rss
04/24/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Організації, установи, товариства \ З нагоди відзначення Дня Незалежності України

24 серпня український народ відзначає своє головне державне свято – День Незалежності України. У цей день 1991 року Верховна Рада (парламент) тодішньої Української Радянської Соціалістичної Республіки ухвалила Акт проголошення Незалежності України, у результаті чого постала сучасна Українська держава.

Проголошення Незалежності увінчало багатовікову боротьбу українців за право мати власну державу, вільно розвивати національну культуру, бути повноправним членом міжнародної спільноти. Державна незалежність водночас принесла людям і особисті права та свободи, поклавши край радянській тоталітарній системі. Становлення нової суверенної України відбувалося паралельно з утвердженням демократії та розбудовою соціально орієнтованої ринкової економіки.
Чесні й прозорі вибори, свобода слова й віросповідання, міжетнічна та міжконфесійна взаємоповага й толерантність стали важливими демократичними надбаннями України. Це реалії, без яких сучасне покоління українців уже не уявляє свого існування.
На світовій арені Україна від самого початку виступила як миролюбна держава, що сповідує демократичні цивілізаційні цінності, шанує принципи та норми міжнародного права й прагне до взаємовигідного співробітництва з усіма членами міжнародного співтовариства.
Україна робить вагомий внесок у зміцнення міжнародного миру і безпеки. Україна стала першою у світі державою, яка добровільно відмовилася від потужного ядерного арсеналу, який залишився їй у спадок від Радянського Союзу. Протягом двох десятиріч ми є активними учасниками практично всіх найважливіших міжнародних миротворчих місій.
Україна є важливим суб’єктом міжнародних відносин. У 2011 році ми вперше головували в Комітеті міністрів Ради Європи, у поточному році головуємо в Центральноєвропейській ініціативі. 2013 рік для України позначиться головуванням в Організації з безпеки і співробітництва в Європі.
Головною стратегічною метою України є набуття повноправного членства в Європейському Союзі. Цій меті підпорядковані як зовнішньополітичні зусилля, так і комплексні політичні та соціально-економічні внутрішні реформи, що нині активно проводяться в країні. Великим євроінтеграційним досягненням України стало парафування цього року Угоди про асоціацію з ЄС, яка, зокрема, передбачає створення зони вільної торгівлі.
Водночас Україна успішно розвиває відносини стратегічного партнерства з провідними державами світу, приділяє першочергову увагу взаєминам із сусідніми країнами та регіональній співпраці. Сьогодні дедалі більшої актуальності набуває пошук нових торговельно-економічних партнерів на всіх континентах, налагодження конструктивного співробітництва з новими політичними та економічними центрами.
Україна прагне подальшого зміцнення зв’язків із багатомільйонним світовим українством, яке завжди активно сприяло співпраці між своєю історичною Батьківщиною та країною проживання.
Відзначаючи 21-у річницю Незалежності, українці вірять, що подальше утвердження державного суверенітету й демократії, розбудова конкурентоспроможної ринкової економіки, активна участь у житті світового співтовариства – це надійна гарантія процвітання України та її майбутнього членства у сім’ї народів Об’єднаної Європи.

Прес-реліз

Міністр закордонних справ України

Українці з усього світу з’їдуться на Всенародну прощу до Рима

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers