rss
12/14/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#342

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Діти в офісі — комфорт чи катастрофа?

Часом трапляються ситуації, коли дитину нема з ким залишити: канікули, садок/школа на карантині чи захворіла нянька. У такі моменти співробітники змушені брати дітей зі собою на роботу. І тут виникає питання, як поєднати виконання завдань з тим, щоб ще приділити увагу дитині.

Для багатьох такі дні - якщо не катастрофа, то, як мінімум, хаос. Однак, існує й інший «паралельний» світ - family-friendly компанії. Тут прихід на роботу з дітьми може бути комфортним, а роботодавець передбачив наявність в офісі умов, що дозволяють батькам поєднувати роботу і виховання дітей.

HeadHunter Україна дізнався, що ж співробітники очікують від роботодавця в плані надання умов для перебування дітей в офісі й які з них забезпечуються.

З'ясувалося, що практика створення сприятливих умов для присутності дітей в офісі досить рідкісна. 94% респондентів зазначили, що в їхніх компаніях таких умов немає. Подекуди є дитячі кімнати, аніматор, а також місця для зміни підгузок і годування.

Title Title 

 

Незважаючи на таку ситуацію, потреба в спеціальних умовах, які повинен забезпечувати роботодавець, для співробітників з дітьми існує, що підтверджують 64% опитаних.

Серед них більшість висловилася за дитячі кімнати (58%) і/або дитячі садки при офісах (56%). 23% вважають, що роботодавець повинен забезпечувати присутність в офісах няні для дітей. 22% потребують наявності в офісах місць для годування, а 16% - спеціальних місць для зміни підгузок. 14% опитаних хотіли б мати на роботі спеціальні крісла для дітей. 9% зазначають, що було б непогано, якби в офісі був аніматор, який міг би розважити дітей, допоки їхні батьки працюють.

Незважаючи на потребу співробітників у наявності спеціальних умов для присутності дітей в офісі, в більшості українських компаній вони практично не забезпечуються. Подекуди є дитячі кімнати, аніматор, а також місця для зміни підгузок і годування. Однак, це частіше виняток, аніж правило. Тобто, поки що присутність дітей в офісах є не настільки комфортною, як це могло би бути. Можливо, з часом ситуація зміниться. Працівники хочуть бачити готовність роботодавця враховувати не тільки робочі обов'язки, а й сімейні обставини, що іноді виникають. І в даному випадку забезпечення комфортних умов для співробітників з дітьми є вигідним для обох сторін: працівник може спокійно працювати, знаючи, що дитина доглянута, а роботодавцеві не потрібно думати, хто може тимчасово замінити співробітника, допоки той вирішує свої сімейні проблеми.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у лютому 2018 року. В опитуванні взяло участь 791 респондентів з різних регіонів України.

 

Джерело: «HeadHunter Україна»

Жінки на ринку праці

Суміжні професії

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com