На «Інтері» відхрещуються від Столярової:
мовляв, відповідати має контрагент «НІС»
Випусковий редактор програми «Подробиці тижня» Марія Столярова є працівником компанії «Національні інформаційні системи» («НІС») і ніколи не працювала на телеканалі «Інтер», йдеться в заяві, оприлюдненій прес-службою телеканалу у вівторок, 23 лютого.
«Телеканал «Інтер» обурений інцидентом, що стався в прямому ефірі програми «Подробиці тижня» від 21 лютого 2016 року. Телеканал заявляє, що не має жодного стосунку до виробництва цієї програми. Ця програма, як і весь інформаційний продукт, що виходить в ефірі телеканалу «Інтер», виробляється компанією «Національні інформаційні системи», – йдеться в оприлюдненій прес-службою телеканалу заяві.
В інформації зазначено, що угода між телеканалом «Інтер» та компанією «НІС» передбачає, що телеканал не має стосунку до виробництва, визначення і планування тем і не відповідає за зміст програм «Чорне дзеркало», «Новини», «Подробиці», «Подробиці тижня». Окрім цього, згідно з угодою, «НІС» самостійний і в здійсненні кадрової політики. Компанія «НІС» на власний розсуд і без узгодження з телеканалом «Інтер» здійснює підбір ведучих, редакторів, кореспондентів, іншого творчого і технічного персоналу для всіх програм, які вона виробляє.
«Відповідно, заявляємо, що випусковий редактор програми «Подробиці тижня» Марія Столярова є співробітником компанії «НІС» і ніколи не працювала на телеканалі «Інтер». І телеканал не може нести відповідальність за дії осіб, які не є його працівниками», – йдеться в заяві.
На телеканалі також зазначають, що, відповідно до укладеної угоди, «НІС» самостійно і повною мірою відповідає за відповідність створених програм загальноприйнятим стандартам якості та вимогам законодавства України.
«Своєю чергою, телеканал «Інтер» вважає категорично неприпустимим те, що в ефірі прозвучала нецензурна лексика. І покладає повну відповідальність за те, що сталося, на ТОВ «НІС», оскільки технологія прямого ефіру не дає каналу оперативної технічної можливості усувати помилки виробників програм», – заявили в прес-службі каналу і додали, що звернулися до ТОВ «НІС» із претензією та вимогою роз’яснення інциденту і гарантією того, що подібне більше не повториться в ефірі.
Столярова, яка є громадянкою Російської Федерації, під час недільної передачі «Подробиці тижня» грубо висловилася про загиблих героїв Небесної Сотні.
Крім того, у Facebook уже давно розповсюджують фото, де Столярова перебуває в компанії представників незаконних збройних формувань «ДНР», яких називає «ввічливим батальйоном» та «улюбленими хлопцями».
У Службі безпеки України заявили, що мають намір вивчити висловлювання Столярової та відповідну інформацію в соцмережах.
Крім того, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення винесе питання про призначення позапланової перевірки телеканалу «Інтер», де також буде розглянуто питання щодо сюжету про Небесну Сотню, на засідання 25 лютого.
Згідно з даними держреєстру, основним власником ТОВ «НІС» з часткою 99,97% є ТОВ «Український медіа-проект», ще 0,03% належить компанії «Інтер Медіа Груп Лімітед», а кінцевим бенефіціаром вказано Дмитра Фірташа.
Чистий дохід «НІС» у 2014 році зріс на 16,2% – до 105,12 млн. грн., а чистий збиток – у 65,7 разу, до 12,34 млн. грн. Перше півріччя 2015 року компанія спрацювала з чистим прибутком 6,51 млн. грн. при чистому доході 79,53 млн. грн.
ЗМІ кажуть про кадрові перестановки у справі
«діамантових прокурорів».
У ГПУ спростовують, Сакварелідзе підтверджує
Прокурорів та слідчих, які розслідували справу колишнього заступника Головного слідчого Управління Генеральної прокуратури України Володимира Шапакіна та колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, звільнили з Генеральної прокуратури.
Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на власні джерела.
Водночас, як повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури, прокурор Владислав Куценко спростував інформацію про звільнення.
«Генеральна прокуратура офіційно повідомляє, що жоден із прокурорів і слідчих прокуратури, які займалися слідством у справі так званих «діамантових прокурорів» – Корнійця і Шапакіна – не звільнені з посад і продовжують перебувати у штаті», – заявив він.
Поширена інформація – цілеспрямована кампанія з дезінформації суспільства, додають у прес-службі.
Проте пізніше заступник генпрокурора, прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе підтвердив інформацію про кадрові перестановки в ГПУ, пов’язані зі справою «діамантових прокурорів».
«Всі наші хлопці-співробітники Генінспекції, яка була створена мною в травні минулого року в складі Генпрокуратури, вже другий тиждень перебувають поза штатом», – написав він на своїй Facebook-сторінці.
«Я щиро сподіваюся, що у керівництва ГПУ вистачить здорового глузду і найближчим часом всі вони будуть перепризначені на свої посади, як і було домовлено раніше», – додав Сакварелідзе.
Він також повідомив, що очікує, коли в Генінспекцію передадуть підрозділ, який займається питаннями внутрішньої безпеки.
«Це дозволить налагодити його роботу, зробити її ефективною, припинити відверто замовне переслідуванням ідеалістів, які не бояться йти проти системи», – заявив заступник генпрокурора.
«Все ще повноважний Генеральний прокурор, або той, хто діє за його дорученням, ухвалюють, м’яко кажучи, парадоксальні рішення і порушують дану мені особисто обіцянку перепризначити всіх у нещодавно створений, оновлений, департамент Генеральної інспекції», – додав він.
«Всі підписані мною рапорти на призначення згаданих слідчих і прокурорів передали на вивчення службі внутрішньої безпеки, яка весь цей час підпорядковується безпосередньо Генпрокурору, і замість активної роботи, спрямованої на очищення системи органів прокуратури, здійснює постійний тиск на всіх наших співробітників, які брали участь у більш-менш резонансних справах щодо затримання корумпованих прокурорів», – заявив Сакварелідзе.
«Абсолютно очевидно, що тим людям, які поки ще мають повноваження в питаннях призначення тих чи інших співробітників в ГПУ, ідеалісти не потрібні. Більше того, вони бачать у них загрозу», – вважає він.
«На жаль, вони забувають про один важливий факт – всі ці, не побоюся цього слова, герої, які взялися за «діамантових» і «доларових» прокурорів, є саме тими людьми, які потрібні новій Україні!» – підкреслив заступник генпрокурора.
«Ані я, ані, в цьому я також впевнений, вся здорова частина суспільства не допустить вендети! Перемога буде за нами!» – додав він.
Нагадаємо, на початку липня за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах були затримані колишній заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць і заступник керівника ГСУ Генпрокуратури Володимир Шапакін.
При обшуку у них були знайдені великі суми грошей, а також діаманти.
Печерський райсуд Києва виніс рішення про арешт Корнійця і Шапакіна на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн. грн. Шапакін вніс необхідну суму застави і був відпущений із СІЗО. Згодом Апеляційний суд Києва збільшив заставу Шапакіну до 6,4 млн. грн. Він і її вніс та вийшов із СІЗО.
Корнієць вийшов із СІЗО 31 липня після внесення застави в сумі 3,2 млн. грн.
22 жовтня Печерський районний суд Києва обрав для Корнійця запобіжний захід у вигляді застави в сумі 3 млн. 45 тис грн.
19 листопада Печерський райсуд Києва відхилив клопотання прокуратури про взяття Корнійця під варту.
Кабмін зняв обмеження на максимальний розмір
зарплат силовиків та військовослужбовців
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення не обмежувати максимальний розмір грошового забезпечення силовиків та військовослужбовців із 1 січня 2016 р.
Відповідну постанову Кабміну № 84 від 4 лютого 2016 року оприлюднено на офіційному сайті українського уряду.
Ухвалений документ передбачає зняття обмеження на максимальний розмір грошового забезпечення та належного соціального захисту військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та працівників, які беруть участь у заходах із проведення антитерористичних операцій, виконують завдання із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбивають збройні напади на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями.
Як повідомляє прес-служба Кабміну, видатки здійснюватимуться в межах асигнувань на грошове забезпечення (заробітну плату), передбачених у держбюджеті на 2016 рік для утримання Міністерства оборони та інших, утворених відповідно до законодавства, військових формувань.
«Постанова прийнята для реалізації рішень уряду щодо належного грошового забезпечення військовослужбовців, яке дасть змогу підвищити рівень їхнього соціального захисту», – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, нещодавно прем’єр-міністр Арсеній Яценюк наголошував, що минулого року уряд пішов шляхом підвищення соціальних стандартів і заробітних плат для українських військовослужбовців, які несуть службу в зоні АТО, а у поточному році вдалося знайти кошти на те, щоб подвоїти розмір грошового забезпечення для військових.
Зауважимо, скільки зараз отримують українські військові, можна самостійно визначити за допомогою Калькулятора грошового забезпечення офіцерів, прапорщиків та рядових у 2016 році (окрім військовослужбовців строкової служби).
Мера Старобільська застрелили пострілами
у шию та голову
Мера Старобільська Луганського області Володимира Живагу вбили двома пострілами, слідство розглядає різні версії злочину. Про це «Українській правді» повідомила у вівторок начальник відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Луганській області Тетяна Погукай.
«На даний час за результатами проведення розтину встановлено, що смерть Володимира Миколайовича Живаги настала внаслідок вогнепального поранення у голову та шию», – повідомила вона.
«Вилучено дві кулі калібру 9 міліметрів. Цей факт внесено до Єдиного реєстру досудових рішень за статтею «умисне вбивство», – додає Погукай.
За її словами, відпрацьовуються різні версії, зокрема, і вбивство, пов`язане з політичною діяльністю загиблого, вбивство на побутовому підґрунті і пов’язане з господарською діяльністю.
Володимир Живага народився 14 грудня 1971 року в Старобільську. Був членом Партії регіонів, від якої обирався до Луганської облради.
Він обіймав посаду мера з жовтня 2015 року після регіональних виборів, на які висувався від партії «Наш край».
Відомий тим, що на конференції, яку організував політичний проект Віктора Медведчука «Український вибір», в грудні 2013 року заявив, що «Федералізм – це майбутнє України».
Публікувався на сайті «Українського вибору» (остання замітка датується 12 вересня 2014 року) і на сайті «Старобільські хроніки».
Епідемія грипу минула, померло 329 осіб
В Україні підійшла до кінця епідемія грипу. Про це на брифінгу повідомив т. в. о. голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головного державного санітарного лікаря України Святослав Протас.
«У нас приємна новина – епідемія грипу офіційно завершена. Минулого тижня у жодному з регіонів пороговий рівень населення не перевищував визначених показників. Навчання припинено у 56 шкільних закладах країни. Впродовж 4 тижнів тривала епідемія. Вона забрала життя 329 осіб», – заявив він.
«Причини високої смертності свідчать про байдуже ставлення до свого здоров’я. Усі померлі не були щеплені проти грипу та пізно зверталися по медичну допомогу. МОЗ вирішило запровадити обов’язкове щеплення осіб із груп епідемічного ризику, зокрема, літніх людей, вагітних, медиків та людей, які працюють у сферах обслуговування. Ми плануємо довести рівень імунізації серед літніх людей до 75%», – сказав Протас.
Більшість загиблих померли від вірусу Н1N1 (каліфорнійський, або свинячий грип).
Підготувала Зоряна ФРАНКО
За матеріалами інформагенств