rss
07/22/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Чи спроможний Суд у Гаазі відкрити провадження проти президента України?

9 січня 2014 року на сайті Радіо Свобода була оприлюднена моя стаття «Чи спроможний Суд у Гаазі відкрити провадження проти підручних Януковича?» (http://www.radiosvoboda.org/content/article/25224262.html).

Через тиждень в Україні сталися знакові події. Драматичні й трагічні. Зникнення (викрадення) громадських активістів, зокрема, Ігоря Луценка, одного з лідерів Євромайдану. Його викрали невідомі. Про це пише на Фейсбуці активіст Марія Лебедєва.
«УВАГА, пропав Ігор Луценко! Його, разом з потерпілим Юрієм Вербицьким, якого він привів на своїй машині в Жовтневу лікарню, викрали невідомі! За словами охоронців, з якими говорили ті, хто приїхав на допомогу, але вже Ігоря там не було», – пише вона. «Від пацієнта залишилася куртка з паспортом, він встиг роздягнутися у лікаря. Залетіли, скрутили руки, повели – це вся інформація. Це було понад годину тому (близько 4:30 ранку), телефони Ігоря не відповідають, на зв’язок востаннє виходив 1,5 години тому (близько 4 ранку). Лікарі мовчать, на місці, начебто, була міліція, машина Ігоря там залишилася. Треба продзвонювати відділення міліції!! Невідомо, хто були ці люди, вони були в цивільному», – написала Лебедєва. «У Шевченківському та Печерському РВВС кажуть, що немає такого, в главку теж немає інформації», – додала Лебедєва.
Українська правда, вівторок, 21 січня 2014
(Від редакції: ввечері у вівторок Ігор Луценко знайшовся).
Україна збирає 60 тисяч гривень на протез юнаку, якому відірвало кисть руки гранатою
За добу протистоянь до лікарів швидкої медичної допомоги звернулося 104 особи. Як відомо, трьом постраждалим, що перебувають у лікарні, було видалено очні яблука. Ще одному ампутовано кисть руки
«Ще одній людині не вдалося зберегти око через дії «Беркута». У вівторок ще одна людина залишилась без ока в результаті подій на Грушевського, а постраждалих намагаються зробити винними. Про це у своєму Facebook повідомила депутат від «УДАРу» Ірина Геращенко після відвідин однієї з лікарень. «Сьогодні прооперували ще одного, якому не вдалося зберегти око», – написала вона. «З Марією Матіос і іншими депутатами від опозиції сьогодні обходили київські лікарні – поспілкуватися з постраждалими від дій «Беркута». Тут залишаються 17 постраждалих. З них п’ятеро – журналісти, що фіксували події, і в них стріляли спрямовано», – написала Геращенко. «Сьогодні з постраждалих намагаються зробити винних, до них додому приходять правоохоронці, залякують рідних, збирають інформацію. Тиснуть і погрожують. Ми будемо надавати юридичну допомогу, думаємо, як допомогти в післялікарняній медичній реабілітації», – повідомила Геращенко. (Українська правда, 21 січня 2014).
П’ятьох студентів Київського театрального інституту імені Карпенка-Карого утримують в СІЗО…
Ще раніше, 1 грудня 2013 року, під час розгону Євромайдану бійці спецпідрозділу МВС «Беркут» жорстоко побили 54-річну киянку Ірину Рабченюк. Вона осліпла на праве око.
Виникає питання: чи не час у зв’язку з порушенням Статті 7 «Злочини проти людства» Римського Статуту Міжнародного Кримінального Суду в Гаазі (Голландія) звернутися до Прокурора Гаазького Міжнародного Кримінального Суду з проханням відкрити кримінальне провадження у справі проти Президента України Віктора Януковича за вчинення насильницьких дій над українським народом?
Римський Статут Міжнародного кримінального суду в Гаазі (Голландія) (http://www.preventgenocide.org/law/icc/statute/part-a.htm)
Стаття 7 Римського Статуту Міжнародного кримінального суду в Гаазі (Голландія)
Злочини проти людяності
1. З цілями цього Статуту під терміном «злочин проти людяності» розуміють будь-яку з дій, що здійснюється в межах широкомасштабного чи систематичного нападу на будь-яких цивільних осіб, якщо такий напад здійснюється свідомо:
а) вбивство;
б) винищення;
в) поневолення;
г) депортація чи насильницьке переміщення населення;
д) ув’язнення чи інше жорстоке позбавлення фізичної свободи з порушенням основоположних норм міжнародного права;
е) тортури;
є) зґвалтування, сексуальне рабство, примус до проституції, примусова вагітність, примусова стерилізація або будь-які інші форми сексуального насильства порівняної тяжкості;
ж) переслідування будь-якої ідентифікованої групи або спільноти за політичними, расовими, національними, етнічними, культурними, релігійними, гендерними (як це визначено в пункті 3) або іншими мотивами, які повсюдно визнані неприпустимими згідно з міжнародним правом, у зв’язку з будь-якими діями, зазначеними в цьому пункті або будь-якими злочинами, які підпадають під юрисдикцію Суду; >…<
і) інші нелюдські діяння аналогічного характеру, які полягають в умисному заподіянні сильних страждань або серйозних тілесних ушкоджень або шкоди психічному чи фізичному здоров’ю.
2. З цілями пункту 1:
a) «напад на будь-яких цивільних осіб» означає лінію поведінки, що включає багаторазове вчинення актів, зазначених у пункті 1, проти будь-яких цивільних осіб, відповідно до цілей або в цілях сприяння державі або організації, політики з метою вчинення такого нападу; >…<
д) «тортури» означає зумисне заподіяння сильного болю або страждань, фізичних чи психічних, особі, яка перебуває під вартою або під контролем обвинуваченого; >…<
є) «переслідування» означає умисне і серйозне позбавлення основних прав усупереч міжнародному праву за ознакою належності до якої-небудь групи або спільноти; >…<
з) «примусове зникнення людей» означає арешт, затримання або викрадення людей державою або політичною організацією за їхньої підтримки або за згодою держави, при подальшій відмові визнати факт позбавлення волі або надати інформацію про долю або місцеперебування цих людей з метою позбавлення їх захисту з боку закону протягом тривалого періоду часу.

Формуляр Міжнародного кримінального суду для участі у процесах і слуханнях МКС у Гаазі (аплікаційна форма для організацій та інституцій):
http://www.icc-cpi.int/NR/rdonlyres/D670BB98-0F00-4E01-BA39-0BECC411B83F/0/SAFOrganisationEng.pdf

Політичні психологи про вибори Президента та Верховної Ради України

Радикалізація настроїв та дій

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers