rss
04/21/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Світовий Конгрес Українців закликає українську діаспору гідно відзначити 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка

Світовий Конгрес Українців (СКУ) закликає всю українську діаспору гідно відзначити протягом 2014 року 200-річний ювілей всесвітньовідомого поета, художника, політичного в’язня та духовного провідника українського народу Тараса Шевченка, поетична спадщина якого стала надбанням як української, так і загальнолюдської культури.

СКУ закликає широко залучити до пам’ятних заходів українську спільноту, зокрема, молодь та представників владних структур, неурядових організацій і місцевих мешканців держав свого проживання.
Життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка припав на період, коли Україна перебувала під тяжким гнітом царської Росії. Незважаючи на жорстку політичну реакцію та переслідування будь-якої вільної думки, Тарас Шевченко своїми творами рішуче виступав проти порушення людських прав, будь-яких виявів соціальної несправедливості, гніту та тиранії. Разом з цим він гостро засуджував загарбницьку політику Російської імперії як тюрми народів, виступав на захист українського та інших поневолених народів і закликав їх до боротьби за національну незалежність.
Як зазначалось у донесенні царю Миколі I, з віршами Тараса Шевченка «могли посіятись і пізніше закоренитись думки про... можливість існування України як окремої держави». За такі думки російський царизм вчинив розправу над Тарасом Шевченком ув’язненням та понад десятирічним засланням.
Творчість Шевченка, cсповнена непримиренністю до кривдників українського народу та палкою любов’ю до України, стала одним із найважливіших складників нашої духовності, а його «Кобзар» – національним скарбом українського народу.
СКУ заохочує українську діаспору провести заходи з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка під його закликом «Борітеся – поборете».

Відставка Прем’єра як політико-психологічний ексцес

Українці Болгарії пікетували Посольство та закликали відмежуватися від незаконних дій уряду

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers