rss
11/13/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#339

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді

Для всіх прочан проща - це особлива форма визнання, особлива форма подяки чи прохання, яка, на відміну від інших місць, відвіданих мною, свідомо розпочалась з тих мальовничих пейзажів передмість Чикаго, які зринали перед очима і зникали зі швидкістю автомобіля.

За 6 годин, саме скільки тривала подорож, я зуміла відновити у своїй свідомості весь пройдений життєвий шлях, застановитися на помилках, розважати над ситуаціями і головне - налаштуватись на пошук світла й натхнення, що є джерелом духовного оновлення.

У кожної подорожі є ціль, здебільшого, Просвітництво, або просто відпочинок.

Цього разу у нас, прочан, була ціль одна: через участь у святих тайнах покаяння і Пресвятої Євхаристії, а також спільної молитви зблизитись зі світом божественним. Та щоб будь-яка мрія збулась, нам потрібно йти їй назустріч, саме так - нам потрібний рух вперед....

З уроків фізики пам'ятаємо, що Земля наша не стоїть на місці, а обертається довкола Сонця зі швидкістю 29 кілометрів за годину; завдяки цьому рухові ми маємо зміни: маємо день і ніч на рівні фізичному, темряву і світло на рівні духовному. Маємо 4 пори року у повній красі, де також все завмирає під зиму і оживає, зацвітає навесні, символізуючи занепад і безумовний розквіт.

Як і у Святому Письмі Ісус зі своїми апостолами завжди кудись прямує з ціллю просвітити і навернути людей на шлях істини, і в Старому Заповіті Мойсей виводить Ізраїль з Єгипту, з рабства. Рух - це символ свободи, символ пізнання нового, символ змін...

Title Title 

 

Спільна зустріч розпочалася з молебню до Пресвятої Богородиці, а далі гостинність господарів, спільна вечеря, пісня при ватрі, знайомство і спілкування. Багато прочан ночували в наметах, які розгорнули на території парафії Покрови Пресвятої Богородиці. Вони не поспішали залишити місце біля вогнища і першими прийшли на ранкову молитву.

Як тільки промінчики вранішнього сонця піднялись на небесному полотні, зібрались усі на ранкову молитву й піднесли свої серця і душі до Бога. Ми мали можливість піти до сповіді, яка, як ключ від чогось таємного, допомагає нам пізнати причину гріха, основу всякого лиха.

Центральне місце впродовж усіх трьох днів мала Свята Літургія, де, єднаючись через спільну молитву з іншими, створювали єдину спільноту з Богом й усім небесним. Під враженнями хтось продовжував розпізнавати цілющу користь усамітнення й тиші, а інші насолоджувались спілкуванням, брали активну участь у спортивних змаганнях та іграх.

Title Title 

 

Родзинкою нашої подорожі були науки преосвященного Владики Венедикта. Ми запитували, як зосередитись на молитві, як не загубитись і не пропасти у морі пристрастей і спокус, як пробачати ворогові його страшний злочин і, пересиливши себе, молитись за нього...

Як завжди, тихим і лагідним голосом Владика відповідав впевнено, і ніби проблеми - не проблеми, а вороги вже не вороги. Він наголосив, що вірою людина поєднується зі своїм духом, зі своєю душею, тобто, з Богом, найвищим добром, лише перебуваючи у ньому, можемо перемогти зло.

Цілющим було і слово настоятеля Храму Покрови Пресвятої Богородиці отця Михайла Дроздовського, який щиро вітав прочан і закликав до єдності, наголосивши, що до єдності закликає сам Господь Бог, лише в єдності та любові можна давати живе свідчення Євангелія. Завдяки душевній гостинності пароха й волонтерів ми потрапили у середовище любові й милосердя, якоїсь неземної безтурботності і нескінченної щирості.

 

Title
 

 

Зі святковою програмою виступили перед прочанами учні шкіл українознавства. Дуже тішимося, що тут, на чужині, маємо можливість закладати у дитячі серця міцність духу, патріотичний світогляд і віру. Так, саме закладати, бо любов до України, до її історії, любов до Бога - це не генетичне успадкування, воно мусить формуватись зовнішнім середовищем. За те, що не вивчили на уроках історії, а точніше, не почерпнули знань з її уроків, будемо гірко спотикатись. Освіта і молитва - це наші щит і меч.

У неділю завершилась проща Архієрейською Святою Літургією. Парафіяни й прихожани храму Покрови Пресвятої Богородиці урочисто вітали нашого Владику Венедикта хлібом і сіллю. На знак нашої вдячності діточки з Чикаго під чітким керівництвом Людмили Худик репрезентували своє вміння читати поезію, співати. Вони щиро наголошували, що разом з нами будують спільноту... Особливо зворушила прочан літературно-мистецька композиція про Віру, Надію, Любов і їхню матір Софію. Автор Н. Богуслава цими жіночими іменами показала безумовну цінність кожної з християнських чеснот.

Title Title 

 

Ось такі мої незабутні спогади про молодіжну прощу, яка відбувалася з 1 до 3-го червня поточного року.

Щиро закликаю українську громаду долучатись до всіх нових проектів християнської молодіжної групи.

Нехай у ваших серцях оселяться мир, спокій, щастя і благодать.

З молитвою до мови і пісні у садочку «Ангелятко»

«Іду з дитинства до Тараса»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com