rss
09/28/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Міжнародний огляд \ Міжнародний огляд

 У Ліберії воюють з корупцією: мама-президент звільнила з посади сина, який відмовився задекларувати статки

Президент Ліберії Елен Джонсон-Серліф тимчасово відсторонила від займаної посади свого сина Чарльза Серліфа після того, як дізналася, що він не надав інформацію про свої активи та майно антикорупційному відомству, повідомляє Reuters.
Разом з ним з тієї ж причини були відсторонені від посад ще 45 державних чиновників.
Глава Ліберії уточнила, що якщо чиновники нададуть відомості про своє майно, вони зможуть повернутися на свої посади.
Чарльз Серліф обіймав посаду заступника голови Центрального банку країни.
Еллен Джонсон-Серліф є 24-м президентом Ліберії і першим президентом-жінкою в історії держави. У 2005 році вона була обрана главою держави, в минулому році переобрана на другий термін. У 2010 році, за версією журналу Newsweek, Серліф увійшла в топ-10 світових лідерів і, за версією видання Time, в десятку кращих жінок-лідерів, а журнал “Економіст” назвав її найкращим президентом Ліберії.
У 2011 році вона отримала Нобелівську премію миру за підтримання спокійної обстановки в країні після 14-річної громадянської війни, що завершилася в 2003 році.
У Ліберії після державного перевороту 1980 року, періоду військової диктатури і двох громадянських воєн Джонсон-Серліф вперше за довгі роки “досягла найвищої влади нормальним демократичним шляхом”.
У рамках боротьби з корупцією в 2006 році президент Джонсон-Серліф вже розганяла Міністерство фінансів, звільнивши всіх його чиновників.

 


 

 

Швейцарія змінить валюту, кордони кантонів та гімн   

Швейцарія в найближчі три-чотири роки кардинально зміниться: в країні з’являться  нові купюри, буде змінено текст національного гімну, розширено межі деяких кантонів.
Випустити нові франки в країні збиралися ще в 2010 році. Потім термін заміни грошей перенесли на 2012 рік, але тепер ЦБ оголосив нову дату: кінець 2013 - початок 2014 року, повідомляє EUROMAG.
Причина затримки у випуску нових банкнот полягає в папері, який використовується для друку банкнот. При створенні купюри виникла проблема в з’єднанні трьох шарів паперу, зокрема, з прозорим віконцем, в яке повинні поміщатися захисні елементи купюри.
У ЦБ запевняють, що затримка ніяк не загрожує безпеці існуючих грошей. За словами представника BNS, “чинні купюри дуже надійні”.
Швейцарські франки зараз вважаються найбільш захищеними банкнотами в світі. У порівнянні з іншими валютами, випадки підробок франків мінімальні. Тим не менш, в ЦБ вважають, що зловмисники навряд чи залишать свої спроби підробити купюри, тому банк і не поспішає з випуском нових грошей, а ретельно продумує питання захисту купюр.
Зокрема, в новій серії до нинішніх восьми будуть додані додаткові елементи захисту, наприклад, ламінування, яке повинно також продовжити термін служби купюри.
З 1907 року швейцарський франк вже вісім разів міняв свій зовнішній вигляд.
Не виключено, що Швейцарія також змінить столицю. У даний час в країні йде збір підписів за проведення референдуму з питання перенесення столиці з Берна в Цюріх. Авторам за півроку ідеї необхідно зібрати всього 6000 підписів, тому вони не сумніваються, що питання буде винесено на загальне голосування.
Відзначимо, у 2010 році Швейцарію визнали найбезпечнішою країною для інвестицій у житлову нерухомість.
“Економіка Швейцарії характеризується стійкістю і відсутністю різких цінових змін. Влада країни законодавчо обмежує кількість іноземців, які можуть придбати нерухомість, а також можливості з перепродажу житла”, - наголошується в дослідженні Міжнародної компанії Evans.

