rss
12/11/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#341

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Зміна професії: 4 страхи на шляху до нових вершин

Якщо ви розмірковуєте над тим, щоб змінити професію, то, найімовірніше, відчуваєте цілу гаму різних емоцій. Бажання змінити проф. сферу може супроводжуватися низкою страхів. Які блоки варто подолати на шляху до кар'єрних звершень у новій галузі діяльності, досліджували у своєму матеріалі спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Варто пам'ятати про причини, які підштовхують нас до зміни фаху. Їх може бути чимало, і найчастіше вони пов'язані з особистісним розвитком. На рішення змінити професійну сферу діяльності впливають, як мінімум, три бажання:

  • отримання більш високого соціального та фінансового статусу;
  • прагнення самовдосконалюватися;
  • бажання розширити горизонти.

Прагнення змінити професію - виправданий крок для людини, яка вичерпала можливості у своїй професійній галузі. Та, водночас, зміна професії не є чимось звичним і банальним, тож у цій ситуації цілком нормально відчувати страх та стрес. Звільнятися треба правильно.

Розгляньмо детальніше природу чотирьох страхів, які супроводжують перехід у нову професійну галузь. Розуміння того, «звідки ростуть ноги» ваших побоювань, може допомогти зробити крок до нового життя за більш комфортних умов.

1. Не знаю, що робити зі старою професією

Коли людина змінює проф. галузь, вона може відчувати, що все, що було раніше, - то помилка. Та, швидше, більшою помилкою є знецінювання свого досвіду роботи у тандемі з такими думками:

  • «Я неправильно обрав ВНЗ/професію».
  • «Увесь цей час я займався марною працею».
  • «Я не зміг досягти суттєвого успіху в роботі».

З таким «багажем» про успіх думати не доводиться. Водночас, є ще й ризик знецінити і нову професію. Тому зробіть інвентаризацію досвіду, отриманого на попередньому місці роботи, і візьміть усе найцінніше в актив нової професії. Це можуть бути soft-skills, завдяки яким ви зможете швидко та якісно монетизувати себе як професіонала у новій сфері.

2. Для освіти потрібно багато часу

Досить часто відсутність освіти може стати своєрідною пасткою, яка маскує страх, але не є реальною перешкодою на шляху до нової роботи вашої мрії.

Однак, освіта й справді надає впевненості. До того ж, зараз є багато альтернативних і нетривалих форм отримання необхідних професійних знань: курси, короткотермінові програми, онлайн-освіта, післядипломна освіта, освітні програми від потенційних роботодавців тощо. Вибір досить розмаїтий, і все залежить від ваших цілей та бажань.

3. Страшно починати все з нуля

Страх, що перед вами лежить важкий шлях, який потрібно пройти зі самого початку - це, швидше, є відлунням спогадів про перший робочий досвід. Уникнути цього страху допоможе розуміння того, що насправді ви робите аж ніяк не перший крок. Ви вже маєте досвід, низку навичок і зав'язків, які можна використовувати в новій професійній сфері.

4. А що люди скажуть?

Думки, що їх висловлює наше оточення, часто впливають на нас надто сильно. У тому, щоб дослухатися порад, немає нічого поганого, але варто зі самого початку вирішити, що для вас особисто є кращим. Адже вибір нової професії, якщо ви того хочете, лише ваш - і більше нічий.

Озброївшись знаннями щодо того, які страхи можуть з'явитися у вас у процесі зміни професії, будьте готові до підкорення нових вершин у роботі та кар'єрі.

Джерело: http://www.hh.ua

 

Як пошукач вибирає роботу?

Епохальна забавка. Чи є майбутнє у криптовалют

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com