rss
10/18/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#339

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ Горе-реставратори «Совиного гнізда» прибрали до рук понад 6 мільйонів гривень

На Закарпатті одна комерційних структур привласнила понад 6 мільйонів гривень, які виділялися на реставрацію пам'ятки архітектури національного значення «Совине гніздо».

Про це інформує Департамент захисту економіки Національної поліції України.

«В межах транскордонного співробітництва Євросоюзом виділялися кошти на покращення туристичної привабливості історичних пам'яток міст. За цією програмою одна з місцевих комерційних структур виступила підрядником на проведення будівельних робіт з реставрації пам'ятки архітектури національного значення «Амбар та винний льох XVII сторіччя» (відоме як «Совине гніздо»). Частину коштів на реставрацію було виділено з місцевого бюджету, частина - кошти грантового проекту, які були в подальшому привласненні даним товариством. Оперативники Управління захисту економіки в Закарпатській області Нацполіції та слідчі обласної поліції не тільки встановили схему привласнення коштів та шляхи їх легалізації, але довели причетність посадових осіб комерційної структури до вчинення даного злочину», - йдеться у повідомленні.

Правоохоронці встановили, що засновник - заступник директора товариства, заздалегідь зазначив у договірній ціні, ще до проведення конкурсних торгів, завищену вартість і обсяги матеріалів та робіт. Чоловік, щоб легалізувати незаконно одержані гроші, провів низку сумнівних фінансових операцій з підконтрольними суб'єктами господарювання. За офіційними документами, у фірм, начебто, купувалися будівельні матеріали.

У поліції поінформували, що внаслідок злочинних махінацій посадовими особами комерційної структури було привласнено понад 6,5 мільйона гривень.

Слідчими ГУ Нацполіції в Закарпатській області за оперативного супроводження працівників управління захисту економіки в Закарпатській області Нацполіції та за процесуального керівництва прокуратури Закарпатської області було повідомлено про підозру фігуранту справи - засновникові товариства. Уточнюється, що раніше ще одному його працівникові - інженеру - правоохоронці також повідомили про підозру.

«Крім того, в межах досудового розслідування було забезпечено відшкодування завданих збитків у вигляді проведення та завершення реставраційних робіт пам'ятки архітектури «Совине гніздо» на 6,2 мільйона гривень», - зазначається у повідомленні.

Наразі обвинувальний акт стосовно засновника комерційної структури скеровано до суду. Він обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 209 (Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом) та ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

 

Рейтинг легкості підбору цифр

Кличко, давай бульдозер!

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com