rss
06/16/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Хворіти і/або працювати

Симптоми застуди чи хвороби: нежить, кашель, температура, головний біль, сонний стан, але... на роботу все одно треба! Так міркує кожен четвертий офісний працівник. За даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, близько чверті респондентів готові йти в офіс з високою температурою, а більша частина офісних співробітників в Україні проявляє робоче завзяття, маючи кашель, біль у горлі, загальну слабкість.

Чому хворі співробітн
ики приходять на роботу?

«Захворів - залишися вдома! Іноді прості речі рятують життя», - незважаючи на те, що цю прописну істину знають усі, багато людей продовжують ходити на роботу з ознаками хвороби. В англійській мові для цього явища навіть існує спеціальний термін - «присутність» (presenteeism), тому що повноцінно працювати у такому стані навряд чи можливо. Чому ж це відбувається?

1. Роби так, як я. У питанні лікарняного працівники, як правило, наслідують (копіюють) приклад свого керівника. Якщо він приходить в офіс хворим, то може очікувати цього і від своїх підлеглих.

2. Якщо не я, то хто? Є категорія гіпервідповідальних співробітників, які вважають, що якщо вони не при смерті, отже, можуть виконувати свої обов'язки, особливо якщо на носі дедлайн, а якщо на якийсь час вони залишать офіс, то там настане хаос і розруха.

3. Як працював - так і заробив. Відсутність через хворобу - проблема підрядників і позаштатних співробітників, зарплата яких залежить від обсягу виконаної роботи. Інакше кажучи, якщо вони захворіють, - залишаться без оплати.

4. Ти за мене - я за тебе. Навіть працівники з оплачуваним лікарняним іноді можуть переходити хворобу на ногах, якщо у компанії запроваджене правило - відпрацьовувати за відсутнього співробітника (особливо, якщо робота позмінна). Таким чином, якщо хтось випадає з обойми на тиждень, його роботу виконує сусід, але потім настає «час розплати», тобто, роботи за сусіда, а мати подвійне навантаження не завжди зручно.

«Хворі» втрати

Нежить - не хвороба, сам мине, - так, напевно, хоч раз думав кожен з нас. Проте лікарі радять брати лікарняний при перших симптомах застуди, насамперед, якщо ви перебуваєте у тісному контакті з людьми. Це стосується, насамперед, учителів, медпрацівників, продавців, менеджерів у банках. Адже якщо початок хвороби не пересидіти вдома, стан може сильно погіршитися.

Крім того, з'являючись в офісі у нездоровому стані і зі симптомами хвороби, ви наражаєте на ризик всіх інших співробітників. На перспективу це може стати причиною зриву робочих процесів і графіків виконання роботи, адже не факт, що ваші колеги «не підхоплять» від вас застуду.

Так, наприклад, згідно з даними дослідження Корнельського університету, те, що більшість співробітників вважають за потрібне переходити грип на ногах, коштує американській економіці в $227 млрд на рік.

Офісна профілактика

Вчені з університету Аризони провели дослідження, яке показало, що швидкість зараження в межах офісного простору становить не більше, ніж дві години. При цьому, джерелом бактерій стають телефони, поверхні робочих столів, дверні ручки, офісний принтер, кнопки ліфта і холодильник. Тому в період сезонних епідемій бажано робити вологе прибирання офісних приміщень якомога частіше, провітрювати, протирати хоча б вологими серветками поверхню столу, телефон і комп'ютерну мишку. І тримати про всяк випадок у шухляді столу захисну маску. Також не забувайте про профілактику застуд, насамперед, в осінньо-зимовий період.

Джерело: «HeadHunter Україна»

 

На що звертати увагу при працевлаштуванні

Чому зростає товарообіг з РФ?

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers