rss
01/19/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Репортаж \ 100 днів на Майдані

Мальтійську Службу Допомоги з Івано-Франківська можна справедливо вважати Героями Майдану. В буремні дні революції, під покровом Божої матері та під Божою опікою, вони своєю невтомною працею щодня боролись за кращу долю України.

За 100 днів мальтійці приготували 400 тисяч гарячих страв та 1 мільйон порцій чаю. Беззаперечно, такі дані можуть стати рекордом для книги Гіннеса, але вдячність людей є вищою нагородою, і вона не має вимірів.
Волонтери з Івано-Франківська прибули до Києва, тільки-но почули заклик: «Україно, вставай!» У людей, які миттєво приходять на допомогу всім потребуючим, визріла думка, що потрібно допомогти не словами, а працею.

  Title
  

Вони взяли зі собою в дорогу польову кухню німецького виробництва, фахівців і найкращі наміри – годувати людей.
На Майдан мальтійців проводжала громада міста Івано-Франківська. Там до них приєднався сміливий Львів і залізний непереможний Київ. Зі слів Романа Яручика – керівника організації Мальтійської Служби Допомоги м. Івано-Франківська – найбільше всіх вразила велика єдність людей, а саме – киян. Весь цвіт справжніх інтелігентів злетівся до їхніх наметів: професори, перекладачі, бізнесмени…
Серед них були і такі, для яких кухня зовсім не була великою приятелькою. Всі хотіли допомогти, чим тільки можна було.
Волонтерів було дуже багато. Вони носили воду, рубали дрова і у найсильніші морози чистили замерзлі овочі, які вистрибували з їхніх рук, бо замерзлою була навіть вода для приготування їжі.
Гармонія людських почуттів була в усьому і потоками виливалась із переповнених ніжними почуттями сердець, коли до палатки приносив дідусь у торбині два поліна, а бабуся – три почищені цибулини. До самого Майдану козаки з міста Долина, Івано-Франківської області, привезли 6 вантажівок дров, десь близько двадцяти тонн.
Таким багатством можна було поділитися і зі сусідами, що вони і зробили.
Саме ці дрова рубав небесний ангел Сергій Нігоян. Він дуже любив мальтійців, роздавав із ними чай, допомагав на кухні, а коли приходив час обіду чи вечері, то ставав крайнім у чергу. Про нього згадують вони з великою теплотою, зокрема, про те, що він був дуже сором’язливою людиною, з проникливими очима кольору спілих черешень, лагідним серцем і силою духу Кобзаря.

Title  
  

Праця і молитва для мальтійців була щоденною. Молитва: «Всемогутній Боже і Царю всесвіту, спасителю наш, Ісусе Христе, що всім серцем любиш увесь людський рід і безмежно опікуєшся кожним народом зокрема! Поглянь милосердно і на наш народ, що з великою надією звертається до Тебе, прости йому всі провини, скріпи добрі нахили, змилосердься над ним у його потребах, хорони його перед усякою кривдою й несправедливістю. Пошли українському народові святих і праведних людей, ревне духовенство, добру владу, справедливе судочинство, щоб своїм прикладом і словом були його мудрими провідниками у всіх сферах духовного, суспільного і громадського життя. Дай йому волю, свободу слова, рівність і демократію, щоб кожен міг вільно розвивати свої здібності. Обдаруй нас правдивою мудрістю і знанням. Благослови нашу працю в усіх сферах господарства, науки, мистецтва, медицини, спорту. Дай нам мудрість і мужність для влагодження міжконфесійних і міжетнічних конфліктів.
Опікуйся нашими дітьми і молоддю, щоб одержували в родині і школі християнське виховання, жили в чистоті, затишку і любові. Застережи від спокус та шкідливих звичок у всіх проявах. Благослови всі наші родини, щоб були міцними і повноцінними, даруй здоров’я і довголіття батькам, сестрам і братам. Дай нам силу зберегти Віру, допомогти потребуючим хворим і немічним, інвалідам, сиротам, людям похилого віку, безпритульним. Просимо Тебе про дар бережливого і дбайливого ставлення до природи і довкілля. Дай нам добробут у нашій державі, допоможи йти дорогами правди і справедливості, жити мирно і щасливо, Тобі служити та з Твоєю допомогою одержувати вічну допомогу у небі».
Саме ця молитва визначає всі християнські наміри Мальтійської Служби Допомоги, а нам дає відповіді на запитання, як наші герої Майдану були такими незламними, бо знову ж таки, зі слів Романа Яручика, все було дуже не просто, були переслідування і залякування, спартанські умови проживання.

  Title
  

Працювали вони від 9 години ранку до 9 години вечора, а відпочивали в квартирі, яку винаймали, щоб перепочити і помитись, а для цього потрібно було стояти у черзі з 12 осіб.
У мальтійців було три зміни: 1-а, керівник Михайло Волосюк, м. Івано-Франківськ, 2-а – Наталя Петрунів, м. Тисмениця, 3-я – Володимир Духніч, м. Івано-Франківськ, а за все їхнє технічне налаштування на Майдані відповідав Сашко Шишко з Калуша.
У мальтійців єдність була в усьому, не кажучи про той час, коли лютував несамовитий холод. У найсильніші морози – понад 25 морозу за Цельсієм, коли здавалось, що хтось може не вийти до праці, прийшли всі 25 осіб, як у пісні: «Брат за брата».
Така єдність була підтвердженням їхніх думок: «У нас нічого немає, окрім країни. Нам треба молитися і робити свою справу».
Мальтійці на Майдані приготували Святу вечерю і розділили Христову радість із людьми різних національностей, що приходили покуштувати кутю і почути у їхньому наметі українські колядки.
А от Водохреща було вже зі смаком крові, як згадують вони: «Не можна забути, про те, що робилось на Майдані у ті дні, як і той час, коли розстрілювали Майдан, саме те, як їхній земляк, Роман Гурик, який також став небесним ангелом, напередодні завітав до їхнього намету, бо там були його однокласники, а після радісного спілкування пішов на Майдан, а пізніше їм зателефонував стурбований дідусь Ромчика і попросив розшукати хлопця. Вони оголосили про це зі сцени, а вже через дві години знову зателефонував дідусь і сказав, що Ромчика застрелили. Сльози за земляком стали ріками сліз, які стікалися до мальтійців, адже багатьох людей вони знали і годували, всі хотіли поділитися з ними родинним болем. Важко собі уявити, який потрібно було пережити страх молодій дівчині, яка роздавала канапки, подавала їх учасникові Майдану, а згодом на її очах його застрелили. Після одиноких таких епізодів можна зрозуміти весь героїзм Мальтійської Служби Допомоги. Мальтійці працювали у той час, коли кулі вибирали свої жертви.
Ці скромні люди невпинно лише всім дякують за допомогу, а самі залишаються в тіні, невидимими ангелами добра. Слова великої вдячності вони надсилають усім жертводавцям, які підтримували їх і підтримують матеріально, фінансово, технічно, інформаційно з-за кордону та з України, а саме, українським громадам із Мюнхена, Чикаго, Рима… Ось який офіційний лист вони надіслали громаді Чикаго.

 

Title  Title
  
Title Title 
  
Title  Title
  

 

   Title  Title
     

Кредитній Спілці «Самопоміч»
Корпорації «Міст»
Громаді м. Чикаго
Громаді м. Мюнхена
м. Івано-Франківськ, 26 березня 2014 року

Любі наші друзі!
Івано-Франківська благодійна організація Мальтійська Служба Допомоги щиро дякує вам за допомогу в організації харчування людей на Майдані. Працюючи більше, ніж 100 днів (часто навіть у критичних умовах), нам вдалося приготувати 400 тисяч порцій страви і понад 1 мільйон порцій чаю.
Дякуємо – всім і кожному зокрема за те, що були з нами, молились за нас, підтримували нас морально та матеріально. Вдячні вам усім за кожне добре слово, за довіру, любов та за ваші посмішки! Особливо хочеться подякувати нашим невтомним помічникам у Києві: Остапчукам Івану та Василеві, Іванюкам Анатолію та Олені, Пуцелику Володимирові. Ці люди є не просто «Мостом» для передачі допомоги, а й самі стали волонтерами і готові прийти на допомогу щохвилини.
Під час нашої праці на Майдані нами вівся певний статистичний облік, тому нижче хочемо перерахувати тільки невеличку частину спільнот – людей-сотень, які регулярно отримували у нас харчування під час Майдану у Києві.
1 сотня Саміла Олександр, Бородатий, 2 Ноняк Михайло, 3 сотня Іван Германович, 4 сотня, 5 сотня Яворська Світлана, 11 сотня «Бізон» Одеса, 14 сотня, 18 сотня, 23 сотня, 25 сотня, 34 сотня, 42 сотня Львівська брама Катя, Сокаська сотня Середоха Дмитро, Полтавська сотня Резнік Только, Вінницька сотня.
Тризуб Івано-Франківськ – Смерека, Волошка, Тризуб Тернопіль.
Намети: Чернівці, Рівне, Стрий, Сокаль, Червоноград, Польський, Жидачів, Львівське братство.
Інтернет на Майдані, ІТ намет – Ігор Котів.

Title  
  

Психологи, Medical Aid, Медики на Майдані, Афганці, Палац Свободи, Охоронці Майдану, Інфоточка сцена, Пекельна бочка, Автомайдан, Нічна варта Майдану.
Всі барикади, Польовий госпіталь, 1 барикада на Інститутській від Урядового кварталу (18-19 лютого).
Щодня відвозили гаряче харчування для поранених у лікарні.
Це тільки невелика частина тих, хто «централізовано і регулярно» харчувався у нас.
Поряд з тим, у порядку живої черги, щодня тисячі людей отримували гарячу страву і вітамінізований чай.
Запевняємо вас, що ми – мальтійці та кожен наш волонтер – крізь роки пронесемо вдячність вам і свої спогади та незабутні враження про події на Майдані. Адже тут, на цьому Майдані, народжується нова країна, переосмислюються погляди та ставлення, тут ми по-справжньому зрозуміли слова нашого Гімну.
Тільки тут ми зрозуміли зміст наших козацьких та повстанських пісень. Тільки тут гасла «Воля або смерть!» та «Герої не вмирають!» перестали бути просто гаслами. Саме тут «Слава Україні!» глибоко закарбувалися в наших серцях.
Згортаючи кухні та складаючи наші намети, кожен прекрасно усвідомлював, що це зовсім не кінець, а тільки початок великого шляху. Шляху, де ми щодня будемо дотримуватися нашого незмінного гасла: «Збереження віри та допомога потребуючим». Задля того, щоб кожна, навіть найменша лепта, а насамперед найбільший вклад наших героїв Небесної Сотні, не був просто марним та забутим.
Слава Україні! Героям слава!!!

З вдячністю, Мальтійська Служба Допомоги Івано-Франківська
Роман Яручик, керівник організації

Тож, нехай і Мальтійська Служба Допомоги почує слова вдячності від громади Чикаго, бо Україна в нас одна. Майдан – це подвиг цілого покоління, а передусім, прекрасної української молоді і всіх людей доброї волі, людей, які з усього світу прийшли нам на допомогу.
Мальтійці повернулися до рідного Івано-Франківська, але на цьому їхня праця не завершується. Вони знають, що будуть годувати біженців, сиріт, працювати на прощах і в усіх місцях, де людям буде необхідна допомога. Наразі їм потрібно привести до порядку свої кухні, намети, спорядження, все те, що повиходило з ладу за 100 днів на Майдані.

Title Title 
  
Title  Title
  
Title  Title
  

Чи є поглиблення розколу між Сходом і Заходом в Україні: обговорення у фонді «Ніагара»

«Ми мусимо бути більш рішучими і вимогливими...» Руслана – гість Союзу Українок Америки в Українському музеї Нью-Йорка

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com