rss
04/20/2024
EN   UA

Час i Події

#2022-08

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Краса і мода \ Ukrainian Fashion Week
  Від редакції:
Війна – війною, а мода – за розкладом. У Києві пройшов черговий сезон українського тижня моди. Цілком можливо, фантазія українських дизайнерів надихне і вас на зміни у гардеробі.


Однією з найбільш незвичних подій першого дня українського тижня моди у Києві стала презентація колаборації дизайнерки Лілії Літковської та київського мультибрендового магазину Helen Marlen Mandarin.
На ній були представлені фото рекламної кампанії Litkovskaya сезону весна-літо 2015. І тепер найцікавіше: цього разу дівчина вирішила попрацювати з російською дизайнеркою та архітектором Тетяною Бородач. Та робить ляльки з пластиліну, які потім фотографує. Досить неочікувано.
Отож, речі весняно-літньої колекції були виліплені з пластиліну на скульптурах, розміром трохи більше долоні, а потім сфотографовані.
“Мої роботи – це в більшій мірі фото, ніж скульптури”, каже Тетяна Бородач.
“Адже пластилін нестійкий матеріал – його можна легко зруйнувати. Однак, він – пластичний. Він дає мені змогу відзняти кожного персонажа, вигадати цілу історію і зняти відео. Це скоріше навіть відео-портрети. Я не роблю облич, але при цьому в мене багато портретів. Коли я їх знімаю крупно, я бачу, що це за людина”.
 Title 
  Проект дизайнерки Анни Бублік
Ще однією цікавою інновацією цього сезону став проект дизайнерки Анни Бублік. Вона вирішила відмовитись від традиційного показу на основному подіумі у “Мистецькому Арсеналі”, де зазвичай проходить більшість показів тижня моди. Натомість вона провела шоу у фото-студії Studio1, що на Подолі, куди був відкритий вхід.
“Я вже 22 сезони показую свої нові колекції в одному місці, захотілось чогось іншого”, каже вона.
Більше того дизайнерка вирішила “вбити одразу трьох зайців”. Окрім, показу вона сфотографувала лукбук, тобто всі образи з колекції, щоб потім показувати їх баєрам та критикам. Також відзняла рекламну кампанію своєї марки на новий сезон. І ще маленький бонус: було показано колекцію, яку вона вже зовсім скоро повезе на презентацію на всесвітньо відомі перегони у Дубаї.
Однак, повернемося до того, що відбувалося у “Мистецькому Арсеналі”, котрий традиційно є основною площадкою цього тижня моди. Відкрила сезон Лілія Пустовіт. Вже також традиційно. Незважаючи на те, що частину колекції можна було побачити у Парижі на початку березня, під час місцевого тижня моди.
Тоді головні модниці країни вже носили ті самі пальто, натхненні арт-течією супрематизму та українським авангардом. Це і телеведуча Маша Євфросініна і головний редактор українського Vogue Маша Цуканова.
Title  
 Колекція Lake 
Увага модної преси була прикута і до колекції дизайнерського бренду Lake. Цього разу Олеся Кононова, котра його представляє, зробила у своїх моделях акцент на шию та плечі. Багато моделей суконь мали контрастні в’язані комірці, котрі нагадують ті, які від гольфів. Кілька образів було доповнено об’ємними накидками-шарфами.
Колекція Lake

Рекомендуємо також звернути увагу на широкі брюки із завищеною талією та затишні пальто, в яких добре ховатися від тріскучих морозів.
Однією з найбільш яскравих подій другого дня у “Мистецькому арсеналі” стала презентація проекту “Джамала: образи та звуки”.
Власне, це підбірка з шести образів співачки, один з яких вирушить на благодійний аукціон. У них в різний час вона з’являлася чи то на концерті, чи на червоній доріжці, чи на екрані.
 
Title 
  Джамала
Усі ансамблі, представлені на виставці, – від українських дизайнерів. Джамала відома тим, що часто з’являється у першому ряду показів мод, вона також часто підтримує наших дизайнерів.
Джамала

“Для мене важливо на сцені почуватись комфортно, тому часто на концертах ношу комбінезони”, так нам прокоментувала Джамала тезу про те, що важливо під час концерту: певна епатажність костюму чи його практичність.
Красивим реверансом в бік української культури стала презентація нової колекції ювелірної марки Zarina під назвою “Зірка”, створена французьким ювеліром Романом Баяндом та натхнена образом телеведучої Ольги Фреймут, котра є новим обличчям марки.
В елементах колекції використаний мотив восьмиконечної зірки, котрий часто можна побачити на писанках.
“У прадавніх слов’ян цей символ символізував сонце. А зараз, коли люди дарують писанки, прикрашені цим малюнком, означає, що вони закохані. Взагалі тлумачень значень дуже багато”, каже ювелір Месье Баянд.
Серед колекцій одягу, показаний в цей день, варто відзначити дефіле Світлани Бевзи. Багато кольорового трикотажу, поєднання якого навіюють роботи Марка Ротко. Однак, незважаючи на множину відтінків, речі в міру стримані та виважені. Дизайнерка показала власну версію кольорової тенденції, котра зараз панує в світі.
Title  
 Колекція Івана Фролова 
Останнім дефіле другого дня Ukrainian Fashion Week став показ молодого дизайнера Івана Фролова. Зазвичай, завершують день сильні покази, котрі водночас є достатньо видовищними. Це справедливо стосовно творінь хлопця.
Колекція Івана Фролова

