rss
04/18/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ День Українського прапора в Чикаго
На честь дня Українського прапора та Дня Незалежності України в місті Чикаго відбулись урочисті заходи місцевої діаспори. Під час зборів, на одній з центральних площ міста, біля мерії Чикаго, було піднято прапор України. Поруч з ним розташовані прапори Сполучених Штатів Америки та штату Іллінойс.
Цього року у почесній церемонії взяли участь представники адміністрації міста Чикаго, громадських та політичних організацій, американці, українці та представники дружніх нам громад. Таким чином українська діаспора у США, разом з українцями всього світу, розпочала святкові заходи з нагоди 23-ї річниці Незалежності України. У п’ятницю, 22 серпня, о 1-й годині пополудні, українська громада в Чикаго приєдналася до мільйонів українців по всьому світу, щоб дати початок урочистим заходам з нагоди відзначення Дня Українського прапора та Дня Незалежності України.
Title 
Церемонія підняття прапора відбулася на Площі Daley. Вшанування прапора також включало і своєрідний протест проти дій Росії в Луганській та Донецькій областях та проти війни в Україні, коли рахунок вбитих вже пішов на тисячі. Вшанування прапора це також і демонстрація підтримки для тисяч солдатів і батальйонів добровольців, які борються на східному кордоні.
Ведучою програми була вже добре знана нами в громаді член Ради УККА (відділ Іллінойс) – д-р Марія Коркоч-Грошко. Виступ проводився двома мовами – англійською та українською. Честь підняти прапор була надана представнику україно-американських ветеранів – Петрові Бенчаку. Учні школи св. Миколая під керівництвом вчительки Ірини Дичій виконали американський і український гімни. Традиційно молитвою розпочав церемонію отець Богдан Налисник. Слово для привітання взяв голова УККА (відділ Іллінойс) д-р Олесь Стрільчук. Генеральний Консул України в Чикаго – Андрій Праведник – звернувся до присутніх представників американського істеблішменту із закликом про невідкладну допомогу Україні. Джені Сізнер зачитала прокламацію від мера Чикаго Рама Емануеля, сповнену надії та усвідомлення лиха, яке прийшло в Україну. Києво-Могилянську Фундацію представляла її президент – юрист Марта Фаріон.
Title 
Слово також мали представниця новоствореної організації «Українські жінки в бізнесі» Тетяна Дутко, а також кандидат в олдермени по 2-му виборчому окрузі – Біта Буенростро. Дуже емоційним був виступ Марічки Бурмаки, яка особисто побувала в зоні АТО і передала присутнім почуття та переживання хлопців на передовій. Чудова творча програма була організована членом президії УККА (відділ Іллінойс) пані Надією Ільків. Для присутніх заспівали знаний співак з Канади Ігор Богдан та гостя зі Львова – Софія Федина.
Окрасою свята стали дівчата у старовинних жіночих українських строях, наданих місцевою мисткинею – Настею Марусик. Окрема дяка від УККА (відділ Іллінойс) всім, хто долучився до організацій церемонії підняття Державного прапора, та гостям свята.
Не кожна нація святкує так урочисто День прапора на рівні міста Чикаго з такими поважними гостями. Це – вияв поваги до нас як до нації, яка десятками років показала свою працелюбність, терпимість та відданість принципам демократії та верховенства права, зокрема, і на землі США. В церемонії підняття прапора України на Дейлі Плаза неодноразово поруч з нашими очільниками брав участь колишній мер Чикаго – Ричард Дейлі.
Традиційно захід організований Українським Конгресовим Комітетом Америки (відділ Іллінойс). Нагадаємо, що УККА є неурядовою та некомерційною організацією, чия місія полягає в підтримці культурних, освітніх та гуманітарних програм, які підкреслюють українську спадщину для американців. Під керівництвом Українського Конгресового Комітету Америки спільнота прагне підтримки України з
Title 
боку уряду Сполучених Штатів і чіткої політики щодо військової агресії Путіна. Дуже важливо, щоб міжнародне співтовариство використовувало всі інструменти, що є в їхньому розпорядженні, щоб змусити президента Путіна вивести російські війська й озброєння та припинити військову агресію і всі дії, які порушують територіальну цілісність України.

Історія свята
Державний прапор України – прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів (з різними відтінками) на прапорах України-Руси простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.
У середині XVII ст., після приєднання Гетьманщини до Російської держави, набувають поширення блакитні (сині) полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козаччини жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах.
Title 
Після того, коли перервалася традиція козацької символіки, тривалий час в Україні, яка перебувала у складі Російської імперії, питання про національні символи не порушувалося.
Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року, на міській ратуші Львова, вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.
Поштовхом до поширення жовто-блакитної символіки стала Лютнева революція 1917 р. у Росії.
22 березня 1918 р. Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 р. синьо-жовтий прапор став і державним символом Західноукраїнської Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 р. – у Карпатській Україні. Синьо-жовте поєднання кольорів остаточно оформилося як єдино національне на початку XX ст. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру – синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку – жовтий колір.
Раніше День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією.
23 серпня 1991 року – після провалу путчу в Москві – група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком. До цієї події і прив’язано Указ Президента України Л. Кучми «Про День державного прапора України» № 987/2004, написано відповідну картину на стіні ВРУ, а цей прапор, як реліквія, урочисто зберігається під склом у музеї ВРУ.
Title 
Наступного дня Україна проголосила незалежність. Після проголошення незалежності України 4 вересня 1991 р. – після триразового голосування і погрози Голови Верховної Ради України Леоніда Кравчука, що він подасть у відставку, якщо питання не буде вирішено, – синьо-жовтий національний прапор урочисто піднято над будинком парламенту.
18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України своєю Постановою «Про прапор України» фактично надала синьо-жовтому біколору статус офіційного прапора країни. З цього дня під цим прапором починають зустрічати іноземних гостей, приймати присягу військовослужбовці, працювати посольства України, він вивішується в ООН.
28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову Про затвердження державним прапором України Національного прапора (хоча і далі діяла стара Конституція, де як державні описувалися символи колишньої УРСР). У ній зазначається: Державний прапор України «являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3».
 Title
Свято встановлено в Україні «…На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України…» згідно з Указом Президента України, Л. Кучми, «Про День державного прапора України» від 23 серпня 2004 року № 987/2004.
У 2009 році Президент України Віктор Ющенко вніс зміни до цього указу, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
Світлини Настасії Марусик

Вахтанг Кіпіані: «В історії є багато матеріалу, який дозволяє нам не втрачати надію і діяти, йти тим шляхом, який дає нам Бог»

Відзначення XXIII річниці Незалежності України українською громадою Чикаго

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers