rss
05/25/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ «Нардепи-заробітчани» внесли законопроект про дерибан 10 мільярдів на «зелених» тарифах разом з Ахметовим

Група народних депутатів, що заробляють на високих тарифах так званої «зеленої» електроенергетики, пропонують зберегти, щонайменше, до 2020 року існуючі в Україні тарифи, що є найвищими в Європі. Також пропонується впроваджувати тарифні аукціони не зараз, а лише через два роки.

Відповідні норми прописані у законопроекті № 8449, зареєстрованому в Верховній раді 7 червня.

Законопроектом пропонується, щоб існуючі «зелені» тарифи діяли аж до 2020 року, і лише тоді почали працювати тарифні аукціони, за результатами яких право будувати станцію та продавати електроенергію має той, хто запропонував найнижчий тариф.

Таким чином на цей період будуть збережені існуючі в Україні «зелені» тарифи, які, за даними «Bloomberg», зараз є найвищими на континенті. Кіловат-година коштує 15 євроцентів (в Україні «зелені» тарифи прив'язані до курсу євро), в той час, коли у більшості країн на континенті ціна не перевищує 8,6 євроцента.

Окрім того, законопроектом пропонується, що такі тарифні аукціони будуть запроваджуватися лише для сонячних станцій понад 10 мВт та для вітростанцій понад 20 мВт. Для всіх інших об'єктів меншої потужності будуть і надалі діяти «зелені» тарифи. Ця можливість дозволить великим виробникам зберегти свої тарифи шляхом розбиття своїх станцій на так звані черги. Наприклад, введення великої сонячної електростанції загальною потужністю 100 мегават можна бути розбити на 10 окремих блоків, які будуть вводитись у дію поступово, по одному за місяць, і формально вони вважатимуться окремими об'єктами. Хоча  насправді це після повного запуску всіх блоків буде одна СЕС. Однак, для кожної з них по мірі запуску можна буде отримати високий тариф, оскільки потужність кожного окремого блока не буде вищою від прописаних у законопроекті 10 МВт.

Законопроект зареєстрований групою депутатів, серед яких, за даними руху «Чесно», є депутати, в яких родичі та помічники є власниками бізнесу, що заробляють на «зеленому» тарифі. Так, співавторами законопроекту є голова комітету ПЕК Олександр Домбровський та низка причетних нардепів - Дубневич, Лівік, Чижмарь, Єфімов.

Син депутата Богдана Дубневича (БПП) Павло є власником сонячної електростанції.

Катерина Чижмарь, дружина депутата Юрія Чижмаря (РП Ляшка), є власником сонячної станції ТОВ «Акванова Девелопмент» та гідростанції ТОВ «Акванова Гідроресурс» (разом з бізнесменом Ігорем Тинним) - обидві працюють на «зеленому» тарифі. Ігор Тинний також є співвласником мініГЕС разом з Юлією Льовочкіною, депутатом з Опоблоку.

Народний депутат Олександр Лівік (БПП) до обрання працював заступником голови правління ВАТ «Зелений Гай», яке отримує «зелений» тариф.

Олександр Домбровський (БПП) був керівником ПрАТ «Оріль-лідер», біогазової станції «Миронівського хлібопродукту» Юрія Косюка. ПрАТ «Оріль-лідер» працює на «зеленому» тарифі. Три помічники Олександра Домбровського (Житник, Нікіторович, Підлісний) також мають п'ять фірм із зеленим тарифом. Також помічником Олександра Домбровського є Юрій Власенко, який є членом дирекції ПАТ «Донбасенерго». Цю компанію ЗМІ зараховують до сфери впливу сім'ї Януковича, однак цього року до наглядової ради компанії ввійшов Андрій Сергієнко, офіційний помічник нардепа Максима Єфімова (БПП).

Ще одна помічниця нардепа Єфі­мова - Людмила Ульященко - є власником ТОВ «ВПП», яке працює на «зеленому» тарифі. Сам Єфімов є власником фірм ПАТ «Старокраматорський машинобудівний завод» та ТОВ «Фурлендер Віндтехнолоджі». Ці фірми виробляють обладнання, так звану «місцеву складову», за яку можна отримати надбавку до «зеленого» тарифу у розмірі 5%-10%.

Даним законопроектом пропонується збільшення такої надбавки до 15% від «зеленого тарифу», якщо «місцева складова» (вироблене в Україні обладнання) становить понад 70%.

«Зелені» тарифи є складовою загальної ціни електроенергії і оплачуються за рахунок тарифів на електроенергію для споживачів (населення та промисловість). «Зелені» тарифи були однією з причин підвищення тарифів на електроенергію для населення у 2015 році.

«Зелені» тарифи були запроваджені в Україні у 2009 році, їх особливістю є те, що вони у декілька разів є вищими від звичайних тарифів та зафіксовані в євро. Запровадження цих «зелених» тарифів пов'язували з братами Клюєвими, які першими збудували низку великих сонячних станцій на півдні України.

У квітні компанія ДТЕК Ріната Ахметова розпочала будівництво сонячної станції у Дніпропетровській області потужністю 200 мВт, що є найбільшою станцією в Україні та ввійде у трійку найбільших у Європі. ДТЕК заявляв про плани збудувати 1 000 мВт сонячних станцій. Також ДТЕКу належить найбільша в Україні вітростанція - Ботієвська ВЕС потужністю 200 мВт.

Загалом, в Україні «зелені» електростанції (вітрові, сонячні, тощо) виробляють до 2% електроенергії, що споживається в країні. Однак, вона коштує ринку 8% всіх коштів або близько 10 мільярдів гривень за найвищими в Європі тарифами.

 

Джерело: «Наші Гроші»

Приватник не посмів оскаржити «липову» закупівлю пожежної сигналізації атомниками за 70 мільйонів

Євген Єнін, заступник генпрокурора: «Відслідковуємо рух коштів від України до Швейцарії, за які було придбано 600 кг золота»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com