rss
05/22/2018
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#328

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Здоров’я \ Скоро взуємо балетки, та чи це безпечно?
Кілька років тому у гардеробі кожної української модниці оселилися практичні балетки. Тоді всі зітхнули з полегшенням: нарешті можна не ходити на високих підборах і залишатися стильною. Та зручність від взуття на плоскій підошві дуже оманлива: вона може обернутися великими проблемами зі здоров’ям.

На перший погляд, балетки здаються дуже легкими і комфортними. В них можна пробігати весь день, та й пасує таке взуття практично під будь-який одяг. Здавалося б, суцільні переваги.
То в чому ж тоді криється небезпека? Пласка підошва балеток не має супінатора і не забезпечує необхідну підтримку склепінню стопи, що може призвести до плоскостопості, розтягування зв’язок і сухожиль, появи болів в стопах, колінах, стегнах і спині. Якщо через любов до балеток опуститься склепіння стопи, може виникнути фасциїт. Це захворювання викликає болючі, пекучі відчуття у нижній частині стопи, через що стає важко і некомфортно ходити.
Тобто, взуття на пласкій підошві не менш шкідливе, ніж туфлі на 12-сантиметровій «шпильці». Якщо у балетках ходити щодня, це призведе до плоскостопості. А якщо є плоскостопість – у 90% випадках може розвинутися ще й шпора на п’ятах.
Крім того, часте носіння балеток спричиняє появу мозолів, деформацію пальців і суглобів, та й кожен камінчик у такому «зручному» взутті відчувається набагато сильніше. Також лікарі застерігають: людям, які мають надмірну вагу, балетки взагалі протипоказані.
Звичайно, зовсім відмовлятися від взуття без підборів не варто. Слід лише обмежити його носіння. Наприклад, балетки не варто взувати більше, ніж на три-чотири години на день. В ідеалі взуття повинно бути на підборах, висотою 2-4,5 см, і мати супінатор.
Крім того, слід звернути увагу і на літні в’єтнамки та зимові уггі, адже це взуття також на пласкій підошві і є не менш небезпечним, ніж балетки. Завжди слід пам’ятати: краса хоч і вимагає жертв, та не таких, які можуть обернутися проблемами зі здоров’ям.
Автор: Ольга Фарафонова
Джерело: IA ZIK

Активність мозку триває і після смерті

Дитяче ожиріння передається спадково

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com