rss
05/23/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Україна – країна «IТ»: три найуспішніші стартапи 2016-го
Нещодавно вчені компанії Sichuan Revotek і Університету Сичуань успішно імплантували надруковані на 3D-принтері кровоносні судини, зроблені зі стовбурових клітин. Всього за 7 днів надруковані на 3D-принтері судини з органічною аортою прижились в організмах 30 піддослідних мавп. Такі відкриття доводять – майбутнє настає, попри війни, політичні ігри та економічні проблеми в усьому світі. Український ринок ідей – не виняток.

За останніх п’ять років кількість проривних технологій, розробниками яких є українці, зростала в геометричній прогресії. І сьогодні вже можна казати про якісно новий рівень вітчизняних інновацій – вони активно впроваджуються не лише в межах країни, а й за кордоном, і тим самим долучаються до створення майбутнього, описаного колись у книжках футурологів, роблячи його на крок ближчим для людства.
Детальніше про «український прорив» – в добірці «Дня».

Контроль за поставою в онлайн-режимі

«День» уже розповідав про студентів з Одеського політехнічного університету, які створили пристрій контролю за поставою, що синхронізується через Bluetooth зі смартфоном – Mevics. Коли людина починає горбитися, пристрій вібрує, сигналізуючи, що потрібно випростатися.
За останні півроку команда оновила дизайн пристрою – тепер він став більш легким. Тонкий маленький корпус товщиною лише 8 мм і розміром меншим, ніж 3х4 см, роблять його непомітним під одягом і ергономічним, запевняють розробники.
Окрім цього, команда працює над створенням нового сайта, а також електроніки і прототипів.
  Title
  
А нещодавно проект залучив 500 тисяч доларів від інвестиційно-консалтингової компанії UBTower. Сума й умови угоди поки що не повідомляються. «Ще влітку, під час проходження акселераційної програми в IoT Hub в Києві, ми виступали на одній конференції. Там ми і зустрілися з представниками UBTower і пізніше надіслали їм презентацію нашого проекту та розпочали переговори», – розповідає СЕО Mevics Віктор Лауштан.
За його словами, залучені кошти будуть витрачені на доопрацювання продукту та виведення його на ринок, а також на активний маркетинг для виходу на ринки США та Європи.
Зараз команда працює над розробкою пристрою в Одесі. «Ми поповнили команду новими фахівцями. Також, окрім основної команди, завдяки тісному співробітництву з Одеським політехом, ми відкрили інтернатуру, де молоді фахівці на практиці можуть поліпшити свої навички й отримати нові знання», – розповідає Віктор.
За його словами, зараз команда готується до запуску на Kickstarter. За попередніми оцінками, перші пристрої будуть коштувати від 80 до 100 доларів. Як розповідає Віктор Лауштан, перші замовники пристрою зможуть отримати його вже в серпні 2017 року.
Також засновники Mevics планують відвідати наймасштабнішу конференцію електроніки CES-2017.

Маячок для орієнтації незрячих
на вулицях міста

Ще одна українська розробка – система маячків, які через смартфон вказують незрячій людині точне місцерозташування необхідного об’єкта та розповідають, як до нього краще пройти – Open World.
За останній рік роботи команда на чолі зі студентом НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського Іваном Селезньовим виготовила майже 1000 маячків. А на початку листопада на майдані Незалежності в Києві підземний перехід став доступнішим для «особливих» очей. Команда розробників спільно з Kyiv Smart City та 1991 Smart City Іncubator обладнали частину підземного переходу десятьма спеціальними маячками Open World. Проект також підтримала Київська міська державна адміністрація.
  
 Title 
  
Як розповідає Іван Селезньов, наразі команда проводить тестування маячків. «Суть полягала в тому, щоб ми подивились, як поведе себе пристрій. Для себе ми досягнули певних результатів. І ми доопрацьовуємо ще маячок. Ми побачили, на жаль, що та версія маяків, які встановлені на майдані Незалежності, має досить слабкі батарейки. Їх потрібно змінювати кожні два-три тижні, а ми заявляли, що заряду вистачатиме на півроку. Ми зараз усуваємо ці проблеми. Але незрячі задоволені результатом, який зараз є», – каже Іван Селезньов.
Він також розповідає, що команда вже отримала попереднє замовлення від п’яти міських адміністрацій України на встановлення 660 маячків. Це – Київ, Львів, Луцьк, Рівне та Кам’янець-Подільський. Наразі тривають переговори щодо остаточних замовлень. «Луцьк замовив 100 маячків. Але коли ми востаннє телефонували до них, щоб вони заповнили форму перед замовленням, то вони сказали, що заклали в бюджет суму орієнтовно на 30 маячків. Я думаю, що з іншими містами вийде приблизно так», – пояснює хлопець.
За його словами, якщо міські адміністрації закуплять маячки для орієнтації незрячих в просторі, вони можуть бути встановлені вже навесні 2017 року.
Утім, головним питанням залишається не кількість встановлених маячків у місті, а правильність їх розташування, зазначає молодий розробник. «Якщо ми кажемо про те, щоб встановити маячки на кожному об’єкті, то тільки на одній вулиці може бути до тисяч будівель. Але незрячі люди не живуть на кожній вулиці міста. В такому випадку потрібно виходити з їхніх потреб. Коли у нас місто закуповує маячки, то воно повинно дізнатися, де живуть незрячі, які місця вони найчастіше відвідують. Звісно, це повинен бути центр міста, лікарні, аптеки, вулиці, на яких вони проживають. І якщо враховувати цю інформацію, потреба у маячках зменшується», – розповідає Іван.
У планах розробників – тестування продукту в Україні та подальше його виведення на закордонні ринки. «Україна насправді – хороший майданчик для розвитку. Якщо дивитись з точки зору продукту, його тут можна повністю вдосконалити, а потім виходити на ринки Європи та США. До нас уже зверталися з Канади і з Іспанії. Але ми відмовились, тому що хочемо протестувати пристрій в Україні. Пізніше можна буде вже казати про те, щоб продавати його за кордоном», – додає Іван Селезньов.

Українці допоможуть мешканцям Дубаю

економити на електроенергії

  Title
  
Про український проект Ecoisme та його співзасновника Івана Пасічника газета «День» писала вже не один раз. За останній рік розробка з домашнього енергоменеджменту отримала нагороду Best of Innovations у категорії розумних будинків на найбільшій виставці електроніки CES. Згодом Іван Пасічник потрапив до списку найбільш успішних і талановитих молодих людей у світі під назвою «30 Under 30» журналу Forbes в категорії «виробництво та індустрія».
Також команда успішно попрацювала в акселераторі Virgin Media by Techstars і отримала 120 тисяч доларів на подальший розвиток. А в липні команда стала переможцем щорічного конкурсу європейських стартапів EDF Pulse. У категорії Connected Home проект Ecoisme отримав 100 тисяч євро.
Але останнє досягнення команди робить продукт знову одним з найперспективніших на вітчизняному ринку ідей за минулий рік. Нещодавно команда оголосила про те, що займеться вирішенням проблеми енергоефективності в Дубаї за замовленням уряду. Як пишуть ЗМІ, українці створять для столиці ОАЕ систему відстеження енергоефективності. Як розповів для AIN.UA співзасновник стартапу Олександр Дятлов, проблема енергоефективності в Дубаї стоїть досить гостро, адже електрика не субсидується і при цьому коштує дорого. Також, за його словами, чималих затрат у країні потребують кондиціонери в приміщеннях, які працюють цілий рік.
Із впровадженням системи домашнього енергоменеджменту Ecoisme, мешканці ОАЕ знатимуть точно, на що вони витрачають найбільше енергії і зможуть контролювати свої витрати.

Фото з facebook-сторінки mevicsinc
Автор: Марія Юзич
Джерело: «День» 

Чим небезпечні субсидії

«Нафтогазвидобування» розпочало буріння нової свердловини на Семиренківському родовищі

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers