rss
09/23/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ 2 в 1: вишивка + писанка

Дуже давно, понад десять років тому, один чоловік із Львівщини посперечався з кумою. Вона роздумувала, що було би добре поєднати два дуже давні види народної творчості – вишивку з писанкою. Але казала зі сумом: «На жаль, це неможливо». А цей чоловік тоді й подумав: «А чому?» Ось так і відбулася суперечка, завдяки якій Богдан Ковальчин створив унікальний вид мистецтва, унікальний мікс – вишиту писанку.

Звісно, рідко коли все вдається одразу ж зробити так, як хочеш. Богдан у цьому не був винятком – багато лотків яєць було викинено, багато часу витрачено. І, як любить чоловік казати жартома: «Я вже знаю, що з яєць можна готувати безліч смачних страв».

Проблеми вишивання писанок
Якщо ж ви хочете також навчитися творити таке чудо, то Богдан Ковальчин попереджає, що не всі яйця для цього підійдуть. Справа у тому, що у більшості з них – шкаралупа в мікротріщинах, випуклостях, ущільненнях і крапочках. А це майже неможливо побачити неозброєним оком. Також він із гіркотою додає: «Я помітив, що за 10 років, поки вишиваю писанки, якість шкаралупи погіршилася, вона стала тоншою». Всередині писанки дбайливо вичищені і вимиті – завдяки цьому вони можуть зберігатися дуже довгий час.

Те, що розбурхує уяву

  Title
  

На фото – один з перших витворів Богдана. Ця писанка вишита хрестиком за допомогою синіх, фіолетових, червоних, жовтих та зелених кольорів
Богдан багато своїх писанок дарує комусь. Ось, наприклад, цю він вишив спеціально на 8 день. Складність полягала в тому, що форма яєць не дозволяє вишивати хрестиком більше, ніж 5 букв. Тому йому довелося розмістити букви незвичним чином. Яким – ви можете бачити на фотографіях.
А це – ще одна писанка для ще однієї дочки Богдана. Дівчинка забажала, щоби було написано: «Настя, Настінька, Настуся!» А як же ж не виконати бажання дочки? От і довелося чоловікові думати, як же розмістити на писанці 21 літеру, в той час, коли, вишиваючи хрестиком, можливо нанести тільки 5 букв. От і вирішив тоді він спробувати іншу техніку написання.
Деякі твори мистецтва Богдана зберігаються в приватних колекціях і не тільки в Україні. От, наприклад, ця писанка, яка має назву «Калейдоскоп» –зараз у США. Чому ж таку назву вибрано для неї?
«Я хотів показати, як через колір можна змінити сприймання фігури. Придивіться уважніше. Уся писанка з допомогою синіх «стовбців» розбита на чотири сторони. На фото 1 вишито жовтий квадрат, розгорнутий, як ромб. На фото 2 жовтим є лише горизонтальна лінія. Причому, вся фігура зберегла свою форму квадрата. На фото 3 ми вже бачимо внутрішній рожевий хрест, обрамлений жовтою ниткою. На 4-й фотографії зображено 2 своєрідні хрести. З усіх чотирьох сторін збережена фігура квадрат, і, лише завдяки використанню різних кольорів, ми сприймаємо кожний бік писанки як окремий, інший візерунок».
Зараз Богдан – це єдиний, унікальний майстер вишиванкової писанки, рівня якого ще ніхто не спромігся досягти. Він один такий на весь світ. Його неповторні писанки є в багатьох країнах – Росії, Польщі, США. Як уже було сказано – він дуже любить дарувати іншим свої витвори. І що дуже приємно – він не забув і про куму, яка була причиною початку його творчого шляху. Вона теж отримала в подарунок чудову вишиту писанку.

 

Title

 

Title
 
Title

 

Джерело: UA Modna

Витинанки на яйці за допомогою… бормашини. Митець із Донеччини робить унікальні різьблені писанки

Театр-студія народного артиста України Івана Бернацького в Нью-Йорку та її актуальна вистава «Там матір добрую мою...» До 199-річчя з дня народження Тараса Шевченка

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com