rss
10/17/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#338

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Події в Україні \ ГПУ викликає на допит Рената Кузьміна

ГПУ викликає на допит Рената Кузьміна

 

Генпрокуратура викликає на допит колишнього заступника генпрокурора Рената Кузьміна.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті відомства.

У повістці йдеться, що Кузьмін 9 серпня поточного року викликається на 10 год. 30 хв. як підозрюваний для проведення допиту у Головне слідче управління ГПУ.

Водночас, прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган написала на своїй сторінці у Twitter, що Кузьміна також чекатимуть на допит 13, 17 і 20 серпня поточного року.

Як відомо, у жовтні 2017 року ГПУ повідомила Кузьміну про підозру у захопленні землі комплексу відпочинку «Пуща-Водиця». Досудове слідство встановило, що у 2008-2010 роках Кузьмін, діючи за попередньою змовою з директором «Пущі-Водиці», захопив державну земельну ділянку рекреаційного значення площею 1,0457 га та прилеглі споруди на цій ділянці, надалі легалізувавши отримання нерухомості. Такі дії, за висновком експертизи, заподіяли шкоди державі в розмірі 1,2 млн грн.

Окрім того, за інформацією ГПУ, екс-заступник генпрокурора протиправно придбав у власність нерухоме майно невідомого походження, яке у 2010 році мало ринкову вартість майже 8,4 млн грн.

 

У липні міжнародні резерви України скоротились на 1,3%

 

Станом на 1 серпня 2018 року міжнародні резерви України становили 17,7485 мільярда доларів США, скоротившись за липень на 1,3% насамперед через здійснення платежів за державним боргом.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

«Міжнародні резерви України становили 17 748,5 млн дол. США (в еквіваленті) станом на 1 серпня 2018 року, за попередніми даними. За липень резерви скоротилися на 1,3% насамперед через здійснення платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті. На обслуговування та погашення державного та гарантованого держборгу в іноземній валюті (крім платежів на користь МВФ) було скеровано 321,5 млн дол. США. Зокрема, 231,6 млн дол. США з них - на обслуговування та погашення за ОВДП, номінованими в інвалюті», - йдеться в повідомленні.

У НБУ зазначають, що на обсяг резервів вплинули інтервенції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. Як і в червні, з огляду на переважання попиту на валюту над її пропозицією у липні Національний банк продовжив продаж іноземної валюти на міжбанківському ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу. За минулий місяць чистий продаж валюти Національним банком становив 64,4 млн дол. США.

Зокрема, у першій половині липня Національний банк купив 99 млн дол. США шляхом інтервенції за вибором найкращої ціни. У другій половині він активізував продаж іноземної валюти для запобігання надмірній волатильності обмінного курсу: за підсумками місяця було продано 163,3 млн дол. США, зокрема, через інтервенцію за вибором найкращої ціни - 135,2 млн дол. США та під час аукціону - 28,1 млн дол. США.

Водночас, основним джерелом поповнення резервів у липні залишалися надходження на користь уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, у сумі 130,9 млн дол. США та 60,5 млн євро. Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу долара США до інших валют та банківських металів) на суму 45,9 млн дол. США.

 

На Дніпропетровщині стався витік хімречовини з автоцистерни

 

У Дніпропетровській області сталося витікання азотної кислоти з автоцистерни. Рятувальники проводять роботи з нейтралізації хімічної речовини. Про це повідомляється на сайті ДСНС.

«7 серпня о 14:09 на «101» надійшло повідомлення від служби «102» про витік невідомої речовини з автоцистерни ємністю 35 т на трасі Дніпро - Кобеляки - Решетилівка Р-52, за межами населеного пункту с. Іванівки. Автоцистерна перевозила азотну кислоту у кількості 24 т. Витік стався у першому відсіку цистерни, де було 8 т азотної кислоти. О 16:00 витікання кислоти припинено. Пожежно-рятувальними підрозділами проводяться роботи з нейтралізації рідини, яка витекла з цистерни», - йдеться у повідомленні.

Кількість азотної кислоти, що витекла, становить близько 3-4 т, на площі 40-45 кв. метрів.

На місці події залучено пожежників (35 - особового складу) та 7 одиниць техніки. Від ГУ ДСНС у області 28 рятувальників та 5 одиниць техніки, на чолі з начальником Головного управління Андрієм Кульбачем.

 

Громаді курортної Затоки повернули приморські землі на 40 мільйонів

 

Господарський суд Одеської області скасував ухвалене в 2014 році незаконне рішення Затоківської селищної ради про передання під забудову 19 ділянок у приморській зоні загальною вартістю 40 мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба Одеської прокуратури.

«За втручання прокуратури визнано незаконною передання селищною радою земель на морському узбережжі під дачне будівництво у Затоці. Зокрема, суд задовольнив позовну заяву Білгород-Дністровської місцевої прокуратури до Затоківської селищної ради та фізичних осіб, що отримали у приватну власність 19 земельних ділянок для індивідуального дачного будівництва», - зазначили в прокуратурі.

Суд визнав, що земля рекреаційного призначення була передана в 2014 році під забудову протиправно: «в порушення порядку безоплатної приватизації земельних ділянок, при невідповідності вимогам містобудівної документації та в період дії заборони суду на розпорядження цією землею».

