rss
08/23/2019
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#358

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Діаспора \ Паломництво Фоминої неділі – Проводи 2012

Фомина неділя цього року знову зібрала декілька тисяч вірних Української Православної Церкви в США та гостей до центру нашої церкви – Митрополії на річне паломництво та проводи у церкві-пам'ятнику св. Андрія Первозваного та цвинтарі у Саут Баунд Брук, Н. Дж.

Ця подія вже стала відома як Паломництво Фоминої неділі або Проводи, під час якої ми збираємось біля гробу наших рідних, щоб розділити у молитовній єдності з ними радість Воскресіння нашого Господа і Спасителя – Ісуса Христа. Тільки-но ранковий сонячний промінь засвітив над центром у суботу, 21 квітня 2012 року, почали з'їжджатися перші паломники, незважаючи на погані погодні умови, прогнозовані на вихідні. Але у суботу прогноз погоди змінився.
Це був дуже гарний день: було чути, як паломники вітають один одного та своїх рідних таким привітом: «Христос Воскрес!»
Церква-пам'ятник св. Андрія цими вихідними була місцем для молитви та тихих роздумів. А цвинтар св. Андрія, розташований за церквою, в цей день став місцем духовного возз'єднання для багатьох гостей. Сотні людей відвідали Мавзолей Воскресіння, де є крипта Святішого Патріарха Мстислава.
У суботу, 21 квітня 2012 року, Преосвященніший єпископ Даниїл, правлячий архієрей Західної Єпархії УПЦ в США, очолив Божественну Літургію св. Івана Золотоустого у церкві-пам'ятнику св. Андрія Первозваного, закликаючи паломників розділити радість Пасхи один з одним та з рідними та близькими, котрі поховані на цвинтарі св. Андрія. Пізніше владика у своїй проповіді звернув увагу на наші відносини з іншими у колі християнської сім'ї, що духовно воскресли разом з Христом у день святої Пасхи.
Увечері семінаристи Свято-Софіївської Української Православної Богословської Семінарії пригощали понад 60 гостей, що прийшли на екскурсію до семінарії. Екскурсія була організована Семінарією та Українською Православною Лігою. Екскурсію по семінарії провів Преосвященніший єпископ Даниїл, який поділився історією стосорокарічного будинку, придбаного нашою Церквою для відкриття Богословської Семінарії у 1972 році. Вечір завершився грою в кеглі (боулінг), де семінаристи змагалися з гостями. Це був добрий час для всіх.
Всі три архієреї УПЦ у США очолили ранішню Божественну Літургію у неділю. Блаженнішого митрополита Константина, Високопреосвященнішого архієпископа Антонія та Преосвященнішого єпископа Даниїла зустріли вірні в церкві-пам'ятнику св. Андрія Первозваного, яка була збудована на вшанування жертв штучного голодомору 1932 – 33 років в Україні. Діти української школи св. Андрія привітали архієреїв квітами та дитячими посмішками, а сестринство Покрова Богородиці зустріли їх хлібом-сіллю, просячи їхніх молитов. Протоієрей Юрій Сівко, разом з духовенством нашої Церкви з різних кінців країни, привітали владик і попросили їх продовжувати молитися за живих і померлих, що поховані на цвинтарі св. Андрія, Мавзолею Воскресіння та по всьому світі.
Під час Божественної Літургії митрополит Константин та єпископ Даниїл проповідували українською та англійською мовами, закликаючи свою духовну паству до примирення, миру та любові один до одного. «Прийшов час викорінити розбіжності, щоб це не було, і прийти ближче до порожнього гробу Господнього та отримати світло Його милості, співчуття та жертовної любові. Прийшов час покинути сумніви, а повірити в нього, як у нашого Господа і нашого Бога».

 

Title  Title
 Владика Даниїл, правлячий архієрей Західної Єпархії УПЦ у США, проводить розмову з групою молоді під час відвідин Української Православної семінарії святої Софії у Савт Бавнд Бруці, Н. Дж. Владика Даниїл, правлячий архієрей Західної Єпархії УПЦ у США, проводить екскурсію з групою відвідувачів Української Православної семінарії святої Софії у Савт Бавнд Бруці, Н. Дж.

 

Title  Title
 Сестринство церкви-пам’ятника св. Андрія Первозваного вітає ієрархів Церкви: митрополита Константина, архієпископа Антонія та єпископа Даниїла Митрополит Константин, предстоятель УПЦ у США, проповідує під час Літургії в церкві-пам’ятнику св. Андрія Первозваного

 

Title Title 
 Українські та американські ветерани під час панахиди в крипті Святого Воскресіння, біля крипти блаженної пам’яті Патріарха Мстислава I Владика Даниїл, правлячий архієрей Західної Єпархії УПЦ у США, проповідує під час Літургії в церкві-пам’ятнику св. Андрія Первозваного

 

Title  Title
 Вірні церкви під час Літургії в церкві-пам’ятнику
св. Андрія Первозваного
 Ієрархи Української Православної Церкви в США: митрополит Константин, архієпископ Антоній та єпископ Даниїл під час панахиди в церкві-пам’ятнику св. Андрія Первозваного

 

Сильні дощі змусили скасувати процесію до центрального хреста, але панахиду відслужили у церкві за жертв Голодомору, що забрав понад 10 мільйонів невинних чоловіків, жінок та дітей, за жертв Чорнобильської катастрофи, за жертв терористичного акту в США у 2001 р., за полеглих воїнів Америки, що загинули в Іраку та Афганістані, за дітей із сиротинців України, що померли за часи існування тих установ, а також – за всіх тих, хто загинув за волю і незалежність України та Сполучених Штатів Америки.
Після цього вірні йшли до Мавзолею Воскресіння, де є крипта Святішого першого Патріарха Київського і всієї України – Мстислава І. Там відслужили панахиду за Патріарха та духовного отця мільйонів православних українських вірних і за всіх архієреїв та духовенство, що служили в Українській Православній Церкві у США та діаспорі. Паломники провели решту дня, відвідуючи могили своїх рідних, друзів, політичних діячів та духовних отців, що спочивають на цьому цвинтарі.
Вже близько 60 років, як паломництво Фоминої неділі дає змогу вірним та відвідувачам побачити щоденне життя головного центру УПЦ у США, відомого як «Український Єрусалим» не тільки тут, у США, але і за межами нашої країни, зокрема, і в Україні.
Багато продавців низки українських народних виробів, таких, як писанки, оригінальні картини, намальовані олійними фарбами, керамічні та ювелірні вироби, церковні ризи та посудини, музичні компакт-диски та відео – це лиш деякі з тих виробів, які були у наметі, який був розташований на території Центру. Деякі відділи консисторії та організації УПЦ у США зробили виставки про свою діяльність у громаді: відділ молоді, відділ зовнішніх стосунків, відділ публікацій, Українська Православна Ліга, Українське Православне Сестринство та Товариство св. Андрія.
Великий намет слугував місцем і для солодкого морозива, спонсором якого був відділ молоді. Це була можливість для молоді зустрітися з нашими архієреями за морозивом. Блаженніший митрополит Константин, Високопреосвященніший архієпископ Антоній та Преосвященніший єпископ Даниїл провели цей час з дітьми і милувалися радістю та посмішками на дитячих обличчях, коли ті ласували своїм морозивом.
Як і минулими роками, річне паломництво до центру Митрополії відвідують багато поколінь української еміграції. Нова хвиля емігрантів з України долучилася до мешканців, котрі вже давно приїхали до США, до тих, котрі уже тут народилися і виросли. Всі вони разом беруть активну участь у житті і діяльності Української Православної Церкви в США, і Святий Дух їм у цьому допомагає.
Дуже приємно бачити, коли старша людини розповідає малій дитині про покійного члена їхньої родини, про його походження та історію життя, стоячи перед його могилкою. Приємно бачити молоде покоління, яке дбає про сім'ю та родину і підтримує національні духовні традиції. Духовні паломництва та громадські події – як ця – є дуже важливими для кожного з нас особисто та для української громади в цілому.

 

Title  Title
 Крипта блаженної пам’яті Патріарха Мстислава I Ієрархи Української Православної Церкви в США: митрополит Константин, архієпископ Антоній та єпископ Даниїл під час панахиди в крипті Святого Воскресіння, біля крипти блаженної пам’яті Патріарха Мстислава I

 

Title  Title
 Ієрархи Української Православної Церкви в США: митрополит Константин, архієпископ Антоній та єпископ Даниїл під час Літургії в церкві-пам’ятнику св. Андрія Первозваного Хор Української Православної церкви-пам’ятника св. Андрія Первозваного під вмілим керівництвом маестро Михайла Андреця

 

Відділ зовнішніх стосунків консисторії Української Православної Церкви у США

Шевченко сьогодні, завтра і завжди

Віра Вовк – почесний доктор УВУ

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com