rss
08/06/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Репортаж \ День вишиванки у Львові: дитячі шахи і карта-оберіг
Місто Лева вже вдесяте відсвяткував День вишиванки. Свято, яке розпочиналося зі скромної акції чернівецької студентки, переросло у справжнє загальнонаціональне свято. У Львові, який здавна шанував українську вишивку, День вишиванки вшанували і святковим концертом, і шаховим турніром, і навіть вишитою картою Львівської області.

Ближче до обіду біля Ратуші аж рясніло від вишиванок! На концерт за участю Наталки Карпи, Лілі Ваврін, Маріанни Ільків, Тараса Гаврика, а також гуртів «Реми», «Carbon» та «Вишиванка» зійшлися від старого до малого. Більшість слухачів одягнули як не вишиту сорочку, то вишиту сукню, а то й цілий костюм з народним головним убором та крайкою, шальоновою спідничиною чи шароварами.
Глядачів розважали і танцювальний колектив «Левеня», музичний гурт «Леля», театр танцю «Ескада», дитячий колектив «Горличка», дитяча студія балету «Життя» – «Смайлики». На якийсь момент навіть забулося, що десь там, за тисячу кілометрів, – війна, гримлять канонади і гинуть люди…
Утім, відгомін війни був присутній і тут, на святі. Організатори дійства не забули про маленьких діток воїнів АТО. Їх запросили взяти участь у шаховому турнірі за участю сестер Музичук. До речі, зовсім нещодавно Марію Музичук жіноча комісія Міжнародної федерації шахів оголосила найкращою шахісткою за підсумками 2015 року. Бачили б ви, як світилися оченята діток, коли біля них схиляла голову Марія чи Ганна Музичук! Вони також провели майстер-клас для діток українських бійців.
Утім, організатори дійства чомусь не здогадалися принести стільці для дітлахів, тож частина маленьких шахістів була вимушена грати, стоячи. До того ж, під гучні звуки концерту, який відбувався тут же, на площі.
Справжньою родзинкою свята стала вишивана, найбільша в Україні, карта-оберіг. Контури Львівської області почали вишивати мер Львова Андрій Садовий та його колишній підлеглий, а тепер голова Львівської ОДА Олег Синютка. Потім за справу взялися справжні майстрині. До почесної справи могли долучитися і гості свята.
До речі, цілком імовірно, що, карта-оберіг, вишита українськими чиновниками та звичайними громадянами, у майбутньому потрапить у Книгу рекордів Гіннеса. Карту освятили священнослужителі з гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла. Далі вишиватимуть своїми традиційними узорами контури своєї області вже інші регіони України.
Гостей свята традиційно частували смачним кулішем, який варили тут же, на площі Ринок.
Свято вишиванки відсвяткували і працівники Львівського апеляційного адміністративного суду. Працівники суду не тільки прийшли на роботу у вишиванках, але й оздобили будівлю суду вишивками. Утім, поки не відбулася люстрація суддів, така акція викликає, радше, усмішку.

Title
Title
 
Title
 
Title
 
Title
 
Title
 
Title
 
Title

Українці Америки вшанували 202-у річницю народження Кобзаря

Ми мусимо шукати і знаходити правду (третя конференція українських журналістів Північної Америки)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com