rss
08/04/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Одеський «БАрС» готується до стрибка
В Одеській військовій академії у вересні почали навчання 15 майбутніх інструкторів так званої «Бойової армійської системи» (скорочено «БАрС»). Вона включає в себе заняття зі спеціальної тактики, застосування зброї, вогневої підготовки та багатьох інших елементів.

А ще система поєднала у собі навички голіруч здолати озброєного нападника, за потреби надати першу медичну допомогу та навіть здолати висотні перешкоди за допомоги альпіністського спорядження. Армійці називають її основою в процесі підготовки розвідників, спецпризначенців та десантників.
 Таку систему підготовки розробили фахівці Одеської військової академії. Торік там підготували перших десять інструкторів. Тепер одесити готуватимуть військовослужбовців і з інших українських міст, які зможуть поширювати «БАрС» у своїх підрозділах. «Система «БАрС» вже схвалена Генеральним штабом. До нас направляли штатних інструкторів фізичної підготовки, рукопашного бою і кращих спортсменів із більш високими показниками, щоб протягом трьох місяців ми давали їм базові поняття цієї системи. Потім вони за планом (раз на півроку чи раз на рік) будуть сюди приїжджати і знову робитимуть наступні кроки з цієї підготовки», - зазначив начальник Одеської військової академії Олег Гуляк.
«Ця система не тільки підвищує ваш фізичний рівень, а ще й морально-психологічний стан на полі бою. Тобто, в екстремальних ситуаціях ви будете реагувати швидше і ефективніше», - каже курсант факультету військової розвідки Валерій Поліщук.
До першої групи представників з інших міст увійшли 15 слухачів. Їм доводиться навчатися як на полігоні, так і в аудиторіях — адже тепер треба вивчати не дві іноземні мови, а три. А ще у нового факультету з’явився власний прапор, на якому зображена синя сова на тлі жовтого місяця. «Ми вирішили відмовитися від символу військової розвідки ще радянських часів — летючої миші, — підкреслив полковник Ю. Гикало. — Під час бойових дій на сході України часто мали справу з противником, що носив шеврони розвідників збройних сил Росії — саме з летючою мишею. Дякуючи  дизайнерам-волонтерам із Харкова втілили задум, замінивши кажана совою. Прапор виконано у національних українських кольорах. Сова ж – це сильний нічний хижак, і вона знищує летючих мишей».
Започаткована в Одесі система «БАрС» зараз розповсюджується по всій Україні. А найкращі випускники Одеської військової академії після тримісячних курсів отримають дипломи інструкторів і стануть наставниками наших воїнів.

Міхеіл Саакашвілі покаже ремонт траси Одеса-Рені у прямому ефірі

Одеса таки матиме нові повітряні ворота

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com