rss
06/16/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Німецький політолог Андреас Умланд: «РФ може спробувати «пробити» наземний коридор у Крим»

Якщо президент РФ Володимир Путін після свого переобрання вирішить щільніше зайнятися внутрішніми соціально-економічними питаннями, ситуація на Донбасі може змінитися в позитивному напрямку.

 

Таку думку висловив в коментарі Укрінформу старший науковий співробітник Інституту євроатлантичного співробітництва в Києві Андреас Умланд.

«З Росією багато що залежатиме від того, які в Кремлі розставлять пріоритети. Якщо це будуть соціально-економічні питання, то Москва спробує досягнути скасування або ослаблення санкцій», - сказав експерт.

Умланд зазначив, що для цього доведеться змінити політику щодо Донбасу, і тут може йтися якраз йти про місію ООН.

Але, з іншого боку, політолог не виключає і того, що може статися «дуже велика ескалація». Так, у випадку, якщо керченський міст не зможе вирішити транспортні та логістичні проблеми Криму, Росія може спробувати «пробити» наземний коридор на півострів.

«Це стало б апокаліптичним сценарієм», - вважає Умланд, який оприлюднив у вівторок у Берліні в Інституті Європейської політики (IEP) можливі сценарії розвитку України.

Але міжнародна ситуація змінюється, а з нею «ймовірність різних сценаріїв то збільшується, то зменшується, всі вони перебувають в постійному динамічному розвитку», - зазначив Умланд.

Експерт, зокрема, з жалем констатував, що різко знизилася можливість реалізації сценарію створення східноєвропейського альянсу безпеки. Ключову роль у ньому повинна була б відігравати Польща, проте в світлі розвитку ситуації в самій цій країні, а також в польсько-українських відносинах, такий сценарій більше не виглядає ймовірним.

«Однак, це був би найбільш природний альянс - союз держав, які бачать у Росії проблему і вважають російсько-український конфлікт саме тим, чим він є. Східноєвропейські країни (між Чорним і Балтійським морями) повинні бути більш солідарні одна з одною», - наголошує експерт.

З іншого боку, він звертає увагу на цілком вірогідну ймовірність більш тісного співробітництва між США та Україною на тлі «неймовірного напруження» між Росією і США. Умланд сподівається, що це виллється в більш істотну американську підтримку України, навіть якщо Вашингтон і не надасть Києву особливого статусу головного союзника серед країн - нечленів НАТО.

Іншими сценаріями, які змалював німецький експерт, є членство в НАТО; членство в ЄС; тривале перебування в нинішній геополітичній «сірій зоні» Європи; велика угода між Заходом і Росією.

Росія, переконаний Умланд, зацікавлена в існуванні «сірої зони», де немає сильних акторів, де панує атмосфера невизначеності і невпевненості.

Угода з Заходом, що передбачає визнання наявності російських інтересів у Східній Європі, можлива, і вона була б прийнята Кремлем. Однак на Заході, хоча ця ідея і популярна серед багатьох політиків, вже почали розуміти, що жодні домовленості для Москви ролі не грають, тому сумніватимуться в доцільності ще однієї.

Говорячи про перспективу членства в НАТО, Умланд визнав, що поки будуть територіальні суперечки з Росією (до речі, це стосується також Грузії і Молдови), знайдеться хоча б одна країна, яка буде проти.

Що ж стосується членства в ЄС, то Умланд вважає, що Угода про асоціацію є, по суті, інтеграційною угодою. «Хоча вона й не обіцяє членства, де-факто готує країни до вступу. І коли вони (Україна, Грузія і Молдова - ред.) її реалізують, вони можуть дуже швидко вступити в ЄС; Євросоюз просто не зможе сказати «ні», - каже німецький експерт.

Дискусія в IEP відбулася в рамках Тематичного тижня «Україна» в Берліні.

Джерело: «Укрінформ»

 

Учасники АТО закликають вільний світ бойкотувати Чемпіонат світу з футболу в Росії

Дмитро Кулеба: «Єдиний потенційний військовий союзник України – США»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers