rss
04/26/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ НАБУ відкрило провадження на службовців НКРЕКП за дарування мільярдів Ахметову за борговим алгоритмом

НАБУ відкрило провадження на службовців НКРЕКП за дарування мільярдів Ахметову за борговим алгоритмом

НАБУ у лютому 2018 року порушило кримінальне провадження № 52018000000000158 стосовно зловживань службовим становищем посадових осіб НКРЕКП при прийнятті регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу «ДТЕК». Про це «Нашим грошам» стало відомо під час допиту журналіста видання детективом НАБУ з цього приводу.

Провадження порушено за ст. 364 і 191 ККУ. З наявних матеріалів НАБУ вбачає, що впродовж 2016-2017 років службові особи Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах товариств енергетичного холдингу «ДТЕК», приймали регуляторні рішення на користь зазначених товариств, внаслідок чого завдано збитків інтересам інших виробників електроенергії.

У рамках досудового розслідування досліджуються, зокрема, обставини прийняття НКРЕКП рішень щодо порядку розподілу уповноваженим банком коштів з поточного рахунку зі спеціальним режимом використання ДП «Енергоринок».

Нагадаємо, у грудні 2016 року за результатами низки рішень НКРЕКП та Міністерства енерговугілля держпідприємство «Енергоринок» перерахувало компаніям «ДТЕК» 676 млн грн. і ще 10 млн грн. державним енергокомпаніям за заборгованістю. Разом з тим, за алгоритмом, визначеним законом «Про електроенергетику», ці кошти мали бути розподілені між підприємствам теплової, атомної, річкової, альтернативної електрогенерації та «Укренерго». Однак, за рішенням НКРЕКП, окрім теплогенерації, грошей не отримав ніхто.

У 2017-2018 роках НКРЕКП і Міненерго знову прийняли низку рішень, за якими «Енергоринок» взяв кредит у розмірі 2 млрд грн. в «Ощадбанку» і віддав ці гроші підприємствам теплової генерації для розрахунків за вугілля за боргами, накопиченими станом на 1 вересня 2017 року. З цієї суми 1,48 млрд грн. отримала група «ДТЕК», решту розділили «Центренерго» та «Донбасенерго». Компанії інших видів електрогенерації, включно з державним «Енрегоатомом», знову не отримали нічого, хоча ці кошти, згідно зі законним алгоритмом, мали ділитись на всіх.

Теплоенергетики отримали ці гроші безкоштовно, виплату відсотків за кредитом має виконувати «Енергоринок». Гроші на відсотки збирають зі споживачів України у вигляді спеціальної надбавки до тарифу.

За даними колишнього члена НКРЕКП Андрія Геруса, Міністерство енергетики та вугільної промисловості пропонує Кабінету міністрів продовжити на рік термін повернення безвідсоткових кредитів ДП «Енергоринок» для підприємств теплової генерації на загальну суму 1,70 млрд грн. Ці кошти їм дозволено повернути «Енергоринку» не навесні 2018 року, а у 2019 році, користуючись ними безкоштовно.

Тариф теплової генерації у 2018 році вже досяг 1,8 грн. за квт-год. Це на 125% вище, ніж відповідний тариф у 2015 році, коли видавалися вперше згадані аванси для теплової генерації.

За підсумками року «ДТЕК» показала ріст EBITDA на 29% - до 23 млрд грн. Державне ПАТ «Центренерго» за підсумками року показало ріст чистого прибутку на 390% - до 1,9 млрд грн.

Нагадаємо, група «ДТЕК» Ріната Ахметова контролює близько 80% теплової електрогенерації України.

З квітня 2016 року в Україні в ціні електроенергії діє ціна вугілля за формулою «Роттердам+перевезення морем+перевалка у порту». Це спричинило стрімкий ріст тарифів для ТЕС. Після введення в дію «роттердамської» формули єврооблігації ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими, їх скуповувала компанія «ICU».

Співвласником «ICU» був раніше звільнений міністр енергетики Володимир Демчишин. У цій же компанії раніше працював чинний очільник НКРЕКП Дмитро Вовк.

У квітні НАБУ повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через так звану формулу «Роттердам+».

Джерело: «Наші Гроші»

 

 

Журилівці внесли формальні правки у ТД, але 400 млн на самоскиди приречені піти «куди треба»

Філія «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» ПАТ «ОГХК» 1 березня провела аукціон на закупівлю дев'яти самоскидів очікуваною вартістю 200 млн грн., за результатами якого найдешевшою виявилась заявка київського ТОВ «Голекс» у розмірі 153,98 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Це - перший із двох аукціонів на закупівлю самоскидів загальною очікуваною вартістю 400 млн грн. Спершу «Вільногірський ГМК» повідомляв про закупівлю 14-ти самоскидів, однак згодом інформацію було підкориговано, і замовник визначився, що на цю суму має намір придбати 18 одиниць техніки. Учасники, які встигли завантажити тендерні пропозиції до зміни у частині кількості техніки, також оновили свої заявки.

Крім того, первинно замовник вніс у тендерну документацію по обох тендерах вимоги щодо технічних параметрів самоскидів, які майже повністю відтворювали технічні характеристики машин конкретного виробника - Bell Equipment Limited (модель В60Е). Один з учасників закупівель, ТОВ «ЕТС-Київ», довів дискримінаційність даних вимог у АМКУ, через що металургам довелось внести низку правок у тендерну документацію.

1 березня відбувся один з аукціонів, в результаті якого найбільш економічно вигідною пропозицією виявилась заявка ТОВ «Голекс». Друге місце посіла компанія «ЕТС-Київ», і третє - ТОВ з ІІ «Юромаш».

Фірма «ЕТС-Київ» пропонувала самоскиди Volvo A60H за ціною 17,53 млн грн./од., а «Голекс» та «Юромаш» - самоскиди Bell B60E (під цю модель первинно і початково заточувались торги) по 17,11 млн грн. та 19,17 млн грн. за одиницю відповідно. При цьому, ще торік «Голекс» брало участь у низці тендерів щодо закупівель автомобілів БелАЗ.

У назвах довідок двох компаній присутнє нумерування на початку, далі назва фірми та, після дефісу, повна назва документу, що подається. Показово, що представники «Голексу» та «Юромашу» завантажували документи на розгляд замовнику синхронно.

Основний пакет документів компанії подали в один день, 19 січня, з різницею у 20 хвилин. Після розгляду в АМКУ скарги третього учасника торгів, ТОВ «ЕТС-Київ», та внесення замовником змін у тендерну документацію, 12 лютого компанії завантажили оновлений документ щодо інформації про якісні та технічні характеристики самоскидів з різницею у часі - 30 хвилин.

ТОВ «Голекс» належить Геворку Бабаяну з Німеччини (95%), представником якого в одному з протоколів зборів вказаний Микола Недотопа, та киянину Сергієві Коляденку (5%).

Співвласник «Голексу» Сергій Коляденко також є керівником ТОВ «Аргепо» Ганни Покотилової, Яна Герцога, Ірини Дорощук та Дмитра Кукарєкіна.

Згадана Ганна Покотилова є одноосібною власницею ТОВ з ІІ «Юромаш» - одного з конкурентів на торгах від вільногірських металургів.

Нагадаємо, що Покотилова також має частку у ТОВ ТК «Київський супутник», яке відоме постійними замовленнями від КМДА на послуги щодо зустрічі іноземних делегацій, організації конференцій тощо. З початку 2017 року підписало договорів на 4,91 млн грн.

Джерело: «Наші Гроші»

 

Сім’я екс-заступника Коломойського виграла у Палія 82 млн грн. на ремонт школи у Софіївці

Апеляційний суд Черкащини дав 86 мільйонів на реконструкцію готелю «Росава»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers