rss
12/05/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ «Аваківець» за два дні протизаконно підвищив на 20% ціну газу для освітян Миколаївщини

КУ «Баштанський районний сервісний центр з обслуговування закладів освіти» Баштанської районної ради, Миколаївської області, 2 січня за результатами тендера замовила ТОВ «Укртранссервіс-Груп» природного газу на 2,26 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Спершу за підсумками аукціону на 2018 рік замовили 266 тис. куб. м газу по 8 475 грн. за тисячу кубометрів. Це на чверть дешевше, ніж січневий тариф ПАТ «НАК «Нафтогаз України», за умови оплати після або протягом періоду постачання, який становить 10 733 грн. за тисячу кубометрів. Однак, уже через день, тобто 3 січня, обсяг закупівлі зменшили додатковою угодою до 244 тис. куб. м, а ціну підвищили до 9 230 грн. Підставою для цього, нібито, стало підвищення ціни на природний газ на ринку.

Наступного дня, 4 січня, до договору ще раз внесли зміни з тієї ж причини. Обсяг постачання зменшився до 220 тис. куб. м, а ціна підвищилась до 10 250 грн., що лише на 5% нижче від прайса «Нафтогазу».

Таким чином, за два дні ціна газу за контрактом зросла на 20%. Якби «Укртранссервіс-Груп» одразу прийшов на торги з остаточною ціною, він програв би всім суперникам, включно зі збутовим підрозділом «Миколаївгазу».

Таке підвищення ціни передбачено тендерним законодавством. Дозволяється підвищувати ціну товару на 10% за наявності відповідних ринкових коливань. Однак, у перші три дні після Нового року подібні події не відбувались. І замовник не оприлюднив підтверджуючі довідки щодо таких змін ринкової ціни газу.

Ціна угоди була на 20% нижчою за очікувану вартість закупівлі у 2,81 млн грн. Конкурентами стали ТОВ «АС», ТОВ «Укр Газ Ресурс» і ТОВ «Миколаївгаз збут».

Харківський «Укртранссервіс-Груп» зі статутним капіталом 5 тис. грн. був створений у липні 2015 року. Він належить екс-голові Дергачівської райдержадміністрації Миколі Веретейнікову та його екс-заступниці на цій посаді Катерині Каратаєвій. Веретейніков був призначений головою РДА у травні 2014 року в. о. президента Олександром Турчиновим («Народний фронт»). Восени того ж року він висувався у нардепи, нарікаючи у своїй передвиборчій програмі на високі ціни на газ для населення внаслідок передання енергетичної та газової сфер у приватні руки.

Веретейніков також володіє ТОВ «Моноліт» разом з екс-нардепом від «Батьківщини» Віталієм Даніловим, помічником якого він був під час 6 скликання парламенту. Данілов є бізнес-партнером нардепа від «Народного фронту» Ігоря Котвіцького по ТОВ «Сахалінське», а того, своєю чергою, називають довіреною особою міністра МВС Арсена Авакова. За часів Януковича Данілов очолив харківську організацію «Батьківщини» після того, коли її тодішній голова Аваков був змушений втікати від кримінальної справи до Італії.

На місцевих виборах 2015 року Каратаєва йшла у Харківську облраду від «Батьківщини».

Усього зі серпня 2016 року «Укр­транс­сервіс-Груп» отримав підрядів на 225,90 млн грн.

Джерело: «Наші Гроші»

 

Прокуратура хоче відібрати у чиновника часів Черновецького приміщення фонтану на Хрещатику

Газові фірми Януковича-молодшого перейшли під контроль вугільного барона Кононенка

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com