rss
12/11/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#341

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ Волинський митник, який вимагав хабарі від власника автомобіля «на бляхах», отримав 5 років ув’язнення

Суд визнав винним головного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС України Олександра Волонтира в отриманні $120 хабара та засудив його до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Про це йдеться у вироку Ратнівського райсуду, Волинської області, від 19 жовтня.

Згідно з вироком, влітку минулого року Волонтир вимагав від водія автомобіля «Сітroen С5» з литовською реєстрацією сплачувати йому щоразу при виїзді з України по $40 за безперешкодне проходження митного оформлення транспортного засобу. Автовласник тричі платив митнику, після чого останній був затриманий.

Суд не прийняв твердження Волонтира про те, що гроші йому підкинули, оскільки вони заперечувалися показаннями свідків та відеозаписами.

Так, один зі свідків розповів, що за кілька хвилин до того, коли у службове приміщення зайшли працівники СБУ, «стривожений» Волонтир «вибіг на вулицю, повернувся і поклав у ліву кишеню куртки свого колеги $35».

Суд прийняв як доказ відеозапис огляду місця події, під час якого Волонтир добровільно виклав на стіл з лівої кишені штанів гроші, серед них і «мічених» $5. Ще 35 «мічених» доларів було знайдено у куртці його колеги, яка висіла на вішаку у кабінеті.

Серії та номери всіх купюр збігалися з тими, які були вручені автовласнику для передання хабара. Крім цього, всі купюри, як і руки Волонтира, «світилися».

Заяви Волонтира про те, що проти нього була здійснена провокація, суд визнав такими, що «не заслуговують уваги». Суд вказав, що один зі свідків - працівник митного посту - також оформляв документи автовласнику, і «останній кошти, як неправомірну вигоду, йому не надав, оскільки той їх не вимагав». Натомість, Волонтир після оформлення документів вимагав від автовласника гроші, промовляючи при цьому: «Щось на каву залишиш». Після чого отримав $40, що підтверджується відеозаписами передання хабара.

Суд погодився з кваліфікацією дій Волонтира за ч. 3 ст. 368 - одержання службовою особою неправомірної вигоди, поєднане з її вимаганням.

При цьому, суд виключив таку кваліфікуючу ознаку, як повторність, пославшись на постанову Верховного суду «Про судову практику у справах про хабарництво», згідно з якою, за наявності умислу на систематичне одержання хабарів на підставі так званих такс або у формі поборів, данини тощо, дії посадової особи треба розцінювати як один злочин.

У результаті, суд засудив Волонтира до 5 років ув'язнення з конфіскацією майна, яке є його власністю. Йому також заборонено обіймати посади в органах Державної фіскальної служби 3 роки. Вирок ще не набув чинності, оскільки ще не сплив термін апеляційного оскарження.

Зауважимо, що у серпні минулого року СБУ та прокуратура звітували про затримання двох посадовців митного поста «Доманове».

Як видно з держреєстру, справа проти іншого митника теж була відкрита за ч. 3 ст. 368, а згодом була переведена в окреме провадження (№ 42016030000000263).

Вирок у цій справі був винесений Ратнівським райсудом ще у лютому цього року і там вже йдеться про обвинувачення за ч. 1 ст. 368 - одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Згідно з вироком, державний інспектор митного поста «Доманове» у серпні минулого року, працюючи на напрямку в'їзду на митну територію України, одержав від громадянина $50 хабара за безперешкодне ввезення в режимі транзит терміном на 1 рік легкового автомобіля марки «Citroen».

Митник повністю визнав свою вину і був засуджений до штрафу в 21,25 тис. грн. із забороною протягом 2 років працювати в органах Державної фіскальної служби.

 

Джерело: «Наші Гроші»

«Укроборонпром» рекомендує своєму заводу в Шостці продати BMW, придбаний ним за 1,6 мільйона грн.

Після засвітки в ЗМІ пішов у відставку міліціонер, щойно призначений керівником ДАБІ Донеччини

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com