rss
11/13/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#339

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Одесити красувалися у вишиванках і вшанували 600-річчя міста
Title  
 Учасники акції утворили на Потьомкінських
сходах тризуб
 
Всупереч кремлівській пропаганді, яка постійно акцентує, що Одеса – російське місто, одесити постійно наголошують, що 600-річна Південна Пальміра завжди була невіддільною частиною України та її воротами в Європу. Це вони продемонстрували і 19 травня, коли тисячі мешканців міста одягли вишиванки і долучилися до загальнонаціонального флешмобу.

Відзначення Дня вишиванки на Приморському бульварі біля пам’ятника Дюку вилилося у справжнє свято національної єдності. Акція, в якій взяли участь, здебільшого, школярі й студенти, проходила під назвою «Ми – діти твої, Україно!» Учасники у національних костюмах виконували українські танці, а гопак танцювали так, що аж дух захоплювало. Потім юні моделі провели показ мод у вишиванках від сучасних дизайнерів. Особливо всім сподобалося дефіле вишиванок за участю вихованців навчально-виховного комплексу № 300.
Потім учасники акції вишикувалися на Потьомкінських сходах у великий тризуб. У кожного в руках був невеличкий прапор України, діти розмахували прапорами, створюючи враження, ніби герб майорить на вітрі. Як зазначили організатори, мета заходу – збереження традицій і звичаїв українського народу, їх популяризація серед дітей, молоді та мешканців міста, а також формування культури носіння вишитого одягу.
  Title
  Ескіз меморіальної дошки на честь Хаджибея
Водночас, група громадських активістів встановила на стіні будинку № 7 на Приморському бульварі ескіз меморіальної дошки на честь фортеці Хаджибей. Справа в тім, що на встановлення справжньої дошки мерія, де бал правлять вчорашні регіонали і прихильники русского міра, поки що не дає дозволу. А історико-топонімічна комісія відхилила пропозицію громадської організації «Одесі 600», мотивуючи це тим, що Хаджибей вважався не містом, а поселенням, і, до того ж, поселення було розташоване не біля Дюка, а поблизу Воронцовського палацу.
За словами представника громадської організації «Одесі 600» Віктора Мисливця, встановити ескіз вирішили саме цього дня, тому що до 19 травня 1415 року належать перші письмові згадки про Одесу в формулюванні «королівський порт Кочубей». Активісти впевнені, що влада у місті не довго залишатиметься філією Кремля, прийде час, й українське історичне минуле буде гідно вшановане.

Одесити поласували найбільшим в Україні полуничним тортом

Львову виповнилося 760 років

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com