rss
04/25/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Подорожі \ 6 готелів із вражаючим минулим

За історією ми звикли вирушати в музеї. Але і готель може бути своєрідним музеєм, що зберігає пам'ять про події минулих років. Особливо, якщо він розташований у старовинному будинку зі сторічною історією. Деякі українські готелі відчинили свої двері сто років тому, інші лише недавно оселилися в історичних будівлях.

Ці стіни зберегли пам'ять про видатних людей, знаменитих художників і письменників. Вони приховують у собі жахливі таємниці і драми.

Готель, де гетьман зрікся булави: Premier Palace Hotel, Київ

«Прем'єр Палас» від інших готелів Києва відрізняє його яскрава історія - саме в цих стінах вирішувалася доля України. Фешенебельному готелю вже понад сто років. Своїх перших відвідувачів він мав у 1912 році. Готель був блискучим: власники пропонували гостям усі блага цивілізації - електрику, водопостачання, телефон. А до бенкетного залу можна було запросити тисячу відвідувачів!

Через кілька років після відкриття Premier Palace чекала найзначніша подія в його житті. Саме тут гетьман Павло Скоропадський підписав документ про зречення від влади. Так закінчилася ще одна спроба створити українську державу. В пам'ять про історичні події в готелі облаштували тематичний люкс під назвою «Гетьман».

 

Title
 Фото premier-palace.phnr.com.

 

 

У 1950-х роках готель отримав друге життя - його реконструювали після війни. З'явилася швейна майстерня, перукарня і навіть бібліотека з фондом 25 000 книг. У радянський час готель здобув славу під назвою «Україна» - скільки зірок телеекрана зупинялося в цих номерах! Наприклад, Олександр Вертинський, на честь якого тепер названо один з тематичних люксів. Любив тут бувати і Володимир Висоцький - його ім'ям названо розкішний люкс «Прем'єр Паласу».

А скільки знаменитостей зі світовим ім'ям зупинялося у п'ятизірковому «Прем'єр Паласі» за роки незалежності України: Стівен Спілберг, Орнелла Муті, Софі Лорен, Кондоліза Райс - цей список сягає декількох сотень гучних імен.

Таємниці 18 сторіччя: Leopolis, Львів

А ви знали, що, відкриваючи перед собою двері львівського готелю Leopolis, ви відкриває завісу, яка приховує таємниці 18 сторіччя? До комплексу готелю входить пам'ятник архітектури, перша згадка про який датується ще 1767 роком!

 

Title
 

 

Першим господарем цього будинку був золотих і срібних справ майстер. А в довоєнний час тут розташувалася антикварна крамниця і книжковий магазин, в якому друкували і продавали чудові листівки з чарівними краєвидами Львова. Протягом сторіч кам'яна споруда зазнала безліч перебудов, але все ж зберегла свою середньовічну структуру та елементи ренесансу. Зараз це витончений бутик-готель, що налічує 72 елегантні номери.

Відчути чарівність старовини ви можете, оселившись у готелі або ж заглянувши до його ресторанів та чудових терас.

Ніч з Бальзаком, Казановою і Гагаріним: готель «Жорж», Львів

«Жорж» - це готель-легенда. Найаристократичніший готель Львова ще зберігає подих прекрасної епохи, пам'ятає ріки шампанського, які лилися на вечерях для знатних людей.

Аристократична вишуканість - основна родзинка готелю, що з'явився в 1890 році. Тоді він мав назву «De La Rus». У театральному залі, облаштованому в саду, проходили різні карнавали і вистави, демонструвалися твори мистецтва. Але особливим блиском готель засяяв після реконструкції. Над його зовнішнім виглядом працювали відомі віденські архітектори, завдяки яким перевтілилися оперні театри у Відні, Одесі, Турині.

Тризірковий готель змінив назву і почав називатися іменем свого засновника, Жоржа Гофмана. На той час це був готель суперкласу, що відповідає теперішньому п'ятизірковому. Тільки уявіть собі: вже сто років тому в «Жоржі» цілодобово була холодна і гаряча вода, центральне опалення, електроліфт. У партері будинку - елегантні магазини для вельмож, перукарський і парфумерний салони, галантерея. У сяючих залах ресторану з шиком проходили бали і помпезні вечори. Серед гостей готелю були - Оноре де Бальзак, Етель Войнич, Йоганнес Брамс, Джакомо Казанова, Ріхард Штраус, Ференц Ліст, Юрій Гагарін. Це - один з найцікавіших готелів Львова.

 

Title
 

 

Навіть у радянський час готель продовжував приймати гостей. Тільки тоді, як і багато готелів колишнього Союзу, він називався «Інтурист».

Зараз готель пропонує гостям вишукані номери, ресторан, панорамну терасу. До речі, є тематичні люкси. Один із них виконаний у ретро-стилі і присвячений Оноре де Бальзаку - саме в ньому письменник зупинявся, коли їхав до своєї коханої.

Життя богеми: PANORAMA Hotel Lviv

Уявляєте, якби ви прогулюватися вуличками Львова на початку минулого сторіччя, ви б нікого не збентежили питанням «А де тут Нью-Йорк?» Бо саме таку назву мав модний у той час готель. Вишуканий готель, розташований неподалік від львівської перлини - оперного театру - любила богема.

У ньому зупинялася й оперна діва зі світовим ім'ям Соломія Крушельницька, і легендарний німецький композитор Ріхард Штраус. Не дивно, що з такими гостями готель намагався випереджати свій час: вже в середині 20-х років минулого сторіччя кожен номер був обладнаний телефонним зв'язком, що було великою подією для Львова.

 

Title
 

 

Згодом готель перейменували в «Дніпро», потім - «Опера». А зовсім недавно, в 2014 році, після масштабної реконструкції він отримав нову назву - PANORAMA Hotel Lviv.

Назва вибрана не випадково. Адже саме звідси, з великих вікон відкривається чарівна панорама старого Львова з його центральним проспектом, Оперою, старовинними соборами і сторічними вежами. А щоб відчути атмосферу богемного життя, можна вибрати для себе вишуканий напівлюкс або тематичний люкс «Опера».

В одному номері з Монсеррат Кабальє: готель «Лондонський», Одеса

Варто трохи пройтися від Потьомкінських сходів по знаменитому Приморському бульвару, і ви опинитеся біля легендарного готелю. Чому легендарного? А де ще так тісно переплетені історія і сучасність? Роберт Льюїс Стівенсон і Марчелло Мастрояні, Майя Плесецька і Монсеррат Кабальє, Паоло Коельо і Жан Клод ван Дам у різний час були гостями елітного готелю. Бувало, що в готелі зупинялися навіть короновані особи і нащадки аристократичних родин.

Готель «Лондонський» - пам'ятник архітектури, створений на тому самому місці, де розташовувалася антична попередниця Одеси - гавань Істріан. Не всім відомо, що засновником і першим власником готелю став знаменитий французький кондитер Жан-Батист Карута. Всі модні французькі назви до того часу вже кимось використовувалися, і він вирішив звернути погляд до туманного Альбіону. Так одеський готель став «Лондонським». А виконали його в стилі італійського ренесансу.

 

Title
 

 

Відчинивши свої двері перед відвідувачами в 1846, готель «Лондонський» відтоді є зразком аристократичної витонченості, блиску і розкоші.

У бізнес-готелі можна знайти як економний номер, так і президентський люкс.

Де зупиняються мільярдери: готель «Брістоль», Одеса

Історія одеського «Брістоля» нараховує вже більше, ніж 100 років. Ще за часів своєї появи готель був визнаний одним із найкращих та найбільш упорядкованих у Російській імперії: вигоди в кожному номері, телефони, вишколена обслуга, шикарний інтер'єр. Свою назву готель запозичив у фешенебельного віденського готелю і дуже полюбився одеській знаті.

Цікаво, що в радянські часи готель отримав назву «Червоний». Його навіть пофарбували в червоний колір. Але під осяйним одеським сонцем готель досить швидко блякнув, набуваючи жовтуватого або навіть салатового відтінку. Одесити любили жартувати, що тільки в Південній Пальмірі можна замовити номер у «Червоному готелі», а приїхати в зелений. До своїх історичних коренів готель повернувся порівняно нещодавно, у 2010 році, знову засяявши у всій пишності.

 

Title
 

 

«Брістоль» вважається одним з найкращих і найдорожчих готелів України. До речі, якщо трапиться зупинитися в цьому готелі, знайте, що до вас тут бувало безліч знаменитостей: Теодор Драйзер, Джеймс Олдрідж, Леонід Утьосов, Андрій Миронов і навіть американський мільярдер Арманд Хаммер. Для вимогливих гостей у п'ятизірковому готелі бізнес-класу передбачено президентський люкс.

Джерело:»В світі» 

 

«Сколівські Бескиди» запрошують на прогулянку із зубрами

Найгарніші острови Австралії

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers