rss
10/20/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ У специфікації хмельницької лікарні було помилково вказано Аугментин, втричі дорожчий за реєстр МОЗ

Хмельницька міська інфекційна лікарня уклала угоду на придбання Аугментину (BD) з місцевим ТОВ «Кормед» за рекордно високою ціною - 599,24 грн. за упаковку. Згідно з наданими лікарнею документами, це виявилось помилкою, зробленою під час формування специфікації - в угоду було внесено препарат у таблетках, тоді як по факту йшло постачання препарату у флаконах.

Про це свідчать дані моніторингу «Наших грошей» фармацевтичних закупівель у системі «Прозорро», який проводиться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Аугментин (BD) - антибіотик, який застосовують при лікуванні бактеріальних інфекцій у дорослих та дітей.

Згідно з реєстром Міністерства охорони здоров'я, гуртово-відпускна ціна препарату (875 мг/125 мг, по 7 таблеток у блістері, по 1 блістеру в пакеті, по 2 пакети у упаковці, виробник - СмітКляйн Бічем Фармасьютикалс, Велика Британія) складає 150,04 грн.

Найменше відхилення від неї дозволив собі КЗ «Гейківська психоневрологічна лікарня» Дніпропетровської обласної ради», уклавши угоду з ТОВ «Вента.Лтд» по 150,48 грн. за упаковку.

Загалом, медичні установи і заклади, що купують ліки бюджетним коштом, з вересня минулого року, як правило, укладали угоди на придбання Аугментину (BD) за цінами, що перевищують МОЗівські не більше, ніж на 20%.

Єдиним винятком із проаналізованих угод стала Хмельницька міська інфекційна лікарня, яка домовилась з ТОВ «Кормед» про постачання Аугментину (BD) по 599,24 грн. за упаковку.

Після опублікування цієї інформації до «Наших грошей» надійшов лист від головлікаря Оксани Піддубної. У ньому повідомляється, що у «Прозорро» була опублікована неправильна інформація щодо придбаного лікарнею препарату.

«Одразу після опублікування вищезгаданої статті у ХМІЛ було проведене внутрішнє розслідування, під час якого встановлено, що працівниками ТОВ «КОРМЕД» під час формування специфікацій на лікарський засіб Аугментин було допущено технічну помилку при наборі тексту і замість потрібного нам Аугментину № 10 у флаконах, ціна якого відповідає зазначеній у специфікації, було зазначено Аугментин № 14 у таблетках, на який посилається автор вищезгаданої статті. Причому, у замовленні ХМІЛ, а також у накладній про отримання Аугментину введено правильні дані та вартість Аугментину № 10 у флаконах за вартістю 560,04 грн. Крім того, на ресурсі «Є-ліки» та на ресурсах «Прозорро», де, відповідно до вимог Закону, відображені всі здійснені ХМІЛ закупівлі, також зазначено Аугментин № 10 у флаконах за вартістю 560,04 грн.

Таким чином, усі закупівлі лікарського засобу Аугментин № 10 у флаконах за вартістю 560,04 грн. були здійснені правильно, відповідно до всіх наявних документів та вимог Закону. ТОВ «КОМЕД» про технічну помилку, якої припустилися працівники, повідомлено, та ними було надано додаткові пояснення щодо технічної помилки у специфікації.

Крім того, у даній статті згадується про наявність у мого чоловіка, Янова Анатолія Альбіновича, незадекларованого майна у вигляді МПП «Сана» та приватної аптеки № 1 по вул. Городовиковій, 3/2, що також не відповідає дійсності, адже МПП «Сана» не здійснює жодної комерційної діяльності, а вищезгадана аптека взагалі була відчужена у встановленому законом порядку більше, ніж 5 років тому і жодним чином не належить моєму чоловікові».

Також лікарня надіслала накладну про постачання саме Аугментину № 10 у флаконах від 14 квітня і копію додаткової угоди з «Кормедом» від 24 квітня, якою було виправлено технічну помилку у специфікації до основної угоди, оприлюдненої у «Прозорро».

ТОВ «Кормед» зареєстровано у Хмельницькому за адресою своїх засновників і кінцевих бенефіціарів Ігоря і Юлії Кордас.

Головним лікарем Хмельницької міської інфекційної лікарні є головний позаштатний інфекціоніст департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА Оксана Піддубна. У своїй декларації за минулий рік Оксана Піддубна вказала 152,5 тис. грн. зарплати за основним місцем роботи і 21,6 тис. грн. - за сумісництво та 1,7 тис. грн., отриманих від надання майна в оренду.

Її чоловік Анатолій Янов отримав доходів з незалежної професійної діяльності від десяти різних підприємств та організацій різної форми власності та 27,8 тис. грн. від відчуження нерухомого майна.

Оксана Піддубна також задекларувала житловий будинок пл. 75,0 кв. м, земельні ділянки загальною площею 9,3 тис. кв. м у Требухівцях, Летичівського району, Хмельницької області, а також квартиру (67 кв. м) у Хмельницькому.

Її чоловік є одноосібним власником підвального приміщення (102,3 кв. м) і офісу (пл. 129,3 кв. м.) у Хмельницькому, а також двох автівок: BMV Х3 (2008 р. в.) і Volkswagen BESTEL (1999 р. в). У декларації відсутня інформація щодо корпоративних прав та фірм, кінцевими бенефіціарами яких є подружжя. Проте, згідно з даними держреєстру, Анатолій Альбінович Янов є засновником МПП «Сана», якому належить аптека № 1 по вул. Городовиковій, 3/2.

Дані стосовно аптеки були отримані з Наказу Держлікслужби України від 19.12.2014 р., в якому вказано, що Мале приватне підприємство «Сана» здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами у аптеці № 1 по вул. Городовиковій, 3/2 у м. Хмельницький.

Джерело: «Наші Гроші»

 

Бізнес-партнер проектувальника Міненерго за 63 мільйони замінить конденсатор на Запорізькій АЕС

У Сєвєродонецьку розпиляли 6 мільйонів на руберойді через оточення секретаря міськради з «Опоблоку»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com