rss
04/04/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Берегиня \ Найцікавіше та найяскравіше із 37-го Ukrainian Fashion Week
 Title 
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
Із завмиранням серця на Українські тижні моди чекають усі поціновувачі українського світу моди. Інсталяції, покази, презентації завжди створюють ніби нову епоху історії моди та дають натхнення на наступний сезон. Дизайнери декілька місяців народжують ідеї, експериментують, щоб створити одяг, аксесуари, які будуть захоплювати погляди та серця.

37 Ukrainian Fashion Week SS\2016, який проходив з 14 по 20 жовтня в Києві, на території «Мистецького Арсеналу», був по особливому насиченим; організатори розширили і програму, і локацію, покази відбувалися не лише на території «Мистецького Арсеналу», але і в найбільш неочікуваних місцях.

Локації

Виходячи за рамки подіуму, кожен дизайнер обирав місце, яке б не лише було оригінальним, а й мало зв’язок з колекцією, мало свій дух і атмосферу.
Дизайнер Іван Фролов вперше вийшов за рамки традиційного подіуму тижнів моди, але й не помилився з експериментом. Для показу він обрав Будинок учителя, де, не дивлячись на пізню годину, зібралося дуже багато охочих побачити нову колекцію. Тема та мотиви дизайнера ідеально поєдналися з унікальною архітектурою зі 100-річною історією.
Артем Климчук вирішив взяти напрямок у небо. Тому і показ провів на вертолітному майданчику, де гості зачаровано спостерігали за дефіле дівчат у костюмах, сукнях-футлярах та сорочках; ніжні кольори, лаконічні форми навіювали настрій польоту.
Київська Академія медіа-мистецтв стала чи не найпопулярнішою бізнес-локацією, але модний показ там відбувся вперше, а його «Колумбом» стала Світлана Бевза, яка вирішила виконати програму максимум і провела в один день два покази. Ніжні кольорові рішення поєднувалися з чорним і жовтим, легкі та вишукані форми захоплювали погляд.
Якщо попередня локація – це цитадель сучасного медіа-мистецтва, то Христина Мамедова вирішила наблизити всіх до вічного та прекрасного, й обрала Академію мистецтв України для презентації своєї нової колекції. Але й це не було єдиним сюрпризом, дизайнерка здивувала глядачів спільним перфомансом з художником-абстракціоністом Петром Лебединцем. Колекція була пронизана мотивами відомого художника Піта Мондріана, виконана в простих та лаконічних формах, з його фірмовими кольорами: червоним, синім, жовтим та білим.
Показ Whatever у східному стилі пройшов у зовсім несхідному місці, але локація була не менш яскравою, ніж колекція. Показ відбувався в особняку Лібермана XIX сторіччя на Банковій, який зараз відомий як Будинок письменника. Неоренесанс, який панує в інтер’єрі, далекий від японських мотивів, але він на диво гармонійно підкреслив ідею; однозначна чорно-біла гама та мінімалістичний крій були основою колекції.

Традиції та сьогодення

Багато модних критиків кажуть, що тема національного українського одягу стала мейнстрімною і вже не такою цікавою, але тут варто подискутувати, а доказом незгасаючого інтересу та невмирущої культурної спадщини нашого народу на тижні моди став проект «Витоки». Цей проект представляється вдруге на UWF, але цього сезону організатори розширили не лише рамки самого проекту, але й перенесли локацію на другий поверх «Мистецького Арсеналу».
У рамках проекту «Витоки» окремої уваги заслуговує участь не лише дизайнерів, а й художників та колекціонерів, які представили на локаціях картини, предмети інтер’єру, музичні інструменти та прикраси. Центр історії вбрання надав для презентації національні костюми, побачивши які, можна зрозуміти, що елементи нашого традиційного одягу мають місце в сучасних модних колекціях і зустрічаються у дизайнерів з усього світу. Так, наприклад, пишні рукави сорочок, елементи вишивки, прямі спідниці нижче коліна та яскраві і масивні прикраси.
Кураторами проекту виступили галерист і арт-менеджер Марина Щербенко та етнограф і фольклорист Марічка Квітка. Колекцію жіночого одягу демонстрували учасниці шоу «Супермодель по-українськи».
Бренд «Майстерня містерій» взяв участь у показі проекту «Витоки», продемонструвавши колекцію в етностилі. Українська вишивка, червоні масивні намиста, лляні сукні і традиційний силует – всі образи дуже близькі до автентичних костюмів і чітко передають національні традиції в одязі.

Майстерня чоловічого вбрання по-українськи

Розповідаючи про українську моду, варто приділити окрему увагу тим людям, котрі вдягають чоловіків. У рамках тижня моди за підтримки Maccallan організаторами було створено fashion-простір, де було представлено два бренди чоловічого одягу: Anna Bublik та Indposhiv та український бренд взуття. Створений за ініціативи Катерини Возіанової, власниці майстерні індивідуального пошиття Indposhiv, простір об’єднав представників найкращих українських майстерень, що займаються індивідуальним пошиттям чоловічого одягу, а також компаній, чиї продукти є невід’ємною складовою чоловічого стилю.
Можна було побачити не лише готові речі, а й вироби, які були в процесі пошиття, для більш повного розуміння внутрішнього процесу виготовлення.
Метою fashion-простору було привернення уваги до роботи українських ательє з виготовлення чоловічого одягу. Катерина Возіанова зазначила: «В Україні майстрів костюму дуже багато, не менше, ніж в Європі». Для майстрів костюм – це ціла філософія, кожен виріб індивідуальний і проживає своє життя.

All about footwear

Ще одне цікаве нововведення цього сезону: створена за підтримки Intertop Ukraine шоу-рум, присвячена українським виробникам авторських колекцій взуття, та круглий стіл, присвячений цій темі.
У шоу-румі протягом п’яти днів свої колекції презентують відомі українські дизайнери: Сніжана Нех, Ірина Литвінська, бренд L.A.P.T.I. з капсульною колекцією Ірини Мусатової та відомий представник грузинської школи дизайну – Анука Кебуріа.
16 жовтня у рамках Ukrainian Fashion Week відбувся круглий стіл проекту «All about footwear», що об’єднав у творчій дискусії дизайнерів, майстрів пошиття взуття та великих виробників. Особливу увагу під час круглого столу було приділено інноваційним технологіям у галузі; про інноваційні технології розповіли представники всесвітньовідомої данської компанії ЕССО, що були спеціально запрошені для участі у цьому проекті.

Арт&Мода

Ні для кого не секрет, що незвичайний перфоманс та епатаж завжди привертали увагу, а розумний підхід до такого способу здобуття інтересу викликає ще більше захоплення.
Цього сезону можна захопитися декількома незвичайними проектами, які поєднали моду з яскравим перфомансом.
Федір Возіанов вийшов за рамки стандартного уявлення про показ та одяг взагалі. Свою колекцію він розмістив на полотнах, і у процесі показу помічники вдягали моделей, тим самим ніби інструктуючи майбутнього власника спідниці, піджака, сукні, як треба поводитися з цим витвором мистецтва. Містична атмосфера показу, несподівані рішення в створенні звичайних елементів одягу, асиметрія. Однією з цікавих деталей показу було взуття, на всіх моделях були звичайні калоші (цікаве використання звичайного взуття).
Bob Basset уже встиг здобути популярність не лише в Україні, а й за її межами. Побачивши вперше їхні містичні витвори, важко втриматися від подиву і захоплення. На тижні моди вони вже не в перше, але ця колекція масок-сумок стала принципово новим у роботі студії. Колекція ΣΑΛΩΜΗΣ (Саломея) присвячена біблійній героїні Саломеї, яка за свій танець попросила принести їй голову Іоанна Хрестителя. Упродовж декількох днів студія презентувала свою інсталяцію – вечерю з містичними елементами, а 17-го жовтня студія представила яскравий перфоманс із загадковими танцями. Сумка-маска – це незвичайний та яскравий аксесуар, дизайнери створили оригінальні можливості трансформувати повсякденний аксесуар у чарівну маску.
Поліна Велер, молода дизайнерка з незвичайним поглядом на світ, оживила пластик у своїй інсталяції. Суворі геометричні форми, глибокі кольори, незвичний варіант одягу. Важко було пройти повз це хоч і дивне, але цікаве вбрання. Поліна змогла довести, що холодний на перший погляд матеріал може ожити і заграти в руках майстра та на тілі людини. Спідниці, топи, взуття і маски – все це було створено з яскравого пластику.
Не дивлячись на жодні обставини і перешкоди, українська мода розвивається і набуває популярності у світі. Яскравим тому доказом є традиційно регулярні тижні моди, неймовірна кількість гостей не лише з України, а й з усього світу. Одяг українських дизайнерів користується популярністю вже далеко за межами України. З нетерпінням чекаємо наступного Ukrainian Fashion week з новими локаціями, дизайнерами та цікавими проектами.

Title Title 
 Title Title
 Title Title
 Title Title
 Title Title
 Title Title
  

37-й Ukrainian Fashion Week

Як полегшити різдвяну метушню. Подарунковий дайджест

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com