rss
02/16/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#345

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Хорова капела "Дніпро" перемогла у конкурсі ім. Д. Бортнянського

Вітаємо учасників заходів Клубів "Співуча родина" та Шанувальників романсу Київського міського будинку вчителя, співорганізаторів багатьох засідань з ПЕРЕМОГОЮ.
Народна хорова капела "Дніпро" Київського Національного університету імені Тараса Шевченка здобула Першу премію у IV міжнародному конкурсі імені Дмитра Бортнянського.
1834 року у Києві було засновано університет імені св. Володимира, та вже через 9 років, у 1843 році, створено церковну капелу – перший хоровий осередок університету.
Хорова капела є найдавнішим культурним осередком України. Спочатку хор функціонував як церковний, а згодом набув світського статусу.
У різні роки свого існування хор очолювали такі відомі особистості, як Володимир Станіславський, композитори – Микола Лисенко, Яків Яциневич, Олександр Кошиць.
У 1860-і роки капела виступає під керівництвом Миколи Лисенка.
За часів М. Лисенка університетський хор присвячує свої програми народній пісні та робить постановки драматичних п'єс.
1908 рік – диригентом хору стає Олександр Кошиць. За десять років роботи з О. Кошицем було виконано понад 150 хорових творів західноєвропейських та українських композиторів. Під керівництвом О. Кошиця хор студентів університету дав у Києві понад 30 великих афішованих концертів. Серед творів співалися колядки та канти Миколи Лисенка, Кирила Стеценка, Олександра Кошиця, Василя Ступницького.

 Title

 

У 1916 році відбулася прем’єра загальновідомого твору «Щедрик» Миколи Леонтовича, який виконала саме капела університету св. Володимира. Звання Народного колективу і назву «Дніпро» хор здобув у 1964 році.
У післявоєнний період (з 1945 р.) хором керували відомі хорові диригенти: В. Гальченко, П. Лубенський, Яків Міщенко, заслужений артист України Михайло Хардаєв, з 1976 по 2009 рр. – заслужений працівник культури України Іван Павленко, а з 2009 року художнім керівником та головним диригентом капели стає Ірина Душейко.
До репертуару хору традиційно включалися твори вітчизняної і світової класики, народна пісня, сучасна музика, а також – літургійні твори.
За цей час капела стала лауреатом та переможцем багатьох міжнародних конкурсів і фестивалів. На сьогодні у капелі «Дніпро» студенти, випускники, викладачі університету набувають навичок академічного хорового співу, вивчають та виконують найяскравішу музику світової хорової класики, обробки українських та іноземних народних пісень, сучасну хорову музику.
Художній керівник народної хорової капели «Дніпро» – Ірина Душейко.
Хормейстери капели «Дніпро» – Марія Погорєлова та композитор Ігор Тилик.

Автор: Любов Лавриненко

Мистецтво гоїть рани. Музей культурної спадщини провів благодій вечір для воїнів АТО

Лауреатом премії Казимира Малевича стала киянка Лада Наконечна

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com