля автомобільного паркувального майданчика. Усі, хто перебував на борту легкомоторного літака Cessna, загинули. Цю інформацію підтверджують місцеві пожежники.

Вулиці, що ведуть до розташованого поруч з місцем аварії торгового центру South Coast Plaza, були перекриті.

 

У Нью-Мексико врятували 11 дітей, яких морили голодом озброєні чоловіки

 

Поліція в американському штаті Нью-Мексико врятувала 11 дітей, яких морили голодом у віддаленому бараку в пустелі. Про це повідомляє BBC.

«Поліція в американському штаті Нью-Мексико врятувала 11 дітей, які недоїдали та утримувалися в злиденних умовах у віддаленому бараку в пустелі», - йдеться у повідомленні.

За словами правоохоронців, знайдені діти віком від 1 до 15 років були одягнуті в лахміття та нагадували «біженців із третього світу».

На місці також були присутні п'ятеро дорослих, двоє з них - озброєні.

Як повідомляє BBC, поліція прибула до будівлі з обшуком після того, коли отримала повідомлення від третьої особи із запискою: «Ми вмираємо від голоду, нам необхідна вода та їжа».

За словами шерифа з округу Таос Джеррі Хогріфа, діти були голодними, брудними та хотіли пити. Він додав, що за його 30-річну кар'єру на службі ще ніколи не бачив чогось подібного.

Після обшуку всіх 11 дітей скерували до місцевих соціальних служб для надання їм допомоги.

На місці арештували двох озброєних чоловіків на ім'я Сірай Ваххадж та Лукас Мортен.

Трьох жінок, що перебували на місці, також затримали, однак згодом відпустили. Наразі правоохоронці з'ясовують всі обставини.

 

Як працює місцева влада у США: система, обов'язки, зарплати

 

Сполучені Штати - найдовша існуюча федерація у світі. Федералізм надає широкі повноваження урядам на місцях, адже їм видніше, як ефективніше вирішувати власні проблеми. Ця форма правління розбиває владу на багато рівнів і робить її ближчою до народу. Також, принаймні у США, захищає від узурпації влади, оскільки місцеві органи діють незалежно.

Журналісти «Голосу Америки» дізнались, як працює система на прикладі штату Меріленд. Допомагав їм народжений у Києві депутат місцевого парламенту.

Вузькі вулички, бруківка, будинки з червоної цегли. Це старовинне - як для Америки - місто Аннаполіс, 370 років тому тут було одне з перших поселень британських колоністів і одна з ранніх столиць США. Зараз тут живе лише сорок тисяч людей, але це - столиця штату Меріленд.

Саме з будівлі Капітолію в Аннаполісі починається історія американської демократії. Коли генералові Джорджу Вашингтону запропонували стати королем країни, що нещодавно здобула незалежність від Великої Британії, він відмовився - і поїхав у свій маєток вирощувати картоплю.

Влада штатів працює за моделлю центрального уряду. Є законодавча, виконавча й судова гілки. У Капітолії Меріленду, як і у Вашингтоні, засідає двопалатний парламент - Сенат і Палата делегатів. Екскурсію будівлею для нас провів Кирило Рєзнік, уродженець Києва, який уже 10 років обіймає тут посаду делегата.

«Це - Палата делегатів, тут ми голосуємо за нові законопроекти», - пояснює Кирило Рєзнік. «Зелена кнопка для «так», червона - «ні», жовта -«утримався», сіра - щоб змінити голос до того, як його зарахують, а синя - щоб викликати помічників, це - місцеві старшокласники. Їх можна попросити принести каву, роздруківку або передати комусь у залі записку».

«Я не зобов'язаний приходити. Але виборці мене не переоберуть, якщо я не буду виконувати свою роботу. Просто не проголосують (за мене). Щодня приходять майже всі, хіба що хтось захворів чи за сімейними обставинами у когось виникла необхідність залишитися вдома», - розповідає делегат.

Утім, на відміну від Конгресу США, депутати штатного рівня збираються лише на одну сесію, що триває 90 днів на рік. За Конституцією Меріленду, протягом цього часу делегати й сенатори мають приходити на роботу щодня. За прогули не штрафують. Діє інша мотивація.

Протягом сесії законодавці повинні вирішити всі бюджетні питання. Лише федеральний уряд може мати бюджетний дефіцит, якщо ж дефіцит бюджету є у штатах, вони повинні скорочувати витрати або позичати гроші. Цього року бюджет Меріленду склав 44 мільярди доларів. Ці гроші народні обранці розподіляють на інфраструктуру, системи освіти й охорони здоров'я, підтримку бізнесу, соціальні програми.

Меріленд, як й інші штати, отримує фінансування від федерального уряду під різні проекти. Інколи ці гроші можуть стати важелем впливу на штатних законодавців, щоб ті приймали відповідні законопроекти.

«Наприклад, федеральний уряд ухвалив закон про доступні медичні послуги. Для того, щоб змусити штати також ухвалили цей закон, вони можуть змінити їм дотації. Інший приклад - імміграція. Це - завдання федерального уряду, але вони хочуть, щоб ми допомагали їм виконувати імміграційні закони. Каліфорнія, Меріленд, голосують за закони, що не дозволять поліцейським сприяти федеральному уряду. Ми кажемо: це не наша робота», - розповідає Рєзнік.

Законодавства штатів часом суттєво відрізняються. Наприклад, найвища міра покарання у Меріленді - довічне ув'язнення, а от у сусідніх Пенсильванії та Вірджинії є смертна кара. Відмінності є навіть на побутовому рівні. У Меріленді встановлено більше відеокамер фіксації порушень на дорогах, ніж у сусідній Вірджинії. Також там обмежений продаж алкоголю у супермаркетах.

«Меріленд має дуже багато заборон, пов'язаних з алкоголем. Його заснували як релігійний штат. З часів «сухого закону», коли алкоголь був заборонений, ми так і не змінили повністю законодавство. Власне, я належу до групи законодавців, які намагаються змінити систему. Але багато людей хочуть залишити все, як є. Маленькі алкогольні крамниці не хочуть, щоб спиртне продавалось у продуктових магазинах, бо тоді їх витіснять з бізнесу», - каже делегат.

За три місяці роботи на рік делегати штату Меріленд отримують стільки ж, як, у середньому, секретар або менеджер середньої ланки.

«Зарплата законодавця - 50 тисяч доларів у рік. Спікери Палати делегатів і Сенату отримують на 12 тисяч більше. Але ми всі - законодавці на півставки. Тому зарплати низькі. Передбачається, що ми всі маємо інші джерела доходу, основну роботу. Ми самі встановлюємо собі зарплату. Але це завжди політично складне рішення, тому що це є гроші платників податків», - каже Кирило Рєзнік.

Утім, штатні законодавці мають пільги держслужбовців: безкоштовне медичне страхування та достатньо високу пенсію. У політику Рєзніка привело не це, а його вроджена політична активність і, зокрема, його походження - адже він народився ще в радянській Україні і в чотири роки з батьками емігрував до США.

«Я ніколи не пропустив голосування у своєму житті. Це те, що завжди було в мені, це те, що мої батьки плекали у мені. У них не було такої можливості у СРСР, і коли ми приїхали сюди, вони зробили все, щоб дати мені зрозуміти, що це є привілей - мати можливість брати участь у демократичному процесі своєї країни», - каже делегат.

 

Австралія і Нова Зеландія допоможуть гасити пожежі в Каліфорнії

 

Австралія і Нова Зеландія допоможуть у ліквідації природних пожеж в американському штаті Каліфорнія. Про це повідомив на прес-конференції начальник Управління захисту лісових угідь і протипожежної охорони штату Кен Пімлотт. Відеозапис прес-конференції розміщено на його сторінці в Twitter.

«Ще 16 американських штатів надали підмогу Каліфорнії. Не можна не згадати про чуйне ставлення Австралії і Нової Зеландії, які відрядили до нас своїх пожежних», - зазначив він.

Згідно з виступом на прес-конференції, у Каліфорнії зафіксовано 16 природних пожеж, що охопили сукупну площу 1,8 тис. кв. км. Для боротьби з вогнем мобілізовано близько 14 тис. пожежників. Найбільше загоряння називається «Карр». Воно охопило територію площею 573,9 кв. км в окрузі Шаста. Його вдалося локалізувати на 41% (на 20% тиждень тому). Через загоряння евакуйовано майже 40 тис. осіб. Під час гасіння в Шаста загинули двоє пожежників; загалом у Каліфорнії через стихійне лихо загинули вісім осіб.

 

Мешканців Нью-Йорка попереджають про ризик теплових ударів через оманливу вологість

 

Метеорологи попереджають мешканців Нью-Йорка про зростання ризику теплових ударів через підвищення вологості повітря. Про це повідомляє Daily Mail.

«Метеорологи попереджають про шкоду для здоров'я, оскільки сильне підвищення вологості очікується протягом кількох днів у Нью-Йорку, що зробить температуру повітря відчутно вищою, ніж показуватиме термометр», - йдеться у повідомленні.

Згідно з прогнозами, температура повітря у місті впродовж найближчих днів коливатиметься у межах 32 градусів тепла за Цельсієм (90°F). Однак, через підвищення вологості до 70-80% відчуватиметься така спека на всіх +37 (100°F) градусів та вище.

Висока вологість заважатиме здатності організму людини регулювати температуру, створюючи потенційний ризик для здоров'я, - пояснив Ден Підиновські з метеорологічної компанії Accuweather.

Очікується, що температура коливатиметься у межах +26°C до кінця тижня, оскільки США продовжують потерпати від спеки цього літа.

Як повідомлялося раніше, південна Європа, зокрема, Іспанія та Португалія, потерпають наразі від аномальної спеки, є загиблі. У вісьмох регіонах Португалії вже побиті температурні рекорди через гарячі маси повітря з Північної Африки. Щонайменше, троє людей загинуло від теплових ударів у Іспанії, де температура зросла до 47 градусів.

Згідно з даними Національного управління океану та атмосфери, щонайменше, 118 історичних рекордів температур були встановлені цього місяця по всьому світу.

Держдепартамент викликав повіреного у справах Росії у США для надання пояснень

Obama підтримав 6 кандидатів Іллінойсу від Демократичної партії

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com