rss
02/16/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#345

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Любомир Т. Винник: «Нагорода від Прикарпаття для мене – це додатковий стимул допомагати Україні здобувати світове визнання»

Нещодавно в столиці Прикарпаття, у виставковій залі Національної спілки художників України за сприяння Івано-Франківської обласної державної адміністрації відкрилася виставка фотографії та картуну нашого краянина, уродженця Надвірнянщини, відомого у Європі картуніста, журналіста та письменника – Любомира Т. Винника.
На церемонію відкриття виставки прибули й учасники коломийського йодлерклубу «Галіцієн». Швейцарські національні строї, мистецтво йодлування та гра на швейцарських альпгорнах захопили та вразили присутню публіку.
Ця виставка була вже 57-а міжнародна і лише п’ята в Україні. Познайомитися з митцем та його творчістю прийшло чимало відомих особистостей Івано-Франківська та регіону.
Біля входу до галереї гостей зустрічав двометровий червоний прапор з білим хрестом посередині. А в залі присутні з подивуванням зауважили, що прикарпатські діячі мистецтва забули про такий цікавий жанр, як карикатура, а про мистецтво у стилі картун і взагалі мало що чули.

  Title
 

 Редактор тижневика «Коломийські ВІСТИ» – Ірина Михалків, заступник голови Івано-Франківської ОДА – Роман Іваницький, генеральний директор ОТБ «Галичина» – Ольга Бабій, начальник управління культури ОДА – Володимир Федорак та Любомир Винник

На виставці були репрезентовані фотороботи з журналістських подорожей пана Винника з 26 країн світу, 6 графічних робіт, а це – унікальна дерев’яна архітектура, зокрема, церкви Західної України, а також – величезна колекція картунів. У цих роботах Любомир Т. Винник використовує великий набір міжнародних символів, що дозволяє проводити широкі міжнаціональні виставки, тому що вони зрозумілі всім. Але картуни автора мають подвійне дно і цим самим спонукають глядача замислитися над важливими соціальними проблемами.
За словами пана Винника, картун – це своєрідний заклик до покращення життя. «Я прагну не висміяти в своїх роботах владу чи якусь подію, а вказати на неї і показати, наскільки ця проблема глибока, щоб люди задумались над сьогоденням і шукали вирішення того чи іншого випадку. І оскільки немає нічого досконалого, то я критикую кричущі, на мій погляд, випадки несправедливості», – наголосив автор.
Михайло Дейнега, директор музею мистецтв Прикарпаття у Івано-Франківську, зауважив: «Я, як митець, був вражений, передусім, графічними роботами пана Любомира. Гуцульські церковки намальовані наскільки ретельно, там вимальовано кожну рисочку, і напевно, без любові до гуцульського краю так передати на малюнку зображення неможливо. А щодо картунів, то у нас десь зникла із друкованих ЗМІ і повсякденного життя сатира і карикатура; маю надію, що ця виставка дасть новий поштовх у розвитку мистецтва карикатури на Прикарпатті».
Любомир Т. Винник не лише відомий митець та журналіст – він, насамперед, справжній українець і постійно допомагає нашим краянам під час відвідування ними Швейцарії, а також робить усе можливе, щоб наблизити Україну до Європи, популяризуючи українську культуру поза її межами. Проводить чималу просвітницьку роботу, пишучи для європейської німецькомовної преси про Україну та її проблеми.
За вагомий і багаторічний внесок у розвиток та популяризацію Прикарпаття за кордоном, за тісну співпрацю з українцями та за вже надану допомогу нашим краянам Любомира Винника нагороджено найвищою нагородою Івано-Франківської області. Роман Іваницький, заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації, від імені очільника області – Михайла Вишиванюка – та голови обласної ради – Олександра Сича – вручив панові Любомиру медаль «За заслуги перед Прикарпаттям».
Це вже не перша нагорода в доробку пана Винника, він нагороджений Золотою медаллю Європи за досягнення у мистецтві (Німеччина, 1982 р.). Відтак, за словами Л. Винника, це додатковий стимул допомагати українцям і країні здобувати світове визнання.
Під час свого перебування на Прикарпатті Любомир Т. Винник відвідав редакції газет «Галичина» та «Коломийські ВІСТИ», дописувачем яких вже є кілька років, а також побував на зустрічі з учнями та вчителями німецької мови коломийської загальноосвітньої школи № 1. Учні цієї школи в жовтні 2011 року, завдяки допомозі та організації пана Винника, подорожували Швейцарією та як учасники відвідали фестиваль «Інтерфольк» у місті Інтерлакен. Зустріч відбулася в надзвичайно теплій та дружній атмосфері: і в гостя, і в коломийців залишилися незабутні та приємні враження від спілкування.

 

.
Title  Title
 Голова коломийської общини німців – Зіновій Шмідль – з Любомиром Виннико Йодлерклуб «Галіцієн» з Коломиї
 
Автор: Ірина Михалків
Джерело: «Коломийські ВІСТИ»

Василина Варцаб’юк: «Діти – це моє багатство, полонина – то моя свобода»

Українська майстриня вишила портрет Тараса Шевченка, що світиться в темряві

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com