Ходорковського можуть засудити ще на 20 років

 

Російські оглядачі не очікують ослаблення вироку екс-голові ЮКОСу Михайлу Ходорковському. Навпаки, на думку експертів, проти нього цілком може готуватися третій процес, який буде загрожувати ще 20-річним ув’язненням, пише Незалежна газета.
За статтями про розкрадання та відмивання грошей Ходорковському вже не можна збільшити термін ув’язнення, але в Кримінальному кодексі є стаття про створення організованої злочинної групи. За цією статтею екс-голова ЮКОСу може сісти ще на 20 років.
Як визнало у розмові з журналістами інформоване джерело в Держдумі, влада цілком може розіграти таку “багатоходівку”. Аналітики дійшли таких висновків, спостерігаючи за процесами щодо інших представників нафтової компанії. Особливо їх насторожує справа адвоката Івана Колесникова, якого звинувачують у шахрайстві. Справа розглядається заочно: у грудні 2004 року Колесніков був оголошений в міжнародний розшук, навесні 2005 року його виявили на Кіпрі, а 31 листопада 2006-го Росія отримала відмову від окружного суду міста Ларнака в його видачі.
Суд над Іваном Колесніковим - це “підготовка процесів щодо більш високопоставлених співробітників компанії”, впевнений голова прес-центру Михайла Ходорковського Максим Дбар.
Він пояснив “схему”: спочатку виноситься обвинувальний вирок за мінімуму уваги преси та участі адвокатів, а потім його намагаються використати як доказ на наступних процесах, заявляючи, мовляв, “як було раніше встановлено судом ...”
Обвинувальний висновок Генпрокуратури у справі Колеснікова містить такий пасаж: “Таким чином, члени організованої групи планували заволодіти правом на стратегічне і оперативне управління компанією ...”
Сама ця формулювання - з “організованою групою” - може дозволити залучити до процесу практично будь-якого колишнього співробітника неіснуючого нині ЮКОСа.
Нагадаємо, в кінці грудня 2010 року екс-глава російської компанії ЮКОС Михайло Ходорковський і колишній голова компанії МЕНАТЕП Платон Лебедєв отримали 13,5 років колонії загального режиму у другій кримінальній справі. Суд визнав їх винними в розкраданні нафти у дочірніх компаній ЮКОСу та відмиванні грошей на суму близько 30 млрд. доларів.
У травні Мосміськсуд пом’якшив вирок Ходорковському і Лебедєву - до 13 років колонії загального режиму. Згідно із затвердженим вироком і з урахуванням відбуття терміну першої справи, бізнесмени повинні вийти на свободу у 2016 році.
Пізніше Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав судовий розгляд у справі російської нафтової компанії ЮКОС несправедливим.
У березні цього року на той час президент Росії Дмитро Медведєв доручив Генпрокуратурі РФ перевірити законність і обґрунтованість обвинувальних вироків щодо 32 осіб. Зокрема, в список увійшли екс-глава компанії “ЮКОС” Михайло Ходорковський, колишній керівник МФО “Менатеп” Платон Лебедєв і колишній глава служби безпеки “ЮКОСа” Олексій Пічугін.

У Шанхаї неодруженим китайцям з провінцій
заборонили купувати квартири   

 

Влада Шанхая заборонила неодруженим китайцям купувати квартири або будь-яку іншу нерухомість в Шанхаї, передає Tranio.ru.
У свою чергу іноземці мають право придбати один об’єкт в Шанхаї, якщо доведуть, що не мають іншої нерухомості в Китаї, а також якщо працювали і сплачували податки в країні протягом року. Місцевим жителям заборонено мати більше двох об’єктів нерухомості.
Раніше неодружені китайці з провінції одержували дозвіл на купівлю, якщо могли довести, що були платниками податків протягом року або довше. Але тепер одинаки не можуть стати власниками шанхайської нерухомості.
Шанхай - одне з міст Китаю, де зростання населення контролюється найжорсткіше. Щоб вважатися тут “місцевим”, треба бути дитиною шанхайських батьків, що прожили в місті не менше семи років, кваліфікованим фахівцем і чесним платником податків, або чоловіком / дружиною корінного шанхайця протягом десятиліття.
Відзначається, що одинаки, які не бажають заводити сім’ю, купують фальшиві свідоцтва про шлюб. Такі документи коштують 100 юанів (приблизно 16 доларів). Деякі пари, навпаки, розлучаються, щоб зняти з себе обмеження, згідно з яким не можна купувати більше двох об’єктів.
Раніше повідомлялося, що ціни на житлову нерухомість у найбільших містах КНР, найімовірніше, знизяться на 10-30% в 2012 році. Як вважають експерти Daiwa Capital Markets, ціни на будинки в найбільших містах Китаю і містах середнього розміру з високою часткою ймовірності здійснять “м’яку посадку”, оскільки уряд КНР докладає зусиль для того, щоб уникнути “можливого негативного впливу” заходів з регулювання ринку нерухомості на темпи економічного зростання.
Раніше повідомлялося, що влада Пекіну вводить жорсткі правила придбання житлової нерухомості. Вона заборонила жителям китайської столиці купувати більше двох квартир на одну сім’ю, щоб зупинити небувале зростання цін на нерухомість. У відповідності з новими правилами, нове житло в столиці КНР не зможуть купити і громадяни, що не є жителями Пекіна, а також особи, які не можуть довести, що вони були податковими резидентами міста принаймні протягом року.

Громадяни КНДР можуть сподіватися, що їм збільшать
зарплату, яка зараз менша, ніж вартість 1 кг рису

 

Північнокорейський журнал “Економічні дослідження” опублікував статтю, в якій зазначається, що в соціалістичній державі рівень прибутків працівників повинен відповідати цінам на товари масового споживання.
“Система оплати праці при соціалізмі може бути ефективною тільки в тому випадку, коли заробітні плати (достатньо) високі, щоб гарантувати громадянам (належний) рівень матеріального благополуччя”, - повідомляється в статті, передає Lenta.ru.
Південнокорейська преса зазначає, що публікація може бути передвісником підвищення зарплат у КНДР - першого за останні 10 років. Зараз середня місячна зарплата північнокорейського працівника складає 3 тисячі вон, тоді як кілограм рису коштує 5 тисяч вон (в країні діє карткова система постачання товарами).
Також влада Північної Кореї має намір незабаром частково відмовитися від планової економіки. Згідно з отриманою інформацією, починаючи з 6 серпня набула чинності програма “Нової системи економічного управління”.
У кінці червня голова КНДР Кім Чен Ин видав розпорядження про розробку нової програми реформ. Чиновники отримали вказівку на початку липня.

Першою жінкою-президентом Південної
Кореї може стати донька диктатора

Партія влади Південної Кореї “Сенурі” вибрала кандидата в президенти на виборах, які відбудуться 19 грудня 2012 року. Перемогу на праймеріз здобула лідер партії Пак Кин Хе - дочка вбитого диктатора Пак Чон Хі, якому приписують авторство південнокорейського “економічного дива”, пише Lenta.ru.
За підсумками складної процедури виборів кандидата, в якій враховуються голоси партійних делегатів і рядових членів партії, а також результати відкритого голосування на дільницях та соціологічного опитування, Пак Кин Хе набрала понад 86 відсотків голосів.
Пак Кин Хе не вперше намагається балотуватися на посаду президента. Під час попередньої кампанії в 2008 році її обійшов колега по партії і нинішній президент Лі Мен Бак. За законом, він не може бути переобраний на цю посаду, і партія повинна була вибрати нового кандидата.
Головним конкурентом “Сенурі” є опозиційна Демократична об’єднана партія, яка наразі не вибрала претендента на президентську посаду.
60-річна Пак Кин Хе була головою консервативної партії “Сенурі” (ця назва з’явилася в лютому 2012 року, раніше вона називалася “Ханнара”) в 2004-2006, а також у 2011-2012 роках. На парламентських виборах 2012 року “Сенурі” несподівано здобула перемогу над Демократичною партією, завоювавши 152 місця в парламенті. У липні 2012 року Пак Кин Хе оголосила про те, що збирається балотуватися на посаду президента.
Батько Пак Кин Хе прийшов до влади в Південній Кореї в результаті державного перевороту 1961 року. Він керував країною до 1979 року, коли був убитий одним зі своїх соратників. В останні роки його правління Пак Кин Хе супроводжувала батька у всіх поїздках і зустрічах, за що її стали називати першою леді країни.
Пак Кин Хе також прозвали “Принцесою з ноутбуком” за її звичку звертатися до публіки із заздалегідь підготовленими виступами і “Крижаною принцесою” - за витриманий характер.
У разі перемоги на виборах Пак Кин Хе стане першою жінкою-президентом Південної Кореї.   

Підготував Юрій Токарський
За матеріалами інформагенств

Міжнародний огляд

Міжнародний огляд

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com