rss
04/04/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Міжнародний день інвалідів

Міжнародний день інвалідів щорічно відзначають 3 грудня. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об'єднаних Націй, яка в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиріччя інвалідів, проголошеного в 1983 році.

Щорічне проведення 3 грудня Міжнародного дня інвалідів має на меті сприяти кращому розумінню проблем, з якими зіштовхуються інваліди, реалізації прав інвалідів та усвідомленню того, які переваги має залучення інвалідів до участі в різноманітних галузях політичного, соціального, економічного та культурного життя нашого суспільства. Цей День також повинен надавати нового імпульсу діяльності, спрямованої на досягнення головної мети, яка полягає у забезпеченні повної реалізації інвалідами своїх прав людини на основі справедливості та їхньої участі у житті суспільства, як це передбачено Всесвітньою програмою дій стосовно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН в 1982 році.
Україна була однією з перших держав, яка відгукнулась на заклик ООН щодо щорічного проведення цього свята та затвердили його святкування на законодавчому рівні. Зокрема, 28 листопада 1992 року було прийнято Розпорядження Президента України «Про відзначення Міжнародного дня інвалідів в Україні», 27 листопада 1993 року – Указ Президента України «Про Міжнародний день інвалідів в Україні», 3 грудня 1998 року – Звернення Верховної Ради України з нагоди Міжнародного дня інвалідів.
З метою захисту прав інвалідів в Україні були ухвалені Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-ХІІ та Закон України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» від 6 жовтня 2005 року № 961-ІV, ратифікована Конвенція ООН про права інвалідів, які визначають основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантують їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами.
Сьогодні в Україні майже кожен 17-й громадянин має вади здоров’я, що кваліфікуються як інвалідність. Багато з них зіштовхуються з проблемами, які заважають їхній повноцінній участі у житті громади, часто вони вимушені жити, будучи практично виключеними з неї.
Незважаючи на всі труднощі, з якими зіштовхуються інваліди у житті, ці мужні люди демонструють велику сміливість і витривалість. Вся Україна пишається виступами параолімпійської збірної України, яка виборола 4 місце на цьогорічних Параолімпійських іграх та здобула 84 медалі, з яких – 32 золотих, 24 срібних та 28 бронзових.
Однак, хоча нас і продовжують надихати люди, які досягли великих перемог, їхні успіхи не повинні затьмарювати проблем, які вони мають. Багато цих людей живуть у більш складних умовах і потребують нашої постійної допомоги і розуміння.
Колектив Генерального консульства України в Чикаго від щирого серця вітає інвалідів України зі святом  ––  Міжнародним днем інвалідів, і бажає всім міцного здоров’я та довгих років життя.

Генеральне консульство України в Чикаго

У Броварах побито опозиційного депутата

ЗАКОН УКРАЇНИ. Про вибори Президента України

Один день#2019-40 (10/02/2019)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com