rss
12/11/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#341

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ Нардеп із БПП на гроші УЄФА влаштував розпил дербюджету через тендерну заточку під «кучеряву траву»

Збудований Федерацією футболу України за кошти УЄФА комерційний завод з виробництва штучного покриття для футбольних полів отримує бюджетні підряди через дискримінаційну вимогу «кучерявої трави» на профільних тендерах. Про це йдеться в розслідуванні Олександра Курбатова для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Щороку в рамках допомоги від УЄФА (соціальної програми «Хет-трик») Федерація Футболу України отримувала 5,5 млн євро. За ці кошти мали будуватися нові стадіони і футбольні майданчики зі штучним покриттям. Але президент ФФУ Андрій Павелко скерував їх на створення заводу з виробництва штучного покриття.

Для цього Федерація футболу у червні 2016 року створила комерційну доньку ТОВ «ФФУ продакшн». Цілий рік ця компанія не робила майже нічого (лише заснувала ще одне ТОВ «Спорт Технології»), доки в бюджеті не передбачили кошти на будівництво футбольних полів. 13 липня 2017 р. парламент вніс відповідні зміни до бюджету: виділив 250 мільйонів грн. на будівництво футбольних майданчиків у регіонах України. Ще 250 мільйонів до цієї програми мали бути залучені з місцевих бюджетів.

Створювати виробництво і закуповувати сировину завод «ФФУ Продакшн» почав лише після того, коли законопроект із виділення 250 мільйонів на футбольні поля пройшов бюджетний комітет Верховної Ради, де головує народний депутат від БПП Андрій Павелко, він же - президент ФФУ.

Політик стверджує, що це - збіг, і завод будували без розрахунку на зміни до бюджету:

«Ми не розраховували на державну програму. Будуючи завод, ми розраховували на свої сили, на запит від місцевої влади».

У результаті, з кінця 2017-го ТОВ «ФФУ Продакшн», комерційна донька Федерації футболу, отримала поза конкурсом 66 замовлень майже на 95 млн грн. у Києві. Ще близько 100 мільйонів вона отримає як постачальник покриття для футбольних полів на тендерах, де перемогли інші юридичні особи.

Ціни на покриття від комерційних доньок Федерації футболу України вищі, ніж у інших виробників Європи: 16-18 євро проти 12-14 євро. Переплата лише за покриття на стандартному майданчику для міні-футболу становить від 1900 євро. Таких полів у рамках Програми до кінця року має бути побудовано близько 300. Завод ТОВ «ФФУ Продакшн» оголосив, що вже підготував 238 покриттів для майданчиків з міні-футболу.

Ще до початку тендерів, у листопаді 2017-го, Мінрегіонбуд розмістив на сайті типовий проект будівництва футбольних майданчиків зі штучним покриттям - як орієнтир для замовників. У ньому було вказане єдине «правильне» покриття - українського виробництва за технологією компанії Polytan, Liga Grass Pro. Тобто, Мінрегіонбуд рекомендував державним і комунальним замовникам купувати лише продукцію заводу «ФФУ продакшн».

Надалі під час проведення тендерів на реконструкцію і будівництво футбольних майданчиків замовники закладали цю вимогу в тендерну документацію і відхиляли конкурентів, які пропонували не кучеряву траву, а рівний ворс.

Андрій Павелко стверджує, що участь у тендерах не була обмежена для жодного виробника штучного покриття:

«Ми, як завод, як виробництво - виключно в тендерах, лише ті можливості, які будуть рівними для ринку».

Однак у розмові з журналістом програми розробник типового проекту для Мінрегіонбуду Валерій Бєльчіков назвав замовником проекту з вимогою про конкретний тип штучного покриття саме Федерацію футболу України.

Тиск відчували навіть ті, хто будує нові майданчики поза державною програмою, - розповідає Олег Сорокопуд, який уже 18 років працює на цьому ринку:

«Коли минулого року почала діяти програма з будівництва міні-футбольних майданчиків по Україні, ми зіштовхнулися з такою ситуацією, що коли укладали угоду зі селищними радами, міськими, районними і так далі, на будівництво поля, нам казали, що трава повинна бути обов'язково придбана у заводу під егідою Федерації футболу України».

6 грудня 2017 року постановою № 919 Кабінет міністрів дозволив здійснювати 100% передоплату замовлень переможцям тендерів по проектах будівництва і реконструкції футбольних майданчиків, а також дозволив виконувати роботи протягом усього 2018 року. Раніше переможці подібних тендерів могли отримати заздалегідь не більше, ніж 30% вартості замовлення.

За підрахунками журналістів, за 8 мільйонів євро з коштів УЄФА, на які збудували комерційний завод для ФФУ, Україна могла отримати штучне покриття для, щонайменше, 555 футбольних майданчиків і безкоштовно передати їх місцевим громадам.

Додано:

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ більше не рекомендує державним і комунальним замовникам купувати тільки «кучеряву траву». Міністерство відмовилося від цієї рекомендації під час підготовки сюжету для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

У листопаді 2017-го, одразу після відкриття Федерацією футболу України заводу з виробництва штучного покриття для футбольних полів, Мінрегіонбуд опублікував на власному сайті типовий проект таких полів. У ньому держзамовників орієнтували лише на один вид покриття - трава Liga Grass Pro, виготовлена за технологією «Політан» вітчизняного виробництва. Саме за цією технологією («кучерява трава») почав працювати комерційний завод неприбуткової Федерації футболу України.

Архів з типовим проектом на сайті Мінрегіонбуду замінили після того, коли журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» поставили питання про дискримінаційні умови президенту ФФУ Андрієві Павелку і директору ТОВ «ФФУ Продакшн» Андрієві Бондаренку.

Заміна в типовому проекті відбулася 4 травня 2018, через 5 місяців після публікації документу. У новому проекті зникла згадка про траву, яку виробляє завод Федерації футболу Україні.

Але закупівлі з врахуванням вказівки на конкретного виробника вже провели. На тендерах, що відбулися наприкінці 2017 р., стороннім претендентам відмовляли через «некучерявість ворсу».

Щонайменше, 15 тендерів відбулися за такою схемою: компанія ТОВ «Торгівельний дім «Н'ю-Лайн» пропонувала ціну, що дублювала стартову пропозицію замовника, а ТОВ «Спорт Технології» (донька ТОВ «ФФУ Продакшн», якій належить завод) пропонувало ціну з мінімальним зменшенням.

Джерело: «Наші Гроші»

 

У Франківську чиновники дозволили будувати висотку зі скасованими містобудівними умовами

Петренко за $2 мільйони найняв американців для захисту від власника «Житомирської кондитерської фабрики»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com