Ринкова вартість рекреаційної землі, повернутої у власність громади, становить понад 40 мільйонів гривень, - уточнили в прокуратурі.

 

За тиждень на кір захворіли 755 українців

 

Минулого тижня в Україні спостерігалося незначне зниження рівня захворюваності на кір.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

«За оперативними даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, за 31-й тиждень 2018 року на кір захворіли 755 людей - 319 дорослих і 436 дітей. Це на 8,2% менше, ніж попереднього тижня. З початку року на кір захворіли 28 185 людини - 11 437 дорослих і 16 748 дітей», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найбільше людей захворіли на кір у Львівській (всього 5451 людина: 1715 дорослих і 3737 дітей), Закарпатській (всього 2932 людини: 545 дорослих і 2387 дітей), Івано-Франківській (всього 2673 людини: 763 дорослих і 1910 дітей), Одеській (всього 2188 людей: 1113 дорослих і 1075 дітей), місті Київ (всього 1933 людини: 1192 дорослих і 741 дитина) та Тернопільській (всього 1489 людей: 576 дорослих і 913 дітей) областях.

З початку року від ускладнень кору померло тринадцять людей, зокрема, дев'ятеро дітей.

У МОЗ наголошують, що кір - небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Захистити від хвороби може тільки вакцинація. Згідно з національним календарем щеплень дитині робиться вакцинація вакциною КПК (кір, паротит, краснуха) у 12 місяців та 6 років.

Якщо дитина пропустила першу чи другу дози вакцини КПК за графіком, або батьки не пам'ятають, коли і які щеплення робили дитині, потрібно звернутися до медичного закладу, щоб якнайшвидше отримати безоплатне щеплення.

МОЗ також затвердив Наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику; це - люди, що проживають у спільному просторі (військові, учасники Операції об'єднаних сил, студенти), а також серед освітян і медиків.

Для проведення імунізації цих груп дорослих в Україні вакцини є в наявності в усіх регіонах. Станом на 2 серпня в Україні наявні 764 тисячі доз вакцин.

 

У Греції та Італії під арештом перебувають сотні українських моряків

 

Правоохоронні органи Греції та Італії заарештували та провадять слідство стосовно близько 250 українських моряків, здебільшого, за перевезення нелегальних мігрантів.

Про це заявив на брифінгу щодо захисту прав українців, яких ув'язнено, затримано чи заарештовано за кордоном, державний секретар МЗС Андрій Заяць, - повідомляє прес-служба МЗС.

«За інформацією грецьких та італійських правоохоронних органів, близько 250 українських моряків перебувають під слідством чи відбувають покарання, здебільшого, за перевезення нелегальних мігрантів», - сказав Заяць.

Водночас, він поінформував, що лише протягом останнього місяця до України зусиллями консулів повернуто 33 українських моряків, які тривалий час перебували у скруті за кордоном.

Заяць назвав затримання або засудження громадян України за перевезення нелегальних мігрантів чи контрабандного вантажу «однією з чутливих і резонансних тем».

У цьому контексті держсекретар МЗС вкотре закликав громадян України під час перебування за кордоном дотримуватися засадничих правил, зокрема, вимог місцевого законодавства, а також не погоджуватися на пропозиції працевлаштування за кордоном без оформлення у легальний спосіб.

Наразі за кордоном затримано, заарештовано чи відбувають покарання більше, ніж 10 тис. громадян України, з них понад 6,5 тис. засуджено до позбавлення волі.

 

На запорізькій Мамай-горі знайшли унікальне поховання

 

Жіноче поховання сарматських часів розкопали археологи на Мамай-горі, що в Запорізькій області.

Про це дослідники повідомили в Facebook.

Зазначається, що крім останків, у похованні було знайдено ліпний горщик, що майже повністю зберігся, цікаві намистинки, якими, найімовірніше, було вишито верхню частину рукавів одягу похованої тут жінки, а також невеличке бронзове люстерко.

«На зворотному його (люстерка - ред.) боці можна розгледіти гарний квітчастий орнамент. І саме цей орнамент дозволив одному з керівників експедиції, Геннадієві Тощеву, датувати дане поховання сарматським часом. За його словами, ідентичні орнаменти вже було зафіксовано на сарматських пам'ятках», - йдеться в повідомленні.

Цю археологічну знахідку можна вважати унікальною, адже на всій території Мамай-гори це лише друге поховання з досліджених за останніх 30 років, що належить до сарматського часу.

 

Помер режисер київського Театру на Подолі Ігор Славинський

 

У Києві помер актор і режисер-постановник Київського академічного драматичного театру на Подолі Ігор Славинський.

Про це повідомив театральний критик Олег Вергеліс на своїй сторінці у Facebook.

«Не стало Ігоря Славинського... Сум, відчай, горе. Співчуття рідним, близьким, Театру», - написав він.

Славинському було 66 років. Про причини його смерті не повідомляється.

Ігор Славинський - провідний актор Київського академічного драматичного театру на Подолі, а з 2008 року - режисер-постановник цього театру.

Цьогоріч йому присвоєно звання народного артиста України.

Лінія фронту: під Новолуганським бойовики застосували міномети

Лінія фронту: бойовики стріляють майже щопівгодини

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com