rss
04/01/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Святкуємо \ Великдень-2017: святкує Україна

Християни усього світу - а з ними й Україна та українці по усіх світах - 16 квітня відсвяткували світле Свято Великодня.

Згадаймо деякі ключові моменти цього величного Свята.

Привітання і вітання Вселенського Патріарха

 

У своєму Великодньому зверненні, що називалося «Paschal Proclamations», посланому з Фанара (Константинополь), Вселенський патріарх Варфоломій звернувся до вірних: «Возлюблені у Господі боголюбиві браття та чада у Воскреслому Господі! «У світі зазнаєте скорботи, але мужайтесь: Я переміг світ» (Ін. 16:33), стверджує Господь, що Сам переміг смертю смерть поколінь людей. Христос воскрес! - виголошуємо до всіх ближніх і далеких від цієї Святої кошари, що переживає Хреста і печалі в світі, але і з двору Воскресіння, з цього куточку землі, з града Константина, звідки заявляють, що «життя управляє», розчиняючи всі види розпаду і смерті.

У Посланні Вселенського Патріарха несподівано сучасно прозвучали теми комунікації, інформації, психологічного насильства: «Ми живемо, проте, в світі, в якому через засоби комунікації передають безперервно неприємну інформацію про терористичні атаки, про війни, про руйнування природних явищ, про проблеми через релігійний фанатизм, про голод, про проблеми біженців, про невиліковні хвороби, про бідність, про психологічне пригнічення, про відсутність безпеки та про інші супутні небажані ситуації».

Однак Вселенський Патріарх все ж акцентував на радості Великодня: «Наша радість лежить у впевненості в перемозі Христа. У нас є абсолютна впевненість у тому, що Благий є переможцем, тому що Христос прийшов у світ, «і вийшов Він, щоб перемогти» (див. Одкров. 6:2)».

  Title
 

Вселенський Патріарх Варфоломій

У деяких рядках Послання можна було почути натяк на непросту долю центра світового Православ'я у мусульманському Стамбулі: «З цього святого центра Православ'я, з лона мученицького Фанара, проголошуємо...»

А головне цьогорічне проголошення Патріарха Варфоломія, напевно, таке: «Це послання перемоги життя над смертю, перемоги світла тихого пасхальної лампади над темрявою нестійкості і розрішення прикрощів та проблем через невечірнього Світла Воскресіння, благовіствує Вселенський Патріархат всьому світу і запрошує всіх людей, щоб його втілити в житті. Закликає їх встати з вірою і надією перед воскреслим Христом, перед таємницею життя; закликає їх вірити Тому, що володіє кермом всього творіння - Воскреслому Господу, Господу радості і веселощів.

Христос воскрес, браття і чада! Ця благодать і безмежна милість Господа нашого, що володіє життям і панує над смертю, нехай буде з усіма Вами.

Фанар, Свята Пасха 2017 р.

+ Варфоломій
Константинопольський,
палкий молитвеник перед Богом
за всіх вас»

Привітання і вітання Папи Римського


TitleКоли в Україні транслювалася з Вічного міста Рим Великодня меса, я в той момент за збігом був у прямому ефірі і мав змогу зі студії наживо бачити і чути все, що відбувалося за участі Папи Римського Франциска.

Великоднє привітання Папи Римського, що традиційно названо «Urbi et Orbi» (Містові Рим та світові), починалося зі згадки про «повне подиву благовістування перших учнів: «Ісус Воскрес!»

Папа Франциск також згадав добрим словом пригнічених злом: «Всі ми, коли піддаємося опануванню гріхом, губимо добру дорогу та блукаємо, немов загублені овечки.

Але Сам Бог, наш Пастир, прийшов, аби нас знайти і щоб спасти нас, Він понизився аж до хресного приниження.

 Title 

І сьогодні можемо звіщати: «Воскрес добрий Пастир, який задля свого стада вийшов назустріч смерті, алилуя!» (Римський Месал, IV Неділя Пасхи, Антифон Причастя).

Крізь віки Воскреслий Пастир не втомлюється шукати нас, Своїх загублених, у пустелях світу братів і сестер. І знаками Страстей - ранами Його милосердної любові - притягає нас на Свою дорогу, на дорогу життя.

Також і сьогодні Він бере на Свої рамена численних братів і сестер, пригнічених злом у різних його формах».

Серед країн, у яких страждають пригнічені злом, Папа Франциск згадав і нашу країну: «Нехай же Добрий Пастир допоможе Україні, ще досі пригнобленій кривавим конфліктом, віднайти згоду та супроводжує ініціативи, спрямовані на полегшення горя тих, які страждають від його наслідків.

Нехай воскреслий Господь, Який не перестає наповнювати європейський континент Своїм благословенням, подасть надію тим, що переживають періоди кризи й труднощів, насамперед, з приводу відсутності роботи, передусім, для молоді.

Дорогі брати й сестри, цього року ми, як християни всіх конфесій, разом святкуємо Пасху. Таким чином, у кожній частині землі знову одноголосно підноситься найпрекрасніше звіщення: «Господь воістину воскрес, як і прорік!» Нехай же Він, що переміг пітьму гріха й смерті, дарує мир нашим дням.

Благодатної Пасхи!»

Великдень 2017 в Україні

Звичайно, особливу увагу ми приділяємо відзначенню Великодня-2017 в Україні.

Title 

Володимирський собор Києва у великодній вечір

 

 

За повідомленням прес-служби УПЦ КП, напередодні, у суботу, 15 квітня, уже надвечір, до Володимирського собору столиці було привезено з Єрусалимського храму Воскресіння Христового Святе світло, яке ми знаємо за традиційною назвою Благодатний вогонь.

Привезли його поет, громадський і політичний діяч Павло Мовчан разом з Миколою Голомшею. Вогонь із рук в руки прийняв настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек разом з духовенством, і з цих рук уже Благодатний вогонь миттєво був переданий у храми Київщини і самої столиці.

 Title

Благодатний вогонь у руках Павла Мовчана

 

А у ніч з 15 на 16 квітня 2017 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Володимирському кафедральному соборі очолив Пасхальні богослужіння - полуношницю, хресний хід, Великодню утреню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Тієї ночі президент України разом із дружиною об'їжджав храми головних конфесій. Але головну увагу і найбільше часу приділив якраз Богослужінню у Володимирському соборі.

Title 

Подружжя глави держави у Володимирському
соборі разом з вірянами

 

Разом із главою держави під час Пасхального богослужіння у Володимирському соборі молилися низка державних та політичних діячів України. Серед них можна було помітити віце-прем'єр-міністра України В'ячеслава Кириленка, міністра культури України Євгена Нищука, декого іншого.

Усі разом зі Святійшим Патріархом Філаретом присутні у храмі вийшли на вулицю і тричі обійшли собор. Постукавши у двері собору, що символізувало відкриття Гробу Господнього, Патріарх розпочав Пасхальну утреню, під час якої вперше тієї ночі урочисто проголосив: «Христос Воскрес»!

Послання і вітання Патріарха Філарета

Після прочитання Оголошувального слова святителя Іоана Золотоустого Святійший Патріарх Філарет звернувся до присутніх і всієї України та проголосив своє Пасхальне послання:

«Дорогі браття і сестри!

Христос Воскрес!

Скільки внутрішньої духовної радості ми вкладаємо в ці два слова: Христос воскрес!

З яким духовним піднесенням повторюємо їх безліч разів у пасхальні дні. У цих словах сутність нашої віри, непохитність нашої надії та повнота вічної радості і блаженства.

Чому ми, християни, вважаємо, що в словах «Христос Воскрес» сутність нашої віри?

Тому що апостол Павло каже: «Якщо Христос не воскрес, то і проповідь наша марна, марна і віра ваша. Крім цього, ми були би лжесвідками, тому що свідчили би про Бога, що Він воскресив Христа, Якого Він не воскресив» (1 Кор. 15: 14 - 15).

Воскресіння Ісуса Христа є доказом, що Він - не просто людина, як усі ми, а є Син Божий, Який в одній особі з'єднав дві природи - божественну і людську.

Ісус Христос сказав: «Я є істина!» (Ін. 14: 6). На якій підставі ми повинні вірити, що ці слова є дійсно правдиві? На тій підставі, що ці слова промовив Син Божий, тобто, істинний Бог. А доказом того, що Він є істинний Бог, є Його воскресіння.

На підставі Євангелія безбожники не могли заперечувати воскресіння Христове. Тоді вони від свого безсилля проголосили, що Ісуса Христа як історичної особи взагалі не існувало, що це є міф. Навіть релігії, які не вірять, що Ісус Христос є Син Божий, не заперечують Його існування в історії.

Так, мусульмани називають Його пророком, а не Сином Божим.

Юдеї вважають, що Ісус як історична особа жив на землі, але Він не Христос і не Син Божий.

Воскресіння Христове є незаперечним доказом, що Він є Син Божий, Який прийшов у світ спасти людський рід від гріха і смерті.

Title  

Чи правда, що смерть у людській природі переможена? Адже ми знаємо, що всі люди помирають? Правда!

Правда, тому що Ісус Христос воскрес і вже не помирає.

Чи правда, що Ісус Христос у нетлінному тілі перебуває на небесах? Правда!

Бо це сказав Господь наш Ісус Христос, Який правдивість Своїх слів довів Своїм воскресінням.

Оскільки смерть у людській природі переможена воскресінням Христовим, то в час, визначений Богом, воскреснуть усі померлі, починаючи від Адама. Бо як через гріх одного смерть ввійшла у весь людський рід, так і через воскресіння Одного - Другого Адама, Ісуса Христа - воскреснуть усі померлі. Тому ми радіємо в пасхальні дні, іноді не усвідомлюючи причину радості.

До воскресіння Христа світ не знав цієї радості. Смерть чорною тінню висіла над людьми і над усіма їхніми діяннями. Внаслідок неминучості смерті кожної людини сенс життя здавався незрозумілим. Не тільки язичники, які не знали істинного Бога, але навіть юдеї, які мали Богоодкровенний закон, перед фактом смерті були безмовні. До воскресіння Христового смерть була у кричущій суперечності зі жадобою життя, що живе в глибині кожної людини.

Воскресіння Христове утверджує в нас надію на вічне життя. У пасхальні дні християни особливо урочисто святкують умертвіння смерті, початок вічного життя. Святий Іоан Золотоустий каже: «Сьогодні знищені кайдани смерті... Тому ніхто нехай не боїться смерті, бо нас визволила Спасова смерть. Воскрес Христос - і життя торжествує» (Великоднє слово).

Православну віру справедливо називають релігією воскресіння.

Православний християнин відчуває силу воскресіння в оновленні своєї душі, у воскресінні внутрішньої людини.

Наприклад, коли невіруюча людина увірувала в Бога і змінила спосіб свого життя, вона духовно воскресла. Воскреслий Христос дає нам силу для боротьби з гріхом.

І сьогодні, майже через два тисячоліття, Господь наш Ісус Христос воскрешає наші душі і надихає нас на самовіддане служіння своєму народу, своїй державі в ім'я любові до Бога і людини.

Воскресіння Христове дає нам надію, що Христос Спаситель, Який подолав смерть, має владу і над нашими бідами, скорботами і труднощами.

Він попускає кризи в людському суспільстві, війни між народами, Він і припиняє їх.

Але для цього треба навертатися до Бога всім серцем, усім своїм життям. Він хоче, щоб усі люди увірували в Нього, змінили свій спосіб життя й увійшли у вічне життя для блаженства.

У ці радісні пасхальні дні щиро вітаю вас, преосвященні архіпастирі, боголюбиві пастирі, чесне чернецтво, дорогі браття і сестри, зі святом Воскресіння Христового.

Вітаю з Пасхою Христовою президента України Петра Порошенка, Верховну Раду, український народ і особливо наші Збройні сили - захисників нашої Української держави, які з любові до неї не шкодують навіть свого життя.

Вітаю з великим хри­стиянським святом весь український народ і всіх українців, які перебувають за межами України на всіх континентах, але люблять Україну і допомагають їй.

Нехай Всемилостивий Господь, Який Своїм воскресінням переміг смерть, дарує нам перемогу над усіма нашими зовнішніми і внутрішніми ворогами і нехай приведе всіх нас до миру і єдності, щоб наше життя відповідало тому, заради чого Син Божий став людиною, постраждав, помер і воскрес.

Воістину Христос Воскрес!»

Послання і вітання Блаженнішого Святослава

 Title 

За повідомленням департаменту інформації УГКЦ, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних на свято Воскресіння Христового, 16 квітня 2017 року, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, що в Києві, сказав: «Сьогодні воскресає надія всіх тих, які її втратили. Сьогодні радіють усі ті, які віддали життя за свою землю, за рідний народ, за Батьківщину. Ми сьогодні розуміємо, що гасло «Герої не вмирають!» є пасхальна пісня українського народу в його сучасній дорозі за Христом...

Це свято Пасхи Господньої є святом перемін, святом переходу, виходом з однієї дійсності, яка пов'язана з болем, стражданням, неміччю людини, гріхом і смертю. Це свято є входом у цілковиту іншу дійсність, яка пов'язана зі світлістю, з життям, щастям, миром і радістю, якій немає кінця», - сказав архієрей.

Глава Церкви зазначив, що в цю Пасху зміни ми так по-особливому переживаємо в Києві, у нашому Патріаршому соборі, який є собором Воскресіння Христового. Адже якраз у ці дні є його храмовий празник.

На переконання Блаженнішого Святослава, ми сьогодні, роздумуючи над Воскресінням Христовим, розуміємо, що останнє слово в історії людини не належить людині, її злобі. Не належить ні гріху, ні смерті. Останнє слово завжди має Господь Бог. Останнє слово має воскреслий Христос. Життя, а не смерть. «Воскреснувши з гробу, Ісус Христос каже нам: немає безвихідних ситуацій, Я є вашим виходом. Христос є нашою дорогою, тим, який відкриває нам нові двері. Він є нашою дорогою, істиною і життям», - просить задуматися Предстоятель Церкви всіх і кожного.

«Сьогодні ми співаємо пісню Христа-переможця над гріхом і смертю, тому почуваємося здатними сіяти життя там, де хтось сіє смерть, будувати там, де хтось нищить і руйнує. Відчуваємо в собі силу міняти, реформувати, надавати нове життя і дихання нашій державі, коли нас хочуть переконати, що це неможливо. «Немає нічого неможливого для того, хто вірує», - каже Ісус Христос. Ми сьогодні бачимо, що немає жодних обмежень чи жодної причини для розпуки про безвихідь для того, хто вірить у Воскресіння», - запевнив проповідник.

У цей повний радості і оптимізму святковий день Блаженніший Святослав привітав усіх зі святом. «Бо коли ми вітаємо одне одного, кажучи «Христос Воскрес», ми наче передаємо одне одному цю життєву силу, яку отримуємо від воскреслого Христа», - додав духовний лідер греко-католиків.

Привітав пасхальним привітом усіх вірних в Україні та за кордоном. Привітав «наших заробітчан, які шукають чесного хліба за межами своєї Батьківщини».

Привітав братів і сестер на окупованих територіях і в Криму, бранців і заручників. «Будьте певні, що Христос є вашим визволителем», - сказав Глава Церкви.

«Засилаю пасхальний привіт нашій владі. І кажу вам: не сумуйте, не зневірюйтеся. Ті добрі справи і реформи, які ви починаєте, Господь Бог підтримає. Корупцію, стару систему і все, що не дає Україні стати вільною демократичною європейською державою, побороти можливо», - запевнив Блаженніший Святослав.

«Засилаю пасхальний привіт нашим воїнам, які захищають нашу Пасху, які споживають пасхальні страви в окопах на передовій, які щодня бачать на власні очі смерть. І кажу вам: вірте у Воскресіння, будьте носіями не смерті, а воскресіння і життя, бо ви його захищаєте і віддаєте за нього своє життя», - звернувся Глава Церкви до наших воїнів і додав, що найбільше, що просимо в нашого воскреслого Спасителя, - це пасхального миру для нашої землі.

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав біля Патріаршого собору Воскресіння Христового освятив великодні кошики вимушеним переселенцям і розділив з ними святовечірню трапезу.

Висновок

Великдень-2017 пройшов по всій Україні радісно, з піднесенням, незважаючи на жодні прикрощі та негаразди. Українці цього дня зуміли відійти від повсякденного і масово йшли до храмів.

Найбільш складна ситуація була, звичайно, в зоні АТО, де позиції ЗСУ обстрілювали ся, і можливості розслабитися не було.

Але, все ж таки, це було справжнє світле Свято, і ми ще раз повторимо разом з мільйонами українців і всіх християн: «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!»

Благовіщення Пресвятої Богородиці

День Землі у Флориді

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com