rss
09/28/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Виставка «Апостол миру», 17 липня – 30 серпня 2015 р.
Український Національний музей запрошує на виставку, присвячену 150-річчю від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького, найвидатнішої особистості в історії Української Церкви ХХ сторіччя, визначного культурного та громадського діяча, мецената, засновника і покровителя Національного музею у Львові, праведника миру.

Музейна виставка включатиме особисті речі митрополита, які вперше буде представлено на загальний огляд. Це колекція хрестів, нагороди, 2 персні, чаша, митрополичий жезл, передані музеєві на зберігання меценатом-музейником д-ром Юрієм Подлуським, які він збирав упродовж десятиріч, за що був удостоєний грамоти від Блаженнішого Святослава (Шевчука), глави Української Греко-Католицької Церкви.
Готується до друку каталог з описом особистих речей митрополита, які перейшли у музейну колекцію. Супровід виставкою здійснюватиметься за допомогою плакатів про суспільно-політичну, церковно-релігійну, філантропічну діяльність митрополита, його роль у розвитку науки, освіти, у збереженні культурної спадщини.
Митрополит Андрей – опікун численних культурних установ, зокрема, першої в Галичині української мистецької школи О. Новаківського. Йому завдячують своєю західноєвропейською художньою освітою декілька поколінь українських митців. Експозиція включатиме маловідомий портрет митрополита Шептицького, намальований Модестом Сосенком (1913), роботи «Собор св. Юра» Михайла Мороза (1932 р.) та Любомира Гуцулюка (1966 р.), малюнок Осипа Куриласа «Ісус Христос між українськими дітьми» (1928 р.) за особистим митрополичим підписом та дозволом до друку, сучасну портретну графіку Василя Лопати.
«Покажімо нашій спільноті... що в нас живуть прегарні й великі традиції, що ми є носіями великої рідкісної культури. Пам'яток минулого не відділюймо навіть думкою від сучасності і від завдань майбутнього», – слова, сказані під час відкриття Національного музею у Львові 1913 р., повинні стати дороговказом цілим поколінням українців як в Україні, так і за її межами. Створивши цей музей, митрополит заклав підвалини творення професійного музейництва в Галичині.
Організаційний комітет очолили члени дирекції музею д-р Маркіян Кузич і Тамара Ганкевич. Ними проведено відповідну роботу із залученням спонсорів, виготовленням наочного матеріалу.
Доповнює виставку епістолярна реліквія – листи, написані рукою митрополита Андрея під час його перебування в Чикаго. Місійні подорожі до Америки датуються 1910 та 1921 роками. Йому по праву належить титул Народного Посла, що доповідав про політичні справи України у Білому домі під час короткої аудієнції з президентом США Ворреном Г. Гардінгом, під час зустрічі зі секретарем торгівлі Гувером та державним секретарем Гюзом. Своїм головним завданням А. Шептицький поставив збирання фондів на утримання сиріт у Галичині.
На відкритті виступить отець д-р Іван Кащак, священик Стемфордської єпархії Української греко-католицької церкви, дослідник життя та діяльності митрополита Андрея Шептицького, автор книжок та монографій, капелан резервістів військово-повітряних сил американської армії.
Віддаймо шану одному з провідних діячів історії України ХХ сторіччя, побувавши на цій унікальній виставці, яка триватиме від 17 липня до 30 серпня в Українському Національному музеї в Чикаго.
Спонсорами виставки є Фундація «Самопоміч» Українсько-Американської Федеральної Кредитівки «Самопоміч», Фундація «Спадщина», Assurance Insurance Agency, банк МB Financial та інші організації, меценати-добродії, чиї імена буде внесено у каталог.

Відкриття: 17 липня, о 7-й годині вечора.
Адреса музею: 2249 W. Superior St., Chicago, IL 60612


Черговий показ колекцій українських дизайнерів у Чикаго

Концерт талановитої скрипальки Марії Краснюк в Українському Інституті модерного мистецтва в Чикаго

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com