rss
07/15/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Інтерв’ю \ Збіґнєв Бжезинські: «Путін хоче відбудувати СРСР»

Кореспондент Євроньюз Штефан Ґробе поспілкувався зі Збіґнєвом Бжезинські, американським політологом та соціологом польського походження, важливою фігурою у зовнішньополітичних колах Вашингтона, колишнім радником з національної безпеки президента США Джиммі Картера. Автор багатьох книг та викладач у Центрі стратегічних та міжнародних досліджень, 85-річний Бжезинські залишається одним з найбільш шанованих геостратегічних мислителів нашого часу.
– Пане Бжезинські, дуже дякуємо, що приєдналися до нас. Ви неодноразово попереджали, що Росія буде залякувати Україну та намагатися дестабілізувати її державність. Ви про це писали. Дозвольте тепер запитати: нахабство Путіна у цей момент захопило вас зненацька?
– Зовсім ні, він же казав нам, що «Розпад Радянського Союзу – це найбільше лихо 20-го сторіччя». Просто подумайте, що це означає. Перша світова – мільйони загиблих, Друга світова – мільйони, мільйони і мільйони загиблих, ще й Голокост. Холодна війна – ядерна загроза для всього людства. Все це – не настільки важливе, як зникнення держави, в якій він був поліцейським, КДБ-шником. Він хоче відновити Радянський Союз. А Україна – це така ціна. Якщо він візьме Україну, відбудеться зрушення у відповідному напрямку.
– Нам відомо, що росіяни – гарні шахісти (тобто, стратеги).
– Деякі – так, а деякі – дуже погані.
– Але зараз схоже, що Путін жбурляє дошку об стіну. Чи знає він, що робить? Чи має він якийсь план щодо України?
– Ну, він, звичайно, прораховував варіанти, але у досить короткотерміновій перспективі, на мою думку. Наприклад, він відрядив своїх солдатів до Криму замаскованими, ніби вони туди з Марсу прибули. Ми ж не знаємо, звідки вони, правда? Це заперечення очевидного. Нагадує дії мафії, яка, щоб вбити когось, посилає злочинців у масках. До чого це призведе?
Всі знають, що вони з Росії, але все одно це заперечується. Я здогадуюся, що коли він вчинив так, то, очевидно, зважував можливість піти далі. Якщо не буде реакції українців, не буде реакції Заходу, можна продовжувати ці трюки зі східною Україною, прибирати до себе район за районом і, врешті, розчленувати Україну та поставити у Києві уряд за власним вибором.
– Ви були радником з національної безпеки у президента Картера, коли Радянський Союз увійшов в Афганістан. Якби ви були таким радником у Обами тепер, коли росіяни увійшли в Україну, яку б ви дали пораду?
– Ми повинні пояснити росіянам, що у випадку, якщо вони справді прагнуть співпраці з Україною, але не лише на їхніх умовах, ми також хочемо підлаштуватися, тому що ми не бажаємо монополізованих стосунків з Україною. Ця країна потребує допомоги, вона потребує стабілізації. Тут і ми, і росіяни маємо можливість співпрацювати. Водночас ми можемо запевнити росіян, що не переслідуємо мету звабити Україну до НАТО, це росіяни можуть розглядати як військову загрозу. І до речі, дуже високий відсоток українців не хоче в НАТО, водночас, вони хочуть бути незалежними.
Отже, все це цілком відповідає політичній реальності. Водночас, ми повинні донести до нього (Путіна) дуже спокійно, без спроб принизити, що якщо він не має наміру підлаштовуватись, або якщо він планує йти далі і залякувати Україну, – це матиме наслідки. Якщо росіяни відмовляться йти на поступки щодо Криму, я вам гарантую, що переважна більшість українців, які не мають антиросійських настроїв, матимуть їх.
– Який козир тут мають США та ЄС?
– Економічні домовленості, які зараз існують, можна призупинити. Гроші росіян за кордоном можна взяти під контроль. Можна зробити багато подібних речей, які здатні стати сигналом росіянам про те, що створення такої ситуації практично в географічному центрі Європи може коштувати реальних матеріальних втрат.

Джерело: euronews.com

Мирослав Дочинець: «Агресія, спрямована на те, щоб розчленити, ще більше об’єднає нас, українців»

Експерт «Інформаційного опору», підполковник Юрій Карін: «На даний момент українська армія вже готова дати відсіч російському агресору»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com