rss
12/14/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#342

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Нафтогаз вимагатиме у судах арешту активів Газпрому в Європі

НАК «Нафтогаз України» планує звернутися з позовами в суди в Європі, аби арештувати активи російської компанії «Газпром» через невиконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це у понеділок, 9 квітня, в інтерв'ю агентству Reuters у Брюсселі заявив комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко, повідомляє DW.

«Нам зрозуміло, що вони цього не зроблять, тому ми почнемо арештовувати газ та інші активи «Газпрому» в Європі, не в Україні. Ми підемо в суди в Європі», - наголосив Вітренко.

Він додав, що «Нафтогаз» не намагатиметься заволодіти російським газом, який транспортується українською газотранспортною системою (ГТС) до європейських клієнтів «Газпрому». «Ми не хочемо створювати жодної політичної неоднозначності тут, в ЄС, що Україна не є надійною транзитною державою», - сказав Вітренко.

Він також припустив, що «Газпром» може повністю припинити транзит газу Україною в 2020 році, переспрямувавши його новими газопроводами.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко застеріг Німеччину від участі в будівництві газопроводу «Північний потік-2». Він зазначив, що альтернативним рішенням є модернізація чинного транзитного газопроводу, який пролягає Україною.

«Газпром» після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК «Нафтогаз України».

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» за позовом до «Газпрому». «Нафтогаз» досягнув компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання «Газпромом» узгоджених обсягів газу для транзиту. «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу». За заборгованість будуть нараховувати відсотки - $526 тис. на день, починаючи з 1 березня.

Зазначимо, Єврокомісія допомагатиме Україні у виконанні рішень Стокгольмського арбітражу, а також при проведенні переговорів з «Газпромом» після завершення дії контракту на транзит газу.

Про це на прес-конференції у Києві заявив генеральний директор директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі, повідомляє 112.ua.

«Ми будемо допомагати Україні у виконанні рішень Стокгольмського арбітражу. Також будемо допомагати Україні при проведенні переговорів щодо транзиту після завершення контракту між «Нафтогазом» і «Газпромом», - сказав Рісторі.

Він також зазначив, що Єврокомісія «проситиме обидві сторони дотримуватися рішення Стокгольмського арбітражу та виконувати його. Зокрема, в частині виконання наявного договору та постачання газу, який був законтрактований».

Як відомо, «Газпром» повернув «Нафтогазу України» передплату, внесену за постачання російського газу, які, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, мали відновитися в рамках чинного контракту з 1 березня.

Також «Газпром» після рішення Стокгольмського арбітражу не на його користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК «Нафтогаз України».

У «Нафтогазі» тоді назвали відмову «Газпрому» від постачань газу порушенням і невиконанням рішення арбітражу.

«Ми будемо підтримувати зусилля України щодо проведення переговорів (з «Газпромом». - Ред.), зокрема, можливо, в тристоронньому форматі, після закінчення дії транзитного контракту в 2020 році. Ми будемо використовувати всі доступні дипломатичні канали для того, щоб допомагати Україні», - запевнив Рісторі.

Він зазначив, що, безумовно, транзит дуже важливий для України як джерело надходження доходів, а для Євросоюзу має велике значення для диверсифікації шляхів надходження газу в Європу.

5 березня глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що компанія офіційно скерувала повідомлення «Нафтогазу України» про початок процедури розірвання контрактів на постачання і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

 

Економічна деколонізація: важкий шлях до свободи

Гроші зі сміття: як відходи можуть допомогти енергонезалежності країни

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com