rss
12/14/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#342

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ Оточення «найліпшого друга» генпрокурора почало підготовку до видобутку берилію в заповіднику

Оточення «найліпшого друга» генпрокурора почало підготовку до видобутку берилію в заповіднику

ТОВ «Пержанська рудна компанія» внесла до реєстру оцінки впливу на довкілля (ОВД) інформацію про плани розпочати видобуток берилію на Пержанському родовищі в Житомирській області.

Про це повідомляє ГО «Екологія. Право. Людина» з посиланням на дані реєстру ОВД Міністерства екології та природних ресурсів.

Фірма вказала, що площа родовища для видобутку берилію складає 4 га. Але для розміщення шахтних стволів та проммайданчиків для їх обслуговування потрібна площа в 30 га. «ПРК» планує орендувати додаткову ділянку, викупити або отримати через встановлення сервітутів.

Видобувати берилій заплановано на території Олевського району, Житомирської області, в районі сіл Перга, Рудня Перганська, Юрово. Вся територія родовища потрапляє до меж природоохоронної території з найвищим рівнем заповідності - Поліського природного заповідника.

За даними «Стоп Корупції», нині прокуратура оскаржує в судах три рішення Житомирської облради (№ № 864-866 від 2.11.2017 року) про погодження продажу на аукціоні спецдозволів на видобуток берилію Пержанського родовища, титан-апатитових руд ділянки «Юрівська» та цінних руд Ястребецької ділянки. По останній ділянці в лютому Житомирський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури. Суд погодився, що роботи можуть завдати шкоди унікальній природі Поліського природного заповідника.

Від «Наших грошей»

Засновниками «Пержанської рудної компанії» є Олександр Настенко, Віталій Якименко та Олег Орлов.

Якименко очолює також ТОВ «Восток-Енергоресурс», яке має спецдозвіл на видобуток газу Новософіївській площі (Харківська обл.). Зараз бенефіціаром цієї фірми вказаний співвласник мережі магазинів під назвою «АТБ» Геннадій Буткевич.

Як повідомив «Судовий репортер», колишній співробітник Генпрокуратури Дмитро Сус заявив, що Буткевич - «найліпший друг Луценка». Цю заяву він зробив як свідок на суді у справі члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського, якого обвинувачують у незакінченому замаху на шахрайське заволодіння $500 тис. Cус заявив, що конкретні вказівки у цій справі давав Володимир Євдокимов, який був заступником міністра МВС Юрія Луценка у 2000-х роках.

Буткевич також є власником ТОВ «Укрздоб», яким донедавна володіли Настенко та Якименко. Фірми Буткевича останнім часом стали власниками ТОВ «Нафтогазенергопром» та ТОВ «Центральна нафтогазотранспортна компанія». Співзасновником останньої раніше був Олександр Павлюченко, якого ЗМІ називають кримінальним авторитетом на прізвисько «Браслет». Павлюченко - помічник нардепа від «Народного фронту» Ігоря Котвіцького - бізнес-партнера по газовому бізнесу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Раніше Павлюченко був помічником тодішнього нардепа Миколи Злочевського, а його бізнес-партнером у ТОВ «Центральна нафтогазотранспортна компанія» був Роман Дружбін. Останній разом з Настенком та Якименком були засновниками низки фірм, які з 2016 року без аукціонів отримали спецдозволи на родовища різних корисних копалин.

За ДНВП «Геоінформ», рентабельність Пержанського родовища становить понад 30%.

Джерело: «Наші Гроші»

 

«Микитасям» не вдалося скасувати заборону Мінкульту будувати ЖК «Покрова» у центрі Києва

Окружний адмінсуд Києва не задовольнив позов «Центрального територіального управління капітального будівництва» («ЦТУКБ») Міноборони та ТОВ «Північноукраїнський будівельний альянс», які хотіли скасувати припис Міністерства культури на зупинення будівництва ЖК «Покрова» у центрі Києва. Про це свідчить рішення суду від 19 березня.

У 2015 року «ЦТУКБ» уклав з ТОВ «Будінпроект» договір про будівництво житлового комплексу для військовослужбовців з підземним паркінгом та з вбудованими приміщеннями для побутового обслуговування населення на ділянці площею 0,96 га на вул. Січових Стрільців (Артема), 59 у Шевченківському районі Києва. У ЖК військовослужбовцям передбачалося 10% квартир та приміщення облвійськкомату.

У 2016 р. «ЦТУКБ» та генпідрядник ТОВ «Північноукраїнський будівельний альянс» отримали дозвіл на початок виконання будівельних робіт і почали зводити ЖК «Покрова». Того ж року Держархбудінспекція перевірила будівництво і у січні 2017 року анулювала дозвіл через порушення, головним з яких було використання замовником недійсних містобудівних умов та обмежень (МУО) забудови земельної ділянки.

У лютому минулого року Міністерство культури прийняло припис, яким вимагало зупинити проведення земляних та будівельних робіт на будівництві житлового комплексу.

Міністерство культури дійшло висновку, що роботи виконуються в межах Центрального історичного ареалу Києва та в зоні регулювання забудови ІІІ категорії з порушенням законодавства про охорону культурної спадщини», без відповідних погоджень та дозволів Міністерства.

«ЦТУКБ» звернувся до суду, щоб скасувати припис, який, на думку позивача, був прийнятий з порушеннями законодавства.

Суд відхилив аргументи «ЦТУКБ» та генпідрядника, вважаючи, що Мінкульт видав припис без порушень. Будівництво проводиться на території Лук'янівсько-Татарського історичного ареалу, що є зоною охорони пам'яток історії та культури Києва. Середньоповерхова забудова тут не повинна перевищувати 9 поверхів, а забудовник запланував від 15 до 26 поверхів.

Крім того, суд переконався, що Міністерство не надавало позивачу погоджень та дозволів на будівництво. Тобто, житловий комплекс будується з порушенням законодавства у сфері охорони культурної спадщини. Тому суд вирішив позовні вимоги «ЦТУКБ» не задовольняти.

Як повідомляли «Наші гроші», ЦТУКБ» разом з генпідрядником, а також девелепером та проектувальником ТОВ «Укрбуд Девелопмент» звернулися до суду, щоб зупинити анулювання дозволу на початок будівництва ЖК «Покрова».

Минулого року Окружний адмінсуд Києва став на бік держорганізації Міноборони. Втім, Київський апеляційний адмінсуд визнав анулювання дозволу законним, встановивши, що «Укрбуд Девелопмент» розробив проектну документацію, коли дозволи МУО втратили чинність. Наразі ця справа розглядається в касації.

ЖК «Покрова» будується під егідою держкорпорації «Укрбуд». До обрання народним депутатом, президентом «Укрбуду» був Максим Микитась. Зараз керівником держкорпорації є помічник Микитася Олександр Лятамбор.

«Укрбуд Девелопмент» є основним власником нерухомості під егідою «Укрбуду». Микитась в декларації вказав, що є бенефіціаром «Укрбуд девелопмент».

Власником ТОВ «Північноукраїнський будівельний альянс» є ще один помічник Микитася - Андрій Якусевич.

Джерело: «Наші Гроші»

 

ДУСя купила українські дизайнерські меблі для Маріїнського палацу за 6 мільйонів

Вовк таки задекларував будинок за $2 млн, оформлений на співмешканку під час введення «Роттердам+»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com