rss
07/22/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Що було б, якби Христос не прийшов?..
Свято Різдва Христового в Україні дуже добре відоме чи не всім – і малим дітям, і дорослим, віруючим, та й навіть невіруючим. Та, на жаль, багато хто недооцінює значення народження Христа. І мало хто задумується над тим, а що ж означає сама подія народження Ісуса Христа та Його роль як для всього людства, так і для кожної людини зокрема. І що було б, якби Христос не народився і не прийшов на землю?..

Прихід Христа засвідчив, що наш Бог є люблячим Богом. Бо лише велика Любов могла прийняти страждальне людське тіло і як Дитина народитись у вбогих умовах, лише з великої любові Господар міг стати слугою, жити серед нас, розділяти нашу радість та смуток і, насамкінець, без вини померти за нас на хресті. Цим Він показав свою справжню любов до людини і дружбу, наблизив нас до свого Отця і примирив нас з Ним. Крім того, Ісус подарував нам надію на вічне життя.
Без Христа залишився б Старий Завіт, згідно з яким на добро відповідають добром, а на зло – злом, і такі приписи, як «око за око» і «зуб за зуб» далі залишилися б у силі. А в язичницьких (зокрема, нехристиянізованих) суспільствах жорстокі й безглузді людські жертвоприношення, включно з приношенням у жертву дітей, могли б і далі бути звичним явищем. Натомість, Ісус приніс нам нове вчення і нову мораль: «Люби свого ближнього як самого себе». До того ж, Він закликав нас любити наших ворогів і благословляти тих, що нас проклинають. Хто іще дав таке глибоке вчення і застосував його на власному прикладі? Хто іще проголошував любов до ворогів? Причиною ж того, що це вчення не втілюється в життя, є ми самі, а не Христос чи християнство!
Якби Христос не прийшов, то не було б численних освітніх інституцій – від дитячого садка до таких знаменитих університетів, як Нотр-Дам, Гарвард, Єльський та Падуанський університети, Києво-Могилянська академія, а також ми не знали б монастирів, що завжди були центрами освіти, писемності та благодійності й часто служили притулками для безхатченків і потребуючих. Не було б надзвичайно плідної діяльності таких церковно-громадських діячів, як хреститель Київської Русі Володимир Великий, київський митрополит Петро Могила, митрополит Андрей Шептицький, видатний єпископ-хірург св. Лука Войно-Ясенецький та багато інших.
Не було б християнської публіцистики, літератури, християнської музики, мистецтва та архітектури. Багатьох композиторів історії музики, як наприклад Йоганна Себастьяна Баха, також не було б. Не було б такої чудової різдвяної пісні (поряд з іншими), як «Свята ніч, тиха ніч», що перекладена чи не всіма мовами світу, або видатної «Аве Марія», до якої багато композиторів написали музику. До того ж, ми не могли б милуватися надзвичайною, неперевершеною красою таких світових архітектурних шедеврів, як базиліка Святого Петра в Римі чи базиліка Святого Сімейства в Барселоні, кельнський собор у Німеччині чи наші рідні київські собори – Софіївський та Михайлівський Золотоверхий.
Не було б численних міжнародних (зокрема, таких, як Червоний Хрест, німецькі організації Карітас, Дияконія, Мальтійська служба) та українських благодійних організацій і товариств, як і приватних безкорисливих добродіїв. Без Христа не було б Франциска з Асижу та Матері Терези з Калькутти…
Європа так само завдячує своїм виникненням, згуртованістю та своїм розвитком християнству. А Христос – це Той, Хто може примирити та об’єднати всіх людей. Примирення й єднання сьогодні такі необхідні всім народам, зокрема, нашому українському народові, та й окремим людям!
Від усього серця хочеться, щоб новонароджений Спаситель Ісус допоміг усім нам бути єдиними, поважати та любити одне одного. Лише тоді може панувати мир!
Христос Рождається! Славімо Його!

Похвальне слово газеті

Війна Росії проти України. Чому речі не називають своїми іменами?

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers