rss
05/22/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#328

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Без жінок на ринку праці падає продуктивність

Показники ринку праці за останні півроку перевищили всі очікування - мільйон нових робочих місць. Безробіття на рекордно низькому рівні за останніх 16 років - 4,3 відсотка. Втім, досі значна кількість американців залишається поза ринком праці: дехто повертається отримувати додаткову освіту, дехто залишається вдома, щоб доглядати немічних членів родини, пише «Голос Америки».

До фінансової кризи 2008 року майже 70% американців мали роботу. Сьогодні ця цифра складає трохи більше, ніж 60%, попри те, що рівень безробіття - найнижчий за останніх 16 років. Деякі американці після економічного спаду просто припинили шукати роботу і з часом перестали вважатися безробітними. Це явище в економіці отримало назву «трудового затишшя». І, як стверджує професор Університету Говарда Біл Спріґс, спричиняє стагнацію зростання заробітків.

«Реальність у тому, що компанії не відчувають тиску, вони насправді не потерпають від дефіциту людських ресурсів», - каже професор Спріґс.

Афроамериканці та представники меншин, яких найбільше зачепили скорочення 2008 року, з того часу значно покращили своє становище. Втім, жінки і, передусім, ті, хто працював у державному секторі, досягли меншого успіху.

«Наразі жінки заробляють, у середньому, на 20 відсотків менше, ніж чоловіки, виконуючи ту саму роботу. До того ж, значно зросла вартість послуг по догляду за дитиною. Тому багато жінок залишаються вдома», - пояснює економіст Ліндзі Пієґза.

Зміни на ринку праці після Другої світової війни сталися через значне зростання кількості працюючих жінок. Без них, кажуть експерти, не можна повернутися до здорової економіки.

Народжені між 1946 та 1964 роками, так звані бейбі-бумери, виходять на пенсію. Тому, кажуть експерти, критично-важливим для економіки є заохотити жінок повернутися на роботу.

«Якщо ринок праці втратить жінок, це може призвести до безповоротних втрат продуктивності, уповільнить економічне зростання та послабить економіку в цілому», - застерігає Ліндзі Пієґза.

Кількість жінок на ринку праці досягла рекордно високої позначки у 1999 році - 60 відсотків, однак коли зросла вартість догляду за дитиною, кількість знизилася на 3%. Дослідження Міжнародного валютного фонду вказує на те, що збільшення рівня участі жінок хоча б на 1 відсоток може збільшити темпи зростання продуктивності до третини відсотка щорічно.

 

Влада дозволила збивати дрони над військовими базами

День Барака Обами – відтепер офіційне свято в Іллінойсі

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com