Показана колекція була цільною, водночас Іван не відходить від характерної для його робіт провокаційної естетики.
Катерина Возіанова, засновниця ательє пошиву чоловічих костюмів Indposhiv, почала свою справу 5 років тому, і тепер її команда, котра зараз налічує аж 25 осіб, шиє костюми на замовлення.
На Ukrainian Fashion Week вони вирішили організувати чоловічий куточок, або Homme Space, де презентують свою роботу разом з кількома колегами по цеху Анною Бублік та Оленою Голець, а також брендом шкіряних аксесуарів Moreca.
“Це місце має на меті привернути увагу саме до індивідуального пошиву і акцентувати на тому, що класичний чоловічий одяг потрібно шити, а не купувати. Адже пошитий на замовлення костюм він і служить довше, і носиться краще”, розповідає Катерина.
На їхньому стенді працює закрійник: акуратний юнак у жилеті та сорочці обмальовує лекала, притуливши їх до тканини.
“Щоб були симетричні, – ділиться професійним секретом він. –Я ще навчаюсь в Інституті, але працюю тут, набираюсь досвіду”.
 Title 
  Катя Березницька,
авторка проекту Object 21.21
Ще один проект – Object 21.21, презентований у третій день тижня моди, розпочинався саме о 21:21.
В цьому вже була інтрига та цікавість. І коли найбільш пунктуальні люди підійшли до вказаного місця, дизайнер та митець Катя Березницька (а це саме її проект), оголосила умови.
“Я створила 4 кейпи. І хочу, щоб зараз ті четверо людей, які прийшли першими, забрали кейпи і натомість залишили будь-який свій предмет (примітка: це мало бути щось негабаритне, нове та неважке: масою до 10 кілограм)”, – оголосила вона.
Люди вагались. Найбільш сміливі швидко поклали речі, котрі вважали за потрібне віддати. В результаті кейпи були обміняні на капелюх, книгу німецькою мовою, горня та картину.
Однак, це ще не все. Ті речі також можна міняти і це міг зробити будь-хто – таким чином відбувався постійний обмін.
“Мене зараз дуже хвилює питання того, як бренди нарощують цінність речей, коли річ не має такої цінності насправді. Це робиться за рахунок глянцю, піар-технологій. А я хотіла, щоб речі говорили самі за себе, щоб людина, яка її побачила, могла б її обміняти на рівнозначний предмет, який несе для неї якусь цінність. І подивитись, як трансформується цінність неживого предмету в динаміці і реінкарнації, яке життя він проживе в розумінні людей”, розповідає про свій проект Катерина.
Катя Березницька,
авторка проекту Object 21.21

На нього дівчину надихнули дві речі: жертвоприношення та бартер як певний спосіб вирішення фінансових питань, котрий вона спостерігає у сучасному суспільстві.
“Мені було байдуже, на що люди мінятимуть речі. Важливо, як вони це сприймуть, що вони готові робити, як реагувати”, – резюмує Березницька.
Примітно, що на цю інтерактивну інсталяцію прийшло подивитись багато представників творчої інтелігенції міста.
Title  
“Слово “нормкор” ввійшло в наш лексикон рік тому, а в системі координат Саші Каневського воно існувало, напевно, завжди”, – ділиться враженнями від показу цього молодого українського дизайнера Маріанна Партевян, редактор відділу “Краса” журналу Elle.
І справді, нормкор, в сенсі максимально простих речей для життя, у яких людина просто зливається з натовпом, це якраз про Каневського.
Всі його колекції були завжди утилітарними та сучасними, зручними та повсякденними. Їх люблять.
“Цього разу “Сашин” нормкор адресований молоді, котра шукає порятунку від кризи та божевілля нашої дійсності в клубній субкультурі”, вважає Маріанна. Ще одним гучним проектом став показ “Витоки”, українського народного вбрання з Музею Івана Гончара та з приватних колекцій.
“Пані Ірина Данилевська зателефонувала нам вже на ранок після нашого повідомлення”, – захоплено розповідає заступник директора музею Юрій Мельничук.
 
Title
 
Title
За півтора місяці вони разом з фольклористкою Марією Квіткою підготували 20 виходів моделей у національних строях.
“Це була така ідея, щоб зацікавити високий подіум, високу моду, наших дизайнерів в першу чергу, але також і світових в тому, що наша культура і наша спадщина надзвичайно цікава, багата та різноманітна”, – говорить Юрій.
Ентузіасти обрали вбрання різних історико-географічних регіонів України, однак акцент був на червоному – він найактивніший і це святковий колір в дівочому костюмі. Цікаво, що серед головних уборів можна було побачити вінок, котрий нещодавно з’явився у фотопроекті “Щирі”, в рамках якого відомі українські жінки приміряли національні костюми.
Так ось, саме цей вінок був у Маші Євфросиніної. “Майстриня добряче попрацювала над створенням цього вінка, який характерний для стилю Львівщини”, – розповідає Юрій, котрий сам має велику колекцію українського традиційного одягу.
Title  
 З колекції Яни Червінської 
Але у “Витоках” були не тільки народні костюми – організатори Ukrainian Fashion Week вирішили паралельно показати колекцію молодої української дизайнерки Яни Червінської, котра використала у своїх моделях стародавні прийоми роботи з матеріалами та оздобленням і показала як сучасно все це може виглядати.
З колекції Яни Червінської

“Переважно це була техніка валяння та в’язання”, – зізналась Яна, наголосивши також на тому, що відчувала певну відповідальність участі у такому важливому проекті.
Автор: Оленка Мартинюк
Джерело: УП Життя
(http://life.pravda.com.ua)

На тижні моди в Нью-Йорку показали патріотичні колекції українських дизайнерів

Lviv Fashion Week: готові до польотів

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers