rss
03/30/2023
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Пам’ять \ Конотопського окружного провідника ОУН (б) вшанували меморіальною дошкою
У суботу, 11 лютого, в місті Конотопі відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки Григорієві Скибі – видатному воякові, який майже 30 років боровся за незалежність України.

Біографію Скиби детально дослідив керівник благодійного фонду «Героїка» Павло Подобєд під час роботи над книгою «З-під Конотопа до Аризони: невигадані історії вояків Армії УНР». Зрештою, фонд «Героїка» ухвалив рішення увічнити козака 4-ї Сірожупанної дивізії встановленням меморіальної дошки.
Григорій Скиба – це людина-епоха. Він пройшов через горнило Першої світової, як козак Армії УНР взяв участь у збройній боротьбі за незалежність України (1918-1920), разом з українським військом потрапив до таборів інтернованих у Польщі… зрештою – повернувся до України, на рідну Конотопщину. Окупація території УНР більшовиками не зломила цю вольову людину. У 1941 р. Григорій Скиба за рекомендацією іншого ветерана Армії УНР зголосився до лав ОУН (б), а невдовзі сформував та очолив бандерівське підпілля на Конотопщині.
Як окружний провідник Організації Скиба продовжив боротьбу з більшовиками до свого арешту у 1946 р. Проте навіть ГУЛАГ не зробив зі Скиби раба – він залишився переконаним самостійником до самої смерті в більшовицькому концентраційному таборі.
Title  Title  Title  
      

На початку 2017 р., з метою популяризації постаті Скиби, «Героїка» видала історико-просвітницький буклет, що поширювався волонтерами в Конотопі та його околицях. У конотопських газетах з’явились статті про видатного земляка, а в ефірі місцевих каналів – телевізійні сюжети. Відтак, урочисте відкриття пам’ятної дошки відбулось за участі громадськості, конотопського міського голови Артема Семеніхіна, почесної варти та оркестру Збройних сил України. Освячення дошки, скульптором якої виступив Олександр Михайлицький, здійснив протоієрей Української Православної Церкви Київського Патріархату Анатолій Ілюсін.
Того ж дня у приміщенні Центральної міської бібліотеки відбулась публічна лекція Павла Подобєда з історії визвольних змагань на Конотопщині в січні 1918 року. Разом з тим, активіст «Героїки» Андрій Ковальов познайомив конотопців з діяльністю благодійного фонду та поділився планами на 2017 рік.

Вони загинули за Батьківщину

У світі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers