rss
07/22/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Презентація першого роману Данила Григорчука зібрала натовп в Українському Національному Музеї

У п'ятницю, 29 листопада, відбулася безпрецедентна подія – презентація першої книги д-ра Данила Григорчука «Caught in the Сurrent». Зал Українського Національного Музею у Чикаго був переповнений людьми – друзями та шанувальниками, які прийшли привітати автора та подякувати йому за цей унікальний твір. Книга розповідає про буремне літо 1970, час антивоєнних протестів та демонстрацій у США, час розквіту руху хіпі, а ще – це історія одного хлопця, який під час цих подій намагається знайти себе.

  Title
  

Головний герой Алек є американцем першого покоління, він є сином українських політичних мігрантів, що опинилися тут, у Чикаго. Історія розгортається на фоні всім нам знайомих місць – Українського села, Катедральної школи ім. св. Миколая, Гумбольдт-парку, Союзівки. А далі бере нас у мандрівку аж до Києва, Львова, і ще – до Збруча і Карпатських гір, коли Алек вирушає у свою доленосну подорож по Європі.
Він одночасно береться до виконання таємної місії – зустрітися з українськими дисидентами та дізнатися якомога більше правдивої інформації про ситуацію в Радянській Україні. Він робить це тому, що є рівночасно українцем і американцем, і має сильне почуття обов'язку перед Україною. Пошук свого «я», визначення своєї культурної ідентичності – це його особиста дилема. Але це також проблема, близька нам усім. Адже перед кожним із нас, хто живе в імміграції, в певний момент часу постає питання: чи повинні ми все ж залишатися українцями? Подорож Алека в пошуках відповіді на це запитання відбулася у далеких 70-х роках, коли з ним зіштовхнулося покоління дітей післявоєнних іммігрантів. Це покоління українських американців зробило чимало для розвитку української ідеї, але також знайшло свою стежку в житті як частина американського суспільства. Ця розповідь про фіктивну подорож Алека – історія однієї людини, але це також історія багатьох. Вона резонансна з життям кожного з нас, і питання та проблеми, що постають перед Алеком – близькі нам усім.

 Title 
  

Д-р Данило-Олег Григорчук є лікарем громадського здоров'я, медицини та гігієни праці і довкілля, професором емеритусом епідеміології Іллінойського Університету (Школи охорони здоров'я), директором медико-екологічних програм в «Центрі охорони світового здоров'я» при медичній школі Іллінойського Університету. Своє життя д-р Григорчук присвятив праці для суспільства, покращенню громадського здоров'я.
Окремої уваги заслуговує внесок д-ра Данила Григорчука в розвиток українського суспільства. Починаючи з 1980-х років, він часто подорожує в Україну. Тут досліджував облисіння дітей у Чернівцях, захворювання мешканців села Комсомольська, а в рамках комісії Кучма-Гор також і забруднення повітря в Маріуполі. Впродовж двадцяти років в рамках програми «Сім'я і діти України» д-р Григорчук – разом з Інститутом педіатрії в Києві – провадив проспективне дослідження здоров'я матерів та дітей у Києві, Дніпродзержинську та Маріуполі. Та найбільше часу він присвятив дослідженню наслідків Чорнобильської катастрофи. За свої досягнення в дослідженні її наслідків він був відзначений Білим домом та урядом України. Д-р Данило Григорчук є також почесним професором Києво-Могилянської академії.
Варто зазначити, що Данило Григорчук – багаторічний член Української Скаутської Організації Пласт. Він доклав немало зусиль до розвитку Пласту в Чикаго і на початку цього року був нагороджений найвищим Пластовим відзначенням – Орденом Вічного Вогню в Золоті за його невтомну громадську працю.

  Title
  

Під час презентації пролунало вступне слово від о. Мирона Панчука, який розповів про символ води, який пронесений через весь твір, та про «протагоніста» Алека і його подорож по Європі у ті нелегкі роки.
Після того до слова запросили автора. Д-р Данило Григорчук розповів коротко про написання твору і зачитав присутнім свої улюблені уривки. На питання – що ж наштовхнуло на написання книги – автор відповів:
«Перед вступом у медичну школу я вивчав «creative writing» в Університеті Норсвестерн. Одна з моїх ранніх робіт «The Ice Cross» – коротка історія про щоденне життя українських американців – виграла перше місце в конкурсі. Тоді я зрозумів, що ми, діти іммігрантів, які перебувають між двох культур, допомогли визначити, що означає бути американцем.
Наше подвійне життя маєє комплексність і багатство, які втратили ті, хто повністю американізувалися. Наше покоління має що сказати. Політична метушня в Америці та Україні в 1970 стала ідеальним фоном для цієї історії».
Далі автор розповідає: «Цей роман – художній, і до його написання надихнули особисті переживання. Історичні події, такі, як студентський страйк в університеті Норсвестерн, рух шістдесятників в Україні, зустріч із Патріархом Йосифом Сліпим – справжні. Але персонажі – вигадані. Я хотів написати твір літературної фікції, де символізм та значення рухаються поза межами реальних фактів».
Одним з питань, яке, мабуть, найбільше цікавило гостей, було: «Чи є бажання і плани щодо видання книги в Україні?»
«Я б дуже хотів, щоб ця книга була перекладена і видана в Україні. Я б хотів, щоб молодь в Україні дізналася про те, яким було наше життя, насамперед, у роки контркультурного руху. Я маю надію, що українська молодь зрозуміє, що правда може побороти владу».
Останнім було запитання про те, над чим зараз працює автор:
«Ейнштейн колись сказав: «Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, – читайте їм казки. Якщо ви хочете, щоб вони були надзвичайно розумними – читайте їм багато казок». Я хочу відшукати заховану правду в українських казках і використати їх у сучасній історії».

Роман «Caught in the Current» можна придбати на веб-сайті автора:
http://www.caughtinthecurrent.net/
або на Amazon
http://www.amazon.com/Caught-Current-Novel-Daniel-Hryhorczuk/dp/1626522685

Відбулося вшанування Романа Андрушка

«Калина та Песиголовці» – прем’єрна вистава «Гомону»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers