rss
10/17/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#338

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Шевченківське свято у школі українознавства ім. Василя Стуса

Хоч і далеко ми живем від Батьківщини,

Та серця із нею б'ються в унісон;

І відчуття єдиної родини

Над нами тут тяжіє, як озон!

 

На цей раз вшанували Кобзаря,

Торкнулися глибин його таланту;

Від школи рідної, від букваря

Лелієм душі діточок, мов діаманти.

 

Такі рядки прийшли мені на думку дорогою з Рідної школи - одразу після Шевченкового свята. Окрім батьків, наших вихованців, колег-учителів на святі були представники від Українського консульства в Чикаго.

 

Свято розпочалося виступом директора школи українознавства п. Галини Баран, яка розповіла присутнім про нероздільність долі кобзаря та України, який у своїх поезіях гартував неопалиме пророче слово, утверджуючи прагнення українців до волі: «Безперечно, Шевченко - духовний символ України, наш великий сучасник. До нових і нових поколінь він приходить разом з усвідомленням ними дійсності. Сучасна Україна, без перебільшення, постала завдяки шевченківському незламному духу, його думкам і українському слову».

Title Title 
Title Title 
Title Title 
Title Title 

 

Вона запросила до слова представника консульства України у місті Чикаго п. Ігоря Боднара, який вручив учням і окремим випускникам школи дипломи першого, другого та третього ступенів за участь у сьомому Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка від Міністерства освіти і науки України. Далі свято продовжили учні восьмих та дев'ятих класів під керівництвом класних опікунів п. Люби Галатими та п. Дарії Гриньків. Ведучими на святі були Вікторія Пилявська та Вікторія Гатич. Дев'ятикласниці - Анна Чабан, Діана Попович, Зоряна Бандрівська, Аліса Рачкевич - у поетичній формі висвітлили геніальність поета-художника, співця України, її пророка і митця на всі часи. Учні восьмого класу - Володя Собко, Софійка Діденко, Вікторія Яцик, Іванко Скоморох, Аліна Франків - показали фрагмент вистави за мотивами поеми Тараса Шевченка «Тополя». А от його поезію «Мені однаково» прочитала землячка геніального поета Катерина Глущенко з Черкас. У відповідь на поетичні і пророчі Шевченкові твори прозвучали сучасні вірші «Встань, поете, подивися!» (читець Богдан Музика), та «Над широким Дніпром» (читець Марко Вильотнік) - учні дев'ятого класу. Та особливою атмосферою Шевченкового свята ми завдячуємо зведеному шкільному хору учнів молодших класів під керівництвом п. Людмили Краснюк та п. Романа Пачашинського. Юні хористи бездоганно виконали музичні твори на слова Тараса Шевченка: «Реве та стогне Дніпр широкий», «Зацвіла в долині червона калина», «Тече вода з-під явора». Романтичні музичні композиції на бандурі у виконанні братів-близнюків Іллі та Дмитра Гайдів «По діброві вітер віє» та «Думи мої» звучали як рефрен, подекуди - як фон до всього Шевченкового свята - і надавали йому особливого духу і колориту! Шкільний хор та всі присутні в залі, стоячи, завершили свято виконанням «Заповіту» безсмертного Тараса Шевченка.

Title Title 
Title Title
Title Title
Title Title 

 

Title

 

 

Вшанування пам’яті великого Кобзаря українцями Чикаго

Активісти української громади Чикаго долучилися до всесвітньої акції #freeMarkiv

Коралі для кралі#2018-41 (10/11/2018)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com