rss
09/23/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ Коломойському не вдається пролонгувати на два роки внесення інвестицій в аеропорт Дніпра
Суди перших двох інстанцій відмовилися внести зміни до договору стосовно купівлі і розвитку Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ» фірмою «Галтера». Про це свідчить постанова Київського апеляційного госпсуду від 21 вересня.

У серпні 2009 року Фонд держмайна продав ТОВ «Галтера» державний пакет акцій «Дніпроавіа» 94,57% за 59,02 млн. грн.
Згідно з договором, фірма зобов’я­зана була забезпечити передання штучної злітно-посадкової смуги площею 2860х44 кв. м, системи радіомаяків РМС СП – 80 М та земельних ділянок, на яких вони розташовані, у власність держави для створення на їх базі державного підприємства.
Крім того, ТОВ «Галтера» повинно було до кінця 2014 року інвестувати 882,1 млн. грн. на оновлення Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ». Зокрема, на реконструкцію злітно-посадкової смуги, яка підлягає переданню у власність держави, – 107 млн. грн.
Суд вказав, що не отримав доказів того, що здійснено реконструкцію аеропорту та визначені об’єкти передано державі.
Разом з тим, у 2015 році Фонд держмайна під час перевірки встановив, що з передбачених 882,1 млн. грн. внесено інвестицій на 142,15 млн. грн. Зазначимо, що результати цієї перевірки ФДМУ скасовані в судовому порядку.
Цього року фірма «Галтера» звернулася до суду з вимогою внести зміни до інвестиційної програми та продовжити терміни внесення коштів до 2018 року, а також замість 107 млн. грн. на реконструкцію штучної злітно-посадкової смуги запропоновано 6,12 млн. грн.
При цьому, фірма просить передати злітну смугу на площі 12,54 га, диспетчерський пункт, будівлі радіолокаційного ретранслятора ближнього маяка з ділянками у власність Міноборони.
Суди перших двох інстанцій відмовилися задовольнити позов фірми. Суди виходили з того, що «Галтера» не надала докази, які би свідчили про наявність істотних змін щодо обставин, якими сторони керувались при укладенні договору; не довела, що вона була позбавлена того, на що розраховувала при укладенні договору; не довела неможливість здійснення передання майна у власність держави та внесення інвестицій.
ТОВ «Галтера» подало касаційну скаргу на рішення судів перших двох інстанцій.
Зауважимо, що Фонд держмайна вимагає від фірми через суд 221,4 млн. грн. штрафу та пені за невиконання умов договору.
Фірма «Галтера» оформлена на ТОВ «Кельвіс», ТОВ «Діскора», ТОВ «Тасма», білізький офшор «Алданті Інвестментс Лімітед», віргінський офшор «Етімо Трейдінг ЛТД» і кіпрську компанію «Файневіа Сайпрус Лімітед». Директором фірми є Юрій Пугач.
Кінцеві бенефіціари «Галтери» в ЄДРЮО не вказані. За даними «Коммерсантъ-Украина», ця фірма афільована зі структурами ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Судноремонтна якбитологія

«Ляшківець» вдвічі дорожче продав пісок і щебінь нікопольським водникам

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com