rss
02/26/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#369

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ Приватник не посмів оскаржити «липову» закупівлю пожежної сигналізації атомниками за 70 мільйонів

ДП «НАЕК «Енергоатом» 4 квітня оголосило закупівлю систем пожежної сигналізації для енергоблоку № 4 ВП ЗАЕС очікуваною вартістю 69,58 млн грн., учасниками якої традиційно стали ПАТ«НВП «Радій» та його давній спаринг-партнер ТОВ «ППА Славутич». Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Планується закупівля п'яти систем пожежної сигналізації для 1 СБ, 2 СБ, 3 СБ, СНЕ РВ, ЕЕТУ,ДВ, МЗ та АУГП бл. № 4 з терміном постачання до кінця липня цього року.

У тендерній документації замовник встановив вимогу щодо узгодження з ним та ДІЯР України у період до кінцевого терміну подання тендерних пропозицій Технічних умов (далі - ТУ), за якими виготовляється пропонований товар.

Один з учасників ринку, ТОВ «Фінансово-промислова компанія «Атомстройсервіс», зазначив дискримінаційність даної вимоги, адже, за інформацією з «Прозорро», лише один виробник має узгоджені з ДІЯР України ТУ - ПАТ «НВП «Радій» (ТУ У 31.6-14312430-055 «Системи пожежної сигналізації СПС»). Ця компанія є учасником тендера, а конкуренцію їй складає ТОВ «ППА Славутич», яке постачає обладнання СПС виробництва НВП «Радій».

Разом з тим, зауважив скаржник, у вирішальній частині погодженого ДІЯР України технічного рішення зазначено: «Дозволити при здійсненні модифікацій СВБ проведення тендера на закупівлю обладнання без погодження з Держатомрегулювання ТУ (ТС, ТЗ) у випадках, якщо на момент прийняття рішення про проведення тендера менше, ніж два виробники обладнання, що підлягає закупівлі, мають погоджені з Держатомрегулювання ТУ (ТС, ТЗ)».

«Згідно з умовами проекту договору та згідно з положеннями технічних вимог та умов постачання (ТВтаУП), передбачається постачання та приймання продукції відповідно до вимог норм правил з ядерної та радіаційної безпеки, що гарантує Замовнику неможливість постачання неякісної продукції», - йдеться у тексті скарги.

 

Дата укладення договору

Ціна
договору, млн грн.
з ПДВ

Підрядник

Термін
постачання

Конкурент на торгах

Найменування ТМЦ

Ціна за од., млн грн. з ПДВ

13.03.2018

15,30

НВП «Радій»

До 06.04.2018

ТОВ «Промспец-
комплексез»

Система пожежної сигналізації приміщень нормальної експлуатації для енергоблоку №2 ВП ЮУАЕС

15,30

28.08.2017

19,31

НВП «Радій»

До 16.11.2017

ТОВ «Промспец-
комплексез»

Система пожежної сигналізації та протипожежної автоматики для енергоблоку № 3 ВП РАЕС

19,31

18.04.2017

53,37

НВП «Радій»

До 01.06.2017

ТОВ «Промспец-
комплексез»

Система пожежної сигналізації для 1 СБ енергоблок № 3

13,72

Система пожежної сигналізації для 2 СБ енергоблок № 3

9,18

Система пожежної сигналізації для 3 СБ енергоблок № 3

9,16

Система пожежної сигналізації для ДВ, ЕЕТУ, МЗ, БНС енергоблок № 3

11,33

Система пожежної сигналізації для АГП

9,97

04.12.2015

6,09

НВП «Радій»

45 днів від дати укладення договору

ТОВ «П'ята стража Київ»

Система пожежної сигналізації для

ЕЕТП, МВ, ДВ, БНС бл. № 1

3,11

Система пожежної сигналізації для ЕЕТП, МВ, ДВ, БНС бл. № 2

2,99

03.09.2014

10,62

НВП «Радій»

До березня 2015

ТОВ «ППА Славутич»

Система пожежної сигналізації СПС1 (2 СБ)

5,16

Система пожежної сигналізації СПС1 (1 СБ)

5,46

18.06.2014

9,36

НВП «Радій»

30 днів з моменту отримання повідомлення листа

ТОВ «ППА Славутич»

Система пожежної сигналізації СПС1 в обсязі 3-го каналу СБ

9,36

03.06.2014

6,70

НВП «Радій»

30 днів з моменту отримання повідомлення листа

ТОВ «ППА Славутич»

Система пожежної сигналізації для 2 СБ енергоблоку № 2

6,70

 

Також компанія зазначила нереалістичні терміни постачання обладнання.

«Протягом 20 днів з моменту укладення договору постачальник повинен скерувати для погодження на адресу кінцевого споживача ВП ЗАЕС план якості на продукцію, що постачається, і забезпечити її виготовлення у суворій відповідності з погодженим планом якості. Тобто, в термін до 30.07.2018 постачальник повинен надати на узгодження план якості. Згідно з практикою розгляду та погодження планів якості, його терміни складають від 5 до 10 робочих днів. Тобто, термін розгляду та погодження документів триватиме до 10.08.2018 р., тільки після цієї дати виробник має можливість розпочинати виготовлення відповідної Продукції. Технологічний процес виготовлення, випробування та транспортування складає не менше, ніж 150 днів від дати підписання договору. Виходячи з вищенаведеного, термін постачання продукції становить 10 грудня 2018 року», - читаємо у скарзі.

Насамкінець у компанії поскаржились на те, що ТВтаУП замовника не містять чіткої інформації щодо габаритних розмірів обладнання, способу монтажу, функціоналу, призначення та інших характеристик, необхідних для формування та оцінювання техніко-комерційної пропозиції, що «свідчить про встановлення вимог під конкретного виробника».

Усі ці зауваження до дискримінаційних вимог замовника фірма завантажила 10 травня. Через чотири дні Колегія АМКУ прийняла скаргу до розгляду. Однак, 23 травня «Атомстройсервіс» відкликав скаргу, після чого її розгляд було припинено.

«Атомстройсервіс» киянина Андрія Коновалова бере участь у трьох тендерах «Енергоатома» щодо закупівлі автономних кондиціонерів за 46,21 млн грн., вогнезатримуючих клапанів за 7,32 млн грн., шаф живлення споживачів за 9,15 млн грн. За даними «Прозорро», зі середини 2016 року фірма отримала замовлень від «Енергоатома» та його підрозділу ЗАЕС на 15,87 млн грн. Йшлося про постачання щитового устаткування, секцій та шаф, випрямлячів.

Основними акціонерами кропивницького ПАТ«НВП «Радій» є бізнесмен Євгеній Бахмач (24%), Наталя Бахмач (9,88%), «Ensol SA» (Швейцарія, 25%), екс-депутат Кіровоградської облради від «Батьківщини» Аліна Бегун (9%) та ПАТ «Кіровоградграніт» Євгенія та Наталі Бахмачів (9%).

Як раніше повідомляли «Наші гроші», У 2012 році «НВП «Радій» фігурувало в звіті Держфінінспекції про зловживання в системі «Енергоатому». За даними ревізорів, кілька угод з фірмою за часів Віктора Януковича призвели до збитків держкомпанії або не були погоджені аудиторами.

Наприкінці 2016 року стало відомо, що СБУ підозрює службовців «Радію» та «Енергоатома» у зловживанні службовим становищем, що могло призвести до заволодіння державними коштами в розмірі 131,73 млн грн. За даними слідства, у 2014 році держпідприємство замовило фірмі обладнання у сім разів дорожче за його реальну вартість. З часів впровадження ВДЗ до сьогодні «Радій» отримав замовлень від бюджетників на 2,17 млрд грн.

За предметом закупівлі «система пожежної сигналізації» у період часу зі середини 2014 року до сьогодні «Радій» отримав замовлень від «Енергоатома» на загальну суму 120,75 млн грн. (повний перелік у таблиці нижче). Конкурентами на торгах виступали, здебільшого, дві фірми, які представляли продукцію «Радій» - ТОВ «Промспецкомплексез» та ТОВ «ППА Славутич».

Цікаво, що за часів функціонування Вісника державних закупівель, коли учасники подавали на розгляд замовнику конкурсні пропозиції у друкованому вигляді, всі торги між «Радій» та «ППА Славутич» проходили без присутності представника останньої з компаній, що може свідчити про її формульну участь у тендерах.

ТОВ «Промспецкомплексез» ділять кияни Юрій Ковальов, Дмитро Михайлюк, Діана Макарчук та одесит Олексій Корн. На одному з тендерів фірма повідомила про досвід виконання договорів для ТОВ «П'ята стража Київ».

Засновниками «ППА Славутич» є словацьке АТ «ППА Контролл» («PPA Controll, a.s.»), Микола Сіренко і Тарас Куриленко.

Додамо, 18 травня «Енергоатом» також оголосив закупівлю системи пожежної сигналізації для енергоблоків №№ 1, 3 ВП ЮУАЕС очікуваною вартістю 61,59 млн грн. Наразі процедура перебуває на етапі подання пропозицій.

 

Джерело: «Наші Гроші»

 

«Нардепи-заробітчани» внесли законопроект про дерибан 10 мільярдів на «зелених» тарифах разом з Ахметовим

Євген Єнін, заступник генпрокурора: «Відслідковуємо рух коштів від України до Швейцарії, за які було придбано 600 кг золота»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com