rss
02/19/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#345

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ «Віднайди в собі Пікассо»: історія про те, як українці UA Modno малювали

Чикаго, слава Богу, не село, і тут є де розважитися. Мегаполіс пропонує безліч вечірок та інших заходів розважального характеру, які дозволяють гарно провести час та заповнити стінку профайла у соцмережах яскравими фотографіями J. За останній рік одним із найпопулярніших видів облаштування свого дозвілля стало відвідування різних класів та тренінгів у поєднанні з релаксуючою атмосферою. Йдеться, зокрема, про класи малювання, які збирають різних, здебільшого, не знайомих між собою людей в одному місці, задля копіювання якогось світового шедевру. Це – чудовий спосіб відпочити і відкрити в собі нові здібності. Проведення чогось подібного в українській громаді було питанням часу.

  Title
  

Вже відомий серед молоді рух UA Modna вирішив взяти цю справу до своїх креативних рук. Організація імпрези під назвою «Віднайди в собі Пікассо» («Release your inner Picasso») пройшла супершвидко і ефективно. Чільники руху звернулися до мистецького комітету Українського Інституту Модерного Мистецтва з пропозицією – об’єднати зусилля. Порозуміння було віднайдено одразу. Далі – справа техніки. Знайшовся дуже «модний» інструктор з малювання – Іван Гарсія, чудовий художник-модерніст. Вартість участі – прийнятна – лише 35 доларів. Рекламна компанія заходу була невеликою, оскільки такі класи вимагають обмеженого кола учасників. Тим не менше, охочих малювати картину Пікассо знайшлося одразу багато, деяким довелося відмовити з твердою обіцянкою повторити цей клас знову.
Чому Пікассо? Ідея полягала в тому, що 15 травня в Інституті мистецтв Чикаго якраз завершилася виставка робіт Пабло Пікассо і кому, як не УІММ, перехопити естафетну паличку? Тільки тут йшлося не про огляд робіт художника, а про експериментування з його шедевром та власним талантом.

Title  
  

Обрано було картинну, яка стала своєрідним брендом Чиказької виставки – «Жінка в червоному кріслі» (Seated woman in a Red Armchair). Саме ця картина, а також, можливо, новина про те, за скільки на Сотбі продаються Пікассовські роботи, J викликали таке пожвавлення серед шанувальників живопису. Ця робота іспанського генія також була обрана тому, що вона є цікавою і порівняно не складною у її відтворенні.
У середу ввечері, 5 червня, в просторому залі УІММ зібралися учасники імпрези. Перед початком роботи – легка перекуска та вино. Зал був настільки придатний до подібного заходу, що краще годі було уявити. Гарне світло, просторість, а головне – поточна виставка відомого художника Томаса Капсаліса ідеально пасувала до створення творчої атмосфери. Організатори від УІММ подбали про необхідне знаряддя праці. На столах вже чекали полотна, фарби, пензлі. У якості взірця на стіну було спроектовано картину Пікассо, так щоб усі могли бачити. Іван Гарсія, який виглядав, як «лицар богеми», з кожним зі своїх учнів перезнайомився і запросив до малювання. Робота розпочалася…
Щоб не склалося враження, що це був якийсь нудний урок, одразу скажемо: атмосфера була максимально невимушеною, звучав Майлс Дейвіс, запаси вина та фруктів не вичерпувалися J. Визначально те, що ця імпреза зібрала виключно молодих людей і майже тільки – українців! За словами Президента Інституту, пані Орисі Кордоси, на клас зібралися «самі фотомоделі». Що доводить факт: красуні бувають не лише привабливими, але й креативними. Були також й хлопці, які отримували задоволення й від роботи, і від товариства. Малювання забрало чимало часу – понад 3 годин. Кожного, хто закінчував роботу, UA Modna фотографувала з черговим шедевром. Переважна більшість вперше була на подібному заході, і учасники з хвилюванням відкрили в собі нові здібності. На завершення вечора було зроблено групові фотографії. Багатоликість жінки в червоному фотелі, створена руками аматорів, виражала розмаїття бачення та відтворення одного зображення. Всі картини були абсолютно різними, і, в той же час, їх об’єднувала одна риса – високий рівень виконання. Дивовижно, але учасники імпрези впоралися зі завданням якнайкраще.
Природно, що у багатьох з’явилося бажання продовжувати подібну практику. UA Modna прислухається до «модних вібрацій» серед молоді J, тому наступна імпреза – вже не за горами!
І на завершення, велика подяка Українському Інститутові Модерного Мистецтва, який активно долучився до організації заходу і готовий підтримувати модні ідеї й надалі.

 

Title  Title Title
   
Title  Title
  

 

Віктор Павлік у Чикаго

Чиказька громада спільно святкувала Свято Героїв

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com