rss
08/10/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ У Франківську чиновники дозволили будувати висотку зі скасованими містобудівними умовами

У центрі Івано-Франківська по вул. Лемківська, 3 замість 6 поверхів житлового будинку забудовник звів 11, причому,

Держархбудінспекція видала декларацію про початок будівельних робіт після того, коли сама ж скасувала видані раніше містобудівні умови та обмеження (МУО) на забудову території, де будується висотка. Про це йдеться в матеріалі на сайті «Побудовано у Франківську».

Замовником будівництва багатоповерхівки є підприємець Ігор Ольшевський. Як повідомили у департаменті містобудування, архітектури та культурної спадщини, МУО на забудову по вул. Лемківська, 3 видали Ольшевському в серпні 2015 року - на будівництво багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення. Запроектований будинок розраховувався на 23 квартири, а у висоту не мав перевищувати 6 поверхів (шостий поверх мансардний).

У МУО замовник Ольшевський декларує право власності на дві ділянки по вул. Лемківська, 3. Згідно з Генпланом міста, їх функціональне призначення - «територія малоповерхової та багатоквартирної житлової забудови».

Площа першої ділянки становить 0,03 га. Її цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Також у документі замовник вказує ще одну ділянку площею 0,02 га. Однак, згідно з даними кадастрової карти, ділянки із зазначеними розмірами по вул. Лемківська, 3 не існує.

Натомість, по-сусідству з першою ділянкою розташована ділянка площею 0,019 га, яка теж перебуває у приватній власності Ольшевського. Її цільове призначення - для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Департамент архітектури також повідомив, що видані МУО на забудову по вул. Лемківська, 3 були скасовані рішенням Державної архітектурно-будівельної інспекції у вересні 2016 року. Водночас, те саме ДАБІ, скасувавши дію МУО, вже у листопаді 2016 р. видало декларацію про початок будівельних робіт на багатоквартирний житловий будинок по вул. Лемківська, 3. Замовником робіт вказаний Ольшевський, підрядником - ПП «Галкомбуд».

«Виходить, що Держархбудінспекція спочатку скасувала містобудівну документацію, а потім на її ж основі видала дозвіл на будівництво», - зазначається в матеріалі.

Наразі замість запроектованих шести поверхів, новобудова по вулиці Лемківська, 3 нараховує 11 поверхів. Причому, будівництво багатоповерхівки уже закінчується. На паспорті будівництва зазначається саме 6 поверхів, замовником вказано Ольшевського, а от забудовник вказується ПП «Атлант-ІФ», а не «Галкомбуд». «Атлант-ІФ» належать Олександрові Спринчаку та Ярославові Ониськіву.

Наразі багатоповерхівку намагаються узаконити. У квітні у газеті «Західний кур'єр» з'явилося оголошення про початок процедури громадських обговорень проекту детального плату території (ДПТ) для забудови на вул. Лемківська, 3. Дозвіл на розробку проекту ДПТ Івано-Франківська міська рада надала у грудні 2017 року. Згідно з ним, поверховість будівлі складає 10-12 поверхів, а кількість квартир - 192 шт.

«Наведені цифри суттєво відрізняються від задекларованих у 2015 році намірів, де йшлося про 6-поверховий будинок і 23 квартири. Тепер йдеться про будинок на 10-12 поверхів і майже дві сотні квартир, та ще й на території малоповерхової житлової забудови. Звісно, у випадку затвердження проекту ДПТ, замовник будівництва зможе змінити цільове призначення землі під багатоквартирну житлову забудову. Втім, якби подібна процедура пройшла ще перед початком будівництва, усе б відбувалося у законному руслі. Натомість, тепер це узаконення самовільно збудованого 11-поверхового будинку, на який у забудовника немає дозвільної документації», - пише «Побудовано у Франківську».

Джерело: «Наші Гроші»

 

Нардеп із БПП на гроші УЄФА влаштував розпил дербюджету через тендерну заточку під «кучеряву траву»

Петренко за $2 мільйони найняв американців для захисту від власника «Житомирської кондитерської фабрики